PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568289}
6,3 52 286
ocen
6,3 10 1 52286
4,8 10
ocen krytyków
Kick Ass 2
powrót do forum filmu Kick-Ass 2

Idąc na Kick-Assa 2 do kina oczekiwałem lekkiej komedii, przybliżonej do pierwszej części filmu. Po obejrzeniu kilkunastu minut dzieła widać było wyraźnie, że coś się zmieniło i niby głupia komedyjka mija się z oczekiwaniami... Humor był trochę bardziej... amerykański, ale w sumie było z czego się pośmiać. Nie specjalnie bardzo, ale jednak. Ostatecznie spodobała mi się nowa koncepcja filmu, mimo że bardziej przypominało to dramat niż komedię. Częściowo poważniej, częściowo mniej poważnie, ostatecznie odczucia mieszane, ale jednak wartości umieszczone w filmie dają lekko do myślenia, mimo że z pozoru tematyka nie obiecuje wyniesienia z seansu "poważniejszych" wniosków. Ogólnie na plus ;)

ocenił(a) film na 8
go_frag_yourself

oglądałem film z niemieckim dubbingiem i w pewnym momencie padła kwestia (oczywiście tłumacząc na polski): "to moje życie i to ja powinienem ponosić za nie konsekwencje". Ta fraza obrazuje to dramatyczne oblicze filmu. Reżyser skupił się na pokazaniu konsekwencji bycia superbohaterem. Bycie herosem nie oznacza jedynie uwielbienia przez rzeszę fanów. Druga strona medalu prezentuje się w inny, mniej barwny sposób. To odpowiedzialność, a także nieuchronność poniesienia konsekwencji za swoje czyny - śmierć ( również bliskich osób), groźba zdemaskowania, interwencja policji itd. Film można odebrać jako nieco humorystyczną aluzję do filmów o Batmanie, Supermenie i innych bohaterach komiksów. Dlatego bardzo mi się podobał. Polecam wszystkim fanom superbohaterów!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones