PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299056}

Kelner

Ober
6,9 209
ocen
6,9 10 1 209
Kelner
powrót do forum filmu Kelner

To drugi film tego reżysera, który widziałem i muszę przyznać, że podobnie jak w "Ludziach z północy", tu też doświadczyłem swoistego zadziwienia, oczywiście w tym dobrym sensie. Fabuła jest mniej zakręcona, niż w "Ludziach...", dość ciekawa. Mi osobiście skojarzyło się z widzianym wcześniej Stranger Than Fiction. Podobny motyw, poza tym filmy praktycznie ukazały się w tym samym czasie, z tym, że Kelner był i jest nadal mniej znany, tzn. rozreklamowany. A szkoda, bo film jest ciekawy, momentami śmieszny i generalnie jest nad czym pomyśleć. Polecam!

parura

Momentami faktycznie zabawny, ale gubi sens w potoku przypadkowych gagów. Pod koniec dłuży się i zmierza do nikąd. Rozczarowuje.

ocenił(a) film na 8
Agent_Smif

"gubi sens w potoku przypadkowych gagów. Pod koniec dłuży się i zmierza donikąd. Rozczarowuje" - i tak właśnie bywa w życiu. Pod tym względem uważam ten obraz (przynajmniej znaczeniowo) za lepszy i bardziej wymowny, choć może mniej klarowny, niż "Stranger Than Fiction". W pełni subiektywna opinia ;)
P.S.
Zadziwiające, że odpisuję na posta akurat teraz, podczas lektury "Gry w klasy". Polecam! jako znakomite dopełnienie (może nawet spełnienie) problematyki doświadczania codzienności w kategoriach postmodernistycznych.

ocenił(a) film na 7
Agent_Smif

Ale zakończenie jest znakomite :)
W zasadzie na 6, ale dodaję gwiazdkę za sceny z "byznesmenami".

aklekot

Poszukuję polskich napisów, jeśli ktoś posiada to proszę na a.blazkow@wp.pl.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones