PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489066}
6,6 114 433
oceny
6,6 10 1 114433
6,6 27
ocen krytyków
Kick Ass
powrót do forum filmu Kick-Ass

Rok czasu zabierałem się za obejrzenie tego filmu. Po zwiastunach byłem przekonany, że to infantylna komedyjka o przebierańcach, trochę śmiechu, udawania itd. Okazało się, że był to pierwszy film o superbohaterach, który pokazał prawdziwy tragizm sytuacji - oczywiście nie wliczam niesamowitych umiejętności walki wręcz przez Hit Girl. Ten film rozprawia się z mitem o naszych marzeniach i pragnieniach dokonywania rzeczy niezwykłych. Z jednej strony komedia, z drugiej strony dramat i prawdziwa rzeczywistość.
Oczywiście film bez Big Daddy i Heat girl by nie istniał, a to dzięki tym niesamowitym postaciom nabrał prawdziwej wartości.

Trochę mi te postacie przypomniały anime Naruto i np. Zabuzę i Haku - postacie drugoplanowe ale dramatyczne, o których ciągle się pamięta, które stają się kultowe. Mam nadzieję, że takie motywy zaczerpnięte roodem z japońskiej anime, będą częściej wykorzystywane.

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

Świetnie napisane, przemyślane - to się tu rzadko zdarza na FW - szkoda, że Twoja opinia i tak "utonie" w otoczeniu innych wątków, które składają się głownie z wzajemnego wyzywania się i skomplikowanych recenzjach w stylu "film jest głupi"

ocenił(a) film na 8
Duszolap

Oj tam, co byśmy poczęli bez dzieci neostrady:)

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

emmm... świat byłby po prostu lepszy? :D

ocenił(a) film na 10
stadnicki82

Ja miałem podobne obawy, że będzie to kiszka i niedopasowane nylony. I cóż za miłe zaskoczenie, film jest ekstra. Wyjątkowe połączenie brutalnej rzeczywistości, życiowej ironii i nieprawdopodobnych, nadnaturalnych historii. Nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się udać. Dla miłośników gatunku perełka. Daję maxa.

ocenił(a) film na 9
stadnicki82

Jednym słowem: uwielbiam. Najlepszy film na poprawę humoru.

ocenił(a) film na 3
stadnicki82

Ja odebrałem go zupełnie na odwrót, bo nie oglądałem zbytnio trailerów ale film według mnie okazał się jak to nazwałeś "infantylną komedyjką o przebierańcach, trochę śmiechu, udawania itd".

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

Kick Ass jest bardzo dobry , ale według mnie są dwa lepsze filmy o super bohaterach :
-Mroczny Rycerz (nie bijcie ;) )
-Watchmen : Strzażnicy

ocenił(a) film na 8
assasin123

Watchmen miażdży konkurencję.

ocenił(a) film na 8
kordrum

aż zbyt bardzo , kusiło mnie , aby wystawić mu 10 , ale dla mnie film na 10 to film idealny ,a ideałów nie ma

ocenił(a) film na 8
stadnicki82

Obejrzałem go wczoraj z żoną jeszcze raz i musze przyznać, że im więcj oglądam, tym lepszym się staje. Nie uważam, by Watchmen był od niego lepszy. W ogóle chyba ciężko byłoby znaleźć przewyższający go film o superbohaterach. Może Mroczny Rycerz, ale po tym co nam zafundował Nolan w ostatniej części trylogii o Batmanie, wolę nie wspominać tego filmu. Niesamowita jest ta historia młodego chłopaka zafascynowanego komiksami, próbującego zostać prawdziwym bohaterem. Te jego słowa, wszyscy chcą być jak Paris Hilton, a nikt nie chce być superbohaterem. Tymczasem sam zostaje... no własnie. Może nie antybohaterem, ale pokazuje jaką drogą NIE podążać by zostać superherosem. Jak to mówią, "zabiera się od d..y strony". Tyle, że za to ten film pokochaliśmy. Jest nieudacznikiem, który potrafi powiedzieć "nie" i się postawić, to tak rzadkie w dzisiejszych czasach.

ocenił(a) film na 10
Pawel_Gosia

Dave być może i wygląda na nieudacznika, ale nie brak mu jaj i odwagi, aby mimo całego bólu i rozczarowań dalej podążać wybraną drogą, Mindy być może i jest wyćwiczona w sztuce zabijania, ale nie jest niepokonana i też potrzebuje czasem pomocy... i za to kocham ten film.

ocenił(a) film na 7
Skandal

Raczej nie był nieudacznikiem, prędzej słabeuszem.
W drugiej części za to nie wygląda już na kogoś bezbronnego :)

ocenił(a) film na 10
returner

Być może, w końcu nie miał ojca- psychola, który zafundowałby mu dzieciństwo spędzone na szkoleniu w zabijaniu na wszelkie możliwe sposoby. Mimo to udowodnił, że zasługuje na miano bohatera co przyznaje nawet mająca większe doświadczenie na tym polu Hit Girl...

ocenił(a) film na 7
Skandal

Przecież nikt kto był wcześniej zwykłym chłopakiem nie potrafiłby sobie poradzić z kilkoma zbirami na raz.
Nawet ktoś dobrze wyszkolony miałby problem.

ocenił(a) film na 10
returner

Tak samo jak Hit Girl, która opanowała sto metod zabijania ludzi nie była niepokonana, gdy trafiała na godnego sobie przeciwnika jak Frank D'Amico, który potrafił o wiele więcej niż tylko pociągać za spust.

Co do Dave'a nie zapominaj, że jego pierwszy bój zakończył się dla niego półrocznym pobytem w szpitalu, gdy z niego wyszedł był już bogatszy o metalowe części w szkielecie oraz częściową niewrażliwością na ból.

ocenił(a) film na 6
stadnicki82

przed nim był Defendor z Woodym Harrelsonem - pod względem tragizmu bohatera znacznie lepszy od Kick Ass

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones