PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489066}
6,6 114 498
ocen
6,6 10 1 114498
6,7 28
ocen krytyków
Kick Ass
powrót do forum filmu Kick-Ass

Jak to napisał jeden z kolegów parę wątków niżej "pokochasz albo znienawidzisz"...
Ależ mi się podobał!
Ogólnie z racji wieku (już dawno po gimnazjum... ba... już dawno po studiach) nie jestem szczególnym targetem dla filmów o superbohaterach. Klasyki to co innego, ale najnowsze odkrycia Hollywood w tym względzie tylko mnie rozczarowują.
Zresztą - czy ten film był o klasycznym superbohaterze? Owszem Hit-Girl (ha! ta mała jest niesamowita!!) i jej ojciec są niezwyczajni, ale super-mocy to nie mają za bardzo. Film mimo, że niby komedia to miejscami jest realistycznie okrutny (np. pierwsza akcja "kick-assa), choć nie powiem że i momenty przekomiczne były.

Po obejrzeniu jakiś czas temu trailera byłem lekko zdegustowany - "Boże! Nikita w wersji dla pedofilów?!", "Hannah Montana w reżyserii Tarantino?!"

Ale nie - film po prostu niesamowicie mi się spodobał. Nie byłem tak zadowolony po obejrzeniu sławetnego filmu "A*****" w wersji 3D. Film miał dla mnie więcej patosu niż "300". Naprawdę byłbym nieuczciwy gdybym dał mu te średnie 7. Fakt trochę miejscami wyglądał (zwłaszcza pod koniec) jak dzieło Tarantino, który to reżyser jest dla mnie po prostu ciężkostrawny (nie przeszedłem nawet całej trylogii Kill Bill...), ale ten film zauroczył mnie. Daję bez zażenowania 9/10 (w swoim gatunku rzecz jasna).

Nawet rola Nicolas Cage'a mi się podobała, mimo że ostatnimi czasami już nie mogę patrzeć na jego żałosne miny w filmach.
Bardzo mnie niepokoi to, że powstaje część 2. Tym bardziej, że jest to już produkcja czysto usa. A zauważyłem, że udział Starego Kontynentu w produkcji często powoduje że dany film jest mniej przewidywalny niż standardowe popkornowe dzieła rodem z holiłudu.
Możecie mnie wyzywać od półgłówków (ja tam swoją wartość znam), albo od dzieci neostrady (hahaha!) - polecam gorąco film!
Ha!

ocenił(a) film na 5
Wojtulek

5/10

A ja się zawiodłem. Połączenie komedii ze slasherem - dosyć dawno nie było dobrego przedstawiciela. Film w tym aspekcie jest nawet niezły, ale całkowicie na ocenę wpływa inny czynnik. Ten obraz jest innowacyjny, ponieważ w filmie dla dzieci wrzucono wszystko to, czego tam nigdy nie było. A więc to jest główna wada - to jest film dla młodych widzów. A takich "dzieł" nie lubię - ze względu na duże uproszczenia i banalne wybory w fabule.

LA4

co jak co, ale napisałeś że "ze slasherem". no haha ale się uśmiałem. gdzie tu jest jakikolwiek element slashera? że dwóch z głównych bohaterów nie ginie równocześnie?
ode mnie 7/10 - spoko film, nawet wciąga, ale nie jest tak dobrym rozprawieniem się z klasycznymi dobrymi bohaterami jak Watchmen - może nie miał być? ale w takim razie po co opowiadać o kimś kto nie jest ani prawdziwym, ludzkim ani idealnym bohaterem? sam trochę nie wiem co o tym myśleć.

_Tymon_

Po co? Dla jaj i dla kasy.Marvel od 40 lat opowiadał o klasycznych bohaterach: super szmoc, żółte rajtuzy, patos - to wszystko już było. Ten film to jak trafnie zauważyłeś - drugą po Watchmen - próbą rozprawienia się z superbohaterami tworzonymi hurtowo w latach 60, 70 i 80tych.
Jednym słowem Kick Ass dla Marvela jest tym, czym dla DC był Watchmen

ocenił(a) film na 3
anyerpenno

Dla mnie to była totalna beznadzieja. 3/10
Przereklamowany, mało śmieszny - wręcz idiotyczny.
Badziewie i kompletna strata czasu. To wszystko co mam do powiedzenia.

liv15

pomidor

ocenił(a) film na 9
Wojtulek

świetny film, obejrzałam go dwa razy i z chęcią obejrzę trzeci:) Na pewno nie jest to film dla dzieci- dzieci nie zrozumieją tego humoru, jak i nie powinny oglądać tak brutalnych obrazów. Polecam ludziom, którzy lubią filmy typu "Pulp fiction", "Od zmierzchu do świtu", oraz inne filmy Quentina Tarantino.

magda231019

Hej czy wchodzisz czasem na kawiarenkę na wp?

ocenił(a) film na 9
josel

Hej, niestety nie wchodzę na kawiarenke na wp, bo musialabym zainstalować jakiś program, żeby mi działało, a nie umiem :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones