PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489066}
6,6 114 433
oceny
6,6 10 1 114433
6,6 27
ocen krytyków
Kick Ass
powrót do forum filmu Kick-Ass

Po jakiś 20 minutach myślałam, że to typowy "głupiutki" film dla nastolatków, jednak rozwój akcji mnie zaskoczył. Lubię takie "czarne komedie", jednak dla dzieci nie polecam :)
Może arcydzieło to to nie jest, ale nie nudziłam się oglądając. Film daje rade i nie jest "schematyczny".

użytkownik usunięty

Końcówka była Hard-Corowa

ocenił(a) film na 10

Ten film jest bardziej dramatyczny niż Titanic. Okazuje się żeby zrobić poważne kino o super bohaterach nie potrzeba zaciemnienia Zack'a Snyder'a ani 3D, ani póz i poważnych min z Avengers czy Iron Mana 3. I dodatkowo można się jeszcze przy tym uśmiać. Dla mnie osobiście jest to film który coś wniósł do gatunku i stawiam go w jednej linii z "Watchmen" i "Sin City".

ocenił(a) film na 10
vicovaro25

Nie można się w tej kwestii nie zgodzić, żelazna klasyka ekranizacji komiksu obok wspomnianych przez Ciebie " Watchmen" oraz " Sin City".

ocenił(a) film na 10

To lepiej nie oglądaj 2 cześć. Jak to określiłaś ,,myślałam, że to typowy "głupiutki" film dla nastolatków,, -- druga część idealnie pasuje do tego zdania.

użytkownik usunięty
Magic1997

A jakoś nawet nie wpadł mi w ręce :)

użytkownik usunięty

Idealnie powiedziane, na film natrafiłem przypadkiem i nie żałuję, że go oglądnąłem, na prawdę ciekawy.

A ja po obejrzeniu czułem się źle. Po prostu, nie wiedziałem czy wystawić jeden czy dziesięć.:D

ocenił(a) film na 8

Ciekawa odskocznia od typowego filmu o superbohaterach. Do Watchmen temu daleko ale wciąż całkiem dobry film. Trochę mnie podburzył remix Adagio in D Minor, bo wersja podstawowa jest boska i każde jej poruszanie to swoista profanacja ale to tyle z minusów.
Zaskoczył mnie też Cage - spodziewałem się, że będzie miał rolę na odwal, a nawet swoim krótkim występem potrafił urzec. Może po prostu go lubię.
Film warty obejrzenia dla każdego kto lubi ekranizacje komiksów, chce obejrzeć coś oryginalnego, lubi walki i efekty z filmów Tarantino/Rodrigueza.
Jeszcze można zastrzec, że prawdopodobnie główny bohater zginąłby od obrażeń wewnętrznych (brak czucia nie znaczy brak uszkodzeń) ale jako że, mamy tu do czynienia z zamierzonym brakiem realizmu można to wybaczyć.

kordrum

"Trochę mnie podburzył remix Adagio in D Minor, bo wersja podstawowa jest boska i każde jej poruszanie to swoista profanacja ale to tyle z minusów."

Moim zdaniem moment kiedy gasną światła, Hit Girl odpala coś a'la stroboskop próbując zdezorientować przeciwników i ta muzyka w tle dopasowana rytmem do błysków światła, to jedna z tych scen w trakcie których mogą przejść ciarki po plecach.

ocenił(a) film na 8
pawcias

Scena była świetna. Sama muzyka też, ale jak napisałem powyżej - zmienianie oryginalnej ścieżki było złą decyzją - zostawiając pierwowzór efekt byłby jeszcze lepszy.

ocenił(a) film na 8
kordrum

Cała scena i ujęcia z perspektywy Hit Girl były świetne.
Super film, dobrze, że sobie o nim przypomniałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones