PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6754}
6,6 6 353
oceny
6,6 10 1 6353
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

polski akcent

ocenił(a) film na 7

temat, który zakłada się masowo bo lubimy jak w amerykańskim filmach są nasze krajowe
akcenty ;) zazwyczaj dlatego że są dosyć niespodziewane - w tym filmie też mnie zdziwiło gdy
podczas przedstawienia King Konga w NY spiker tłumaczył słowa prezentera z angielskiego na
obce języki i najpierw mówił po francusku a później.. po polsku :)

ocenił(a) film na 6
Melcio

Też zwróciłem na to uwagę :-)

ocenił(a) film na 7
Melcio

znalazłem taką ciekawostkę (znaczy się, przeglądam czasem Joe Monstera xd) że twórca oryginalnego King Konga, Merian Cooper miał silne związki z Polską więc pewnie dlatego :)

ocenił(a) film na 8
Melcio

Ciekawostka, nie pamiętam tego. Ale jak film pojawi się w telewizji to zwrócę na to uwagę. Być może wynika to stąd,że w tamtym czasie w Hollywood pracowało wielu Polaków amerykańskich głównie pochodzenia żydowskiego, którzy znali język polski.

ocenił(a) film na 7
sieciowiec652

Merian Cooper (twórca King Konga) był współtwórcą jednej z pierwszych eskadr lotniczych w naszym kraju (eskadra im T. Kościuszki), walczył w wojnie polsko-bolszewickiej i nawet sam Piłsudski odznaczył go orderem Virtuti Militari :) więc podejrzewam że na wzgląd na ten etap jego życia w naszym kraju, puszczają pewne oczko twórcy remake'u

ocenił(a) film na 9
Melcio

Niezła ciekawostka, może i nawet prawdziwa.

OmniModo

sprawdzone, prawdziwa ale czy aż to tak dziwne żeby nie było możliwe?

ocenił(a) film na 9
javorsc

No, bardzo dziwne. Marszałek Piłsudski nie werbował najemników, ale widać Cooper miał dar przekonywania skoro zrobił dla niego wyjątek.

OmniModo

Odniosłem się do pierwszego wpisu o lektorze :)

ocenił(a) film na 7
Melcio

Ja słyszałem kobiecy polski głos

ocenił(a) film na 7
Melcio

Tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones