PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110751}
6,5 147 173
oceny
6,5 10 1 147173
5,8 26
ocen krytyków
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

Do momentu pogoni za porwana aktoreczka nawet ok:) Jest wyprawa, napięcie, nieznana wyspa i
tajemnicze plemię:) Śmieszy mnie trochę, że dzikus, który 1 raz widzi białego człowieka i statek, a
porusza się pewnie po pokładzie i niczym ninja, porywa bezszelestnie blondynę:) Potem to juz
pękaliśmy ze śmiechu. Wszystko wielkie i dziwne jak z innej planety:) Wielkie i mordercze insekty,
wielkie krwiożercze pijawki,gąsienice 2 metrowe i nietoperze z zębami jak sztylety:) Ogromne i
oczywiście mięsożerne jaszczury.Wszystko to instynktownie wie, że trzeba zabić i zjeść
człowieka:)) Park Jurajski to już gruuuba przesada! Kong fajnie zrobiony, może niezbyt duzy
(oryginalnie miał 60 stóp a tutaj tylko 24). Walka Konga z dinozaurami w formule MMA to śmiech
na sali:) Dalej, scena w której kong porywa aktoreczkę i ucieka z nią do parku i na Empire State
Building tez jest komiczna. Laska ma na sobie tylko suknię a jest środek zimy. Na tej wyokości,
gdzie Kong ją zabrał)jest jeszcze ok 3 stopnie chłodniej (1 stopień na 100 m). NIe miałaby
najmniejszych szans przetrwać w tym stroju nocy.

TorcidaTiger

Przekombinowany - trochę nie sposób się nie zgodzić, ale ja bym też nie podchodziła tu tak krytycznie. Każdy film rządzi się swoimi prawami, więc mający polegać głównie na efektach King Kong potrzebował tu wielu dodatków w postaci choćby fauny jurajskiej.
Ale fakt, troszkę tu za dużo. Peter Jackson lubi przesadzać ze scenami w których popisać się może efektami.
Mi tu się bardziej nie podoba bieg zauropodów niż MMA z dinozaurami, które było nawet całkiem dobre.

A co do logiki to pełno tu niezgodności, więc trzeba powiedzieć sobie "to tylko film" i nie marudzić.
Zresztą dziwi cię że dzikus umie poruszać się po statku, albo że kobieta jest ubrana nieodpowiednio do pory roku, ale nie zwrócisz uwagi na największą zagadkę; Jak przewieźli Konga do do New York? To dopiero byłby problem, zataszczyć taką małpkę na statek, była ona w końcu dość duża.

asa111

A widzisz, ten moment mi umknął, bo miałem telefon z pracy i nie widziałem.

ocenił(a) film na 7
asa111

Właśnie, czekałem do sceny kiedy będą go ładować na statek, czy jakąś barkę, tu sprytne wyjście z sytuacji i od razu NY. Może go doholowali :D

ocenił(a) film na 7
TorcidaTiger

Zgadzam się :) Aktorsko Naomi Watts świetnie zagrała, ale sceny z jej udziałem były dość śmieszne (ogólnie miłość blondyny do goryla podpada mi pod zoofilię :D). Np. zastanawiało mnie to, jakim cudem cały czas miała praktycznie czyściutką sukienkę, puszyste włosy i prawie wcale niezabrudzona, chodź spędziła w krwiożerczej dżungli ponad dobę, albo jak piszesz w zimową noc jak gdyby nigdy nic biegała sobie w cieniutkiej sukieneczce i szpilkach ;)

Ale ogólnie to są szczegóły, bo o wiele bardziej raziła mnie scena np. z tymi uciekającymi dinozaurami i tymi ludźmi, którzy jak idioci biegali między ich nogami (przecież od razu byłaby z nich miazga). Albo ta scena z przerośniętymi robalami w tym wąwozie. Ten chłopak, co to mu nie chcieli dać broni (w sumie od początku wiedziałem, że jak tylko broń wpadnie mu w ręce to kogoś uratuje) bierze karabin maszynowy i od tak sobie strzela w kolesia, którego obsiadły te robale. Koleś biega, macha rękami, a taki km też ma spory rozrzut, a mimo to nawet go nie drasnął :D Było jeszcze tego trochę... :P

ocenił(a) film na 8
Neils

Masz nasrane! Jaka zoofilia??? Posiadając psa lub kota, dbając o niego, głaszcząc go, nazywając go swoim przyjacielem, smucąc się lub płacząc gdy jest ciężko chory, stajesz się zoofilem, do kur...y nędzy???? Dodatkowo jaka miłość? W której scenie ona mówi do Konga, że go kocha, co? Uprawia z nim seks? Nie dorosłeś (aś) do tego filmu, wiec następnym razem go nie oglądaj!

Nick_filmweb

Nie takim tonem! Kultura chłopie! Neils ma rację.

ocenił(a) film na 7
Nick_filmweb

Jeśli twój komentarz to przejaw dorosłości, to ja podziękuję (a z zoofilią było przymrużenie oka i postawiłem nawet emotkę)...

ocenił(a) film na 8
Neils

z przymrużeniem oka czy bez, teza wręcz debilna i tylko tyle mam do powiedzenia. Wybaczcie ale na debilne tezy nie umiem reagować w sposób kulturalny, także najmocniej przepraszam.

ocenił(a) film na 10
Nick_filmweb

Po prostu obejrzyj film jeszcze raz. Wyraźnie to pokazali że Ann zakochała się w Kongu.

Neils

Faktycznie. Scena ze strzelaniem w robale to już kpina. Pozabijaliby sie wszyscy nawzajem.

ocenił(a) film na 10
Neils

Akurat Kong tutaj jest gościem który podziwia widoki, rozumie pojęcie piękna, wie kiedy zrobił siebie głupka i ratuje dziewczyny przed smokami za czapkę gruszek - także jest inteligentnym gatunkiem, więc żadna zoofilia :p

ocenił(a) film na 7
Rozgdz

Każda potwora znajdzie swego amatora ;)

ocenił(a) film na 10
TorcidaTiger

Bo to jest Baja na kółkach pędząca z prędkością zakochanego rozwścieczonego goryla :-)
ale dla mnie ta Baja jest arcydziełem.Ja ten film mogę obejrzeć wiele razy.
Uwielbiam ten film za Dowcip, momentami genialną grę niektórych aktorów [ szczególnie goryla :-) ]
Zajeb...e efekty jak na 2005 rok. Pięknie obrzydliwe robale.
Klimat, krajobrazy,piękne góry i skały.
Podoba mi się Naomi Watts, mam niemowlęcą słabość to tego typu blondynek.Nawet niby potańczyła trochę.
Jack Black wpasował się swoimi komediowymi minami jak mistrz w arcydzieło.
I ten Scenariusz jest (mimo że bajka) wciągający.
Jeden warunek- oglądam takie filmy na płynnym(mkv) FullHD na 55 calowym Telewizorku LED 400-herzów
i mówię wam - jest czadowo... P.S.Nie żałujcie kasy na wielkie Ledowe lub Oledowe Telewizory i jakość (jest więcej do zobaczenia...)

ocenił(a) film na 10
TorcidaTiger

Kong grzeje :)
Poza tym polecam historię Skull Island:
http://www.youtube.com/watch?v=mZZyw9lng_M
A fanatycy religijni nie takie rzeczy zrobią. Przecież szedł po coś co wybrał jego bóg :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones