PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559494}

Kaznodzieja z karabinem

Machine Gun Preacher
7,1 38 336
ocen
7,1 10 1 38336
6,0 3
oceny krytyków
Kaznodzieja z karabinem
powrót do forum filmu Kaznodzieja z karabinem

Film był przede wszystkim interesujący i głęboko zapadający w pamięć chociażby że względu na to, że jest oparty na faktach. Jak to zwykle bywa przy oglądaniu filmów tego gatunku - obraz ten przeżywa się, wyraźnie odzwierciedla uczucia głównej postaci (tak było przynajmniej w moim przypadku) co również zawdzięczać można dopracowanej i wybitnej grze aktorskiej Gerard'a Butler'a. Aktor moim zdaniem spisał się znakomicie, da się zauważyć że włożył w tę rolę kawałek serca. Momentami wzruszający - nie jednemu twardzielowi zaszkliłyby się oczy na widok mordowanych dzieci. Historia Sama Childersa jest wspaniała i inspirująca za razem, jednak oceniam tutaj przede wszystkim film oraz jego wykonanie. Jak już wspomniałem, gra aktorska Gerarda jest godna uwagi. Film oceniam na 8/10, ponieważ pozostaje pewien niedosyt, podczas gdy powiązania między niektórymi wątkami widz musi się domyślić na własną rękę. Jest to jednak zrozumiałe, gdyż trudno zawrzeć wszystkie szczegóły oraz wydarzenia z historii życia człowieka, na której film ten został oparty.

Zachęcam do pozostania na napisach końcowych - można obejrzeć materiały z życia "prawdziwego" Sama Childersa.

davideck

''Zachęcam do pozostania na napisach końcowych - można obejrzeć materiały z życia "prawdziwego" Sama Childersa.''

Dokładnie. Gdy byłem w kinie wszyscy wyszli w momencie zaczęcia napisów, a materiał był ciekawy.

KLAssurbanipal

dokładnie w tym rzecz. Niestety zepchnięta wraz z tłumem ku wyjściu nie mogłam zobaczyć napisów końcowych, filmy i zdjęcia na pewno były godne uwagi, a widziałam tylko początek napisów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones