PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559494}

Kaznodzieja z karabinem

Machine Gun Preacher
7,1 38 318
ocen
7,1 10 1 38318
6,0 3
oceny krytyków
Kaznodzieja z karabinem
powrót do forum filmu Kaznodzieja z karabinem

...i doprawdy trudno mi uwierzyć , że facet jakim był Sam Childers po chrzcie i kilku kazaniach się tak cudownie nawrócił. No dobra , ale to już kwestia mojej wiary czy też jej braku. Nie zmienia to faktu , że gość zrobił wiele dobrego , choć czasem mu nieźle odbijało , no tak ale komu by nie odwaliło po tym co on zobaczył. Film musowo trzeba obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
bodek75

No i sam założył kościół. Można się tu doszukiwać podwójnego dna. Skazaniec, niby zakładający własną firmę, kryzys w Stanach który trwa już dobrych kilka lat, coś nie poszło? Hm? Zbierajmy datki.
Jednakże jego słowa na koniec filmu wszystko wybaczą. Bo to nie jest WOŚP :) Wysłać tego "pana" z naszej fundacji do Afryki, pewnie długo by tam nie został ... żywy. Mały dzieciak z Kalashnikov'em i po nim....

ocenił(a) film na 8
bodek75

No, trudno ci uwierzyć, bo ateiści z zasady myślą tylko o sobie i mają innych ludzi gdzieś. A ten facet był na samym dnie i się od niego odbił dzięki chrześcijaństwu, a żeby to zrobić skutecznie, musiał się odwrócić od przeszłości, pójść do ludzi i im pomagać, to jedyna skuteczna terapia.
Wątpię, abyś to kiedykolwiek pojął.

Bodzepor

"bo ateiści z zasady myślą tylko o sobie i mają innych ludzi gdzieś"
Ja wątpię, byś kiedykolwiek zrozumiał kim są ateiści...

ocenił(a) film na 8
ephraed

To opowiedz o swoich dokonaniach w pracy dla innych ludzi, młodociany ateisto.:>

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Wielu rzeczy nie rozumiesz... I jak na nie-ateistę dość sporo w tobie agresji.

ocenił(a) film na 8
barteknr1

Ile ty masz tych alterkont człowieczku?0_o
Najpierw z jednego do mnie pisze, na którym ma 2 wypowiedzi na krzyż, a potem z następnego, na którym ma jedną. Do czego ci to?

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Alterkont? Żadnego "człowieczku". Po prostu przeczytałem raz kilka komentarzy do filmu, który uważam za jako tako dobry. Rzadko się wdaję w takie dyskusje ale ... czy Ty widzisz co Ty piszesz? Przeczytaj swoje 2 najdłuższe posty tutaj i dokonaj ich porównania, bo logicznie to one się nie pokrywają.

ocenił(a) film na 8
barteknr1

Nie masz nawet odwagi odpowiedzieć z głównego konta i zasypujesz mnie spamem z alterkont.
Żenada, człowieczku...

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Tak jak myślałem, nic konkretnego i wartego uwagi nie napisałeś... Skończyły Ci się argumenty, że przyczepiłeś się do jednej rzeczy wyssanej z palca? Tak mi przykro :(

ocenił(a) film na 8
barteknr1

Twoja dziecinna zagrywka jest widoczna dla każdego, więc skończ się pogrążać i żądać argumentów, bo ja swoje już podałem, a ty na nie nie potrafisz odpowiedzieć w żaden sposób i tylko mi tu płaczesz.

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Sęk w tym, że nie podałeś nawet pół argumentu. Twój ton wypowiedzi wskazuje, że masz się za lepszego od innych, do tego mienisz się chrześcijaninem. Terefere.
"Twoja dziecinna zagrywka" - jedyna dziecinna zagrywka, zauważona przeze mnie do tej pory, to Twoje wielkie próby omijania tematu poprzez skupienie uwagi na niewiele wartym detalu. Tak działa nasz (i nie tylko) rząd i politycy. Zdecydowanie nie jest to powód do chluby.
"ateiści z zasady myślą tylko o sobie i mają innych ludzi gdzieś" - ile masz lat na karku? Nie wierzę, by dorosły człowiek, o w miarę zdrowej psychice, nawet będąc na lekkim rauszu, był w stanie wymyślić podobną bzdurę.

ocenił(a) film na 8
kondor82

Heheheh, następny ćwierćinteligent, odpowiedz jeden z drugim wreszcie na zadany przeze mnie w jednym z postów poniżej temat. Nawet nie przeczytałeś, co jest pod spodem, prawda, ptaszku? Czy też robisz to celowo, bo jesteś przyjacielem tego tam alterkonciarza? Opcja druga całkiem prawdopodobna.:>

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Po pierwsze: daj już sobie spokój z tym alterkonciarstwem, bo nie jest to ani zabawne ani irytujące, natomiast nie pozwala traktować Cię poważnie;
Po drugie: przeczytałem "to co poniżej", ale dopiero po napisaniu mojego posta. Niestety nie zmieniło to mojego pojęcia o Tobie, co więcej - chyba nawet nieco pogorszyło ten obraz;
Po trzecie: Twoja odpowiedź znów pokazuje, że masz się za lepszego od innych, do tego pozjadałeś wszystkie rozumy;
Po czwarte: o jaką odpowiedź chodzi? Na jaki temat? Sam piszesz nie do końca na temat, jednak jesteś na tyle bezczelny, by obrażać innych, którzy postępują podobnie;
Po piąte: nie uważam, żebyś był wart dłuższej chwili zastanowienia a tym bardziej nie uważam Ciebie za równorzędnego partnera w dyskusji (o tak, nie tylko w tym temacie się spotkaliśmy) - wydaje mi się, że wystarczająco przedstawiłem powyżej powody takiej opinii.

Nie masz pojęcia o świecie, który Cię otacza. Nie masz pojęcia o religii, której bronisz. Zupełnie nie masz pojęcia o ludziach, których atakujesz swoją pogardą (chrześcijanin, nie ma co).

ocenił(a) film na 8
kondor82

Pierdu pierdu. Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to milcz, a nie jakieś denne wypracowania do mnie piszesz.:P

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Właśnie tego typu odpowiedzi się spodziewałem. Dlaczego? Bo sam nie masz zbyt dużo do powiedzenia. Jeśli wg Ciebie moje argumenty nie przekazują nic sensownego, pozostaje mi tylko ironicznie (jeszcze byś nie wyłapał "sensu") pogratulować obiektywizmu i intelektu.

ocenił(a) film na 8
kondor82

Pheheheh, taka rozmowa z gimboateistami. Ani jeden nie potrafi sensownie odpowiedzieć na zadane pytanie, ale, że mu piana na mordakę wyskoczyła i nie potrafi się powstrzymać, więc pozostaje, jak sam powiadasz, ,,ironiczne" argumentum ad personam i tupanie nóżką.
Idź się lepiej, synek, na poprawkę uczyć.:P

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Już ty się mną, ojciec, nie przejmuj.

ocenił(a) film na 8
kondor82

Poza tym, nigdzie przecież nie wspomniałem, że jestem ateistą, gimbusie. Naginasz fakty do własnego widzimisię, więc nie pisz mi, że to ja nie potrafię odpowiedzieć sensownie.
No i żadna piana na mordce, chyba że od gromkiego śmiechu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bodzepor

Ja nie jestem ateistą ale agnostykiem ,choć dla "wierzących" to praktycznie to samo. Oddaję krew i szpik ,odpisuję 1% podatku na cele charytatywne ,oddaję ubrania potrzebującym ,np. swojej sprzątaczce ,pomagałem na oddziale neurologicznym dla dzieci jako opiekun ,pracowałem w schronisku dla zwierząt ,biorę udział w akcjach zbiórek np. na domy samotnej matki ,czy paczki dla najbiedniejszych dzieci na święta ,sam wychowywałem się wśród dzieci z domu dziecka które moi Rodzice brali na wakacje i ferie. Jestem jednocześnie Nacjonalistą Wolnorynkowcem i Darwinistą społecznym ,oraz jak już wspomniałem agnostykiem.
A Ty?

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

No proszę, jaki rodzynek. Jeśli to wszystko prawda, to moje gratulacje.
Jeśli masz wolnych parę złotych to możesz dać na jakiegoś biednego dzieciaka z Afryki np. tutaj:
http://www.dzieciafryki.org/watoto-najczestsze_pytania.html

Bodzepor

Afryka to jest propagandowa maszynka do finansowania afrykańskich dyktatorów i kryminalistów. Ta pomoc po pierwsze nic nie daje nawet jak dociera do celu ,ale zazwyczaj nie dociera ,a ci którzy przejmują te pieniądze kupują luksusowe wille we Francji i Anglii. Autentyczny proceder. Nawet na Fidżi przestępcy kradli pomoc dla ofiar katastrofy naturalnej na oczach policji ,a co dopiero marnować pieniądze na afrykę. Jak powiedział Korwin Mikke ,jeżeli ktoś rzeczywiście chciałby pomóc afryce to przywróciłby tam apartheid i to samo mówią sami murzyni z nieuprzywilejowanych warstw tamtejszej społeczności. Jeżeli mam pomagać to tam gdzie ma to sens.
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Twierdzisz ,że ateiści myślą tylko o sobie ,więc czekam ,aż mi wypiszesz co takiego robisz dla innych Ty?

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Pheheh, no widzisz, momentalnie zwątpiłem w prawdziwość twoich słów, nakoloryzować co prawda umiesz ładnie, ale swoją postawą realizujesz w 100% to, co napisałem w którymś poście poniżej, każdego bez sprawdzenia posądzasz o nieczyste intencje, bo patrzysz po sobie.
Wyliczać ci się, kłamczuchu, nie mam najmniejszego zamiaru, możesz sobie krzyczeć, co chcesz.
Pa pa.

Bodzepor

Komentując to w jakikolwiek sposób tylko zepsułbym efekt.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Brawo, już dawno doszedłem do tego wniosku. Gościu jest totalnym hipokrytą.

ocenił(a) film na 9
Bodzepor

Bodze, weź mi wytłumacz, po co ty gadasz z bandą trzynastoletnich trolli, mitomanów i alterkonciarzy?
Bo ja do takich się nawet nie odzywam, szkoda czasu na rozmowy z gówniarzami.

ocenił(a) film na 8
VolfinaDeVolf

E tam, zaraz gadam, ja piszę niezaprzeczalną prawdę, a dzieci się wściekają, krzyczą i tupią nóżkami.
Bo ja wiem, czy zaraz banda? Coś mi się widzi, że to jeden troll ma z 6 kont, a 3 to na 100%.:>

ocenił(a) film na 9
Bodzepor

Możliwe, że to od początku ten cały Ottiss14, widziałam już wiele razy, jak się gdzieś udzielał. To jest jakiś małoletni troll, który tnie starszego niż węgiel, zakochanego w Korwinie ultraprawicowca i wszędzie gdzie się tylko da bredzi o nim jak potłuczony, na dodatek wydaje mu się, że zmyślaniem jakichś niestworzonych historii o swoim życiu zamaskuje brak podstawowej wiedzy i ogarnięcia.
Ogólnie przykry koleś.

VolfinaDeVolf

Zawsze mi poprawia humor ,gdy ktoś nie wierzy w to co mówię ,to mi przypomina ,że mam o wiele więcej powodów do zadowolenia niż wielu ludzi.

ocenił(a) film na 8
VolfinaDeVolf

Na to niestety wygląda. Szkoda.:(

ocenił(a) film na 9
Bodzepor

Też się masz czym gryźć. ;P

VolfinaDeVolf

Ja potrafię docenić dobre trollowanie ,niestety tutaj takiego nie uświadczyłem. Jeżeli nie jesteście trollami to smutne ,że ja uważany za tego złego nacjonała ,bezwzględnego psychopatę etc. ,któremu na filmwebie dzieci tolerancji potrafiły już nawet życzyć śmierci Matki z braku argumentów ,gdy niszczyłem ich logiką ,robię więcej dobrego niż większość tych co się uważają za normalnych i dobrych ludzi. To tylko pogarsza moje zdanie o dzisiejszej młodzieży i ich wychowaniu.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Brawo Ottiss14. Wyjąłeś mi to "z klawiatury".

Ottiss14

"...gdy niszczyłem ich logiką ..." XD Ciekawe jak komentujesz kiedy ktoś ci skopie d*pę, "pokonałem przeciwnika, uderzałem go pośladkiem w but?" haaa ha ha! ...cokolwiek byś tutaj nie skomentował to i tak wszyscy wiedzą że jesteś zwykłym wodolejem i do tego głupim jak but....

ocenił(a) film na 8
dardre

Po pierwsze, dardre, nie krytykuj, jeśli sam nie jesteś kryształowy. Chyba brakuje Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem - ottiss14 nie odnosił się wyłącznie do tej dysputy.
Po drugie, obrażanie kontrrozmówcy, obsypywanie go epitetami i porównywanie do debili, imbecyli, idiotów czy innych pseudointeligentów bardzo źle świadczy o... Tobie. Brak argumentacji? A może zostałeś wychowany na gbura i głupca?

kondor82

" porównywanie do debili, imbecyli, idiotów czy innych pseudointeligentów" ... Ja napisałem że jest głupi jak but. I kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem. :)

ocenił(a) film na 8
dardre

Oj człowieku, nie udawaj mądrzejszego niż jesteś. Radziłbym przeczytać jeszcze raz a później zapoznać się z pojęciem "synonim".

kondor82

Oj ciołku ciołku. "Głupi jak but" wg. Ciebie synonim. Brawo.
Radzę zapoznać się z pojęciem "presupozycja", "supozycja" no i oczywiście "synonim"
ps. na przyszłość, najpierw myślimy potem piszemy/mówimy. Nie odwrotnie. ;)

ocenił(a) film na 8
dardre

I Ty mnie nazywasz ciołkiem? Czy Ty w ogóle masz pojęcie, co oznacza słowo synonim? Przecież to zdanie jest bez sensu: "Głupi jak but" wg. Ciebie synonim.
I tak, z całą pewnością "głupi jak but" jest synonimem "półinteligenta".
I jeszcze raz tak, znam wymienione przez Ciebie pojęcia, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego przytaczasz supozycję i presupozycję.
I po raz ostatni: nie wyzywaj nieznanych Ci osób, bo mówi to o Tobie tylko jedno: kretyn.

kondor82

I tym akcentem zakończmy... XD

kondor82

Brawo Kondor82. Wykonałeś na kolesiu tak zwany logiczny ippon :)

ocenił(a) film na 8
dardre

A propos. Po tym co tu przeczytałem, po tym co przeczytałem w Twoim profilu... o rany, chłopie.

"Nie ma tolerancji dla nietolerancji" - w Twych ustach to czysta hipokryzja.

kondor82

To zdanie Kołakowskiego z tego co wiem ,jest idealnym przykładem na poziom intelektualny lewicy. Ich wybitni filozofowie nie potrafią sklecić jednego logicznego zdania. Według nich np. "prawda obiektywnie nie istnieje" chociaż przynajmniej to stwierdzenie musi być prawdą. Ze stwierdzenia "nie ma tolerancji dla nietolerancji" wynika paradoks ,który zapętla się bez końca ,bo jeśli ktoś nie toleruje nietolerancji to sam nie może być tolerowany i tak dalej.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Ottiss14: musiałem wyjechać z tym politycznym gównem?
To jest forum filmowe do ch***

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones