PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6785}
3,7 5 002
oceny
3,7 10 1 5002
3,0 8
ocen krytyków
Klątwa Doliny Węży
powrót do forum filmu Klątwa Doliny Węży

Nie potrafię zrozumieć krytyki tego filmu A także skąd taka niska ocena.. Dla mnie to arcydzieło. Rewelacyjni aktorzy, świetna fabuła. Poza tym film który powstał w czasach komuny a mógłby śmiało konkurować z Indiana Jonesem. Świetna fabuła, rewelacyjne aktorstwo. Szkoda, że te czasy już nie wrócą.

ocenił(a) film na 4
remi1982

Takze sam rezyser Marek Piestrak jest do dzis zadowolony ze swojego dziela. Dzis ukazal sie ciekawy wywiad na temat tego filmu:
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23993480,klatwa-doliny-wezy-marek-pies trak-kazda-produkcja-to-byla.html#s=BoxOpCzol6

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

tak ja również tak uważam że to dobry film jak na miarę filmu klasy b i to jeszcze robiony za komuny

remi1982

Głowa na szyji rodem z Cyber Lip!

remi1982

Jak na te lata i skąpy  budrzet to rewelacja :)

remi1982

Dlaczego w takim razie nie wpłyniesz na tę żenująco niską ocenę i nie wystawisz swojej?
Ja na przykład to zrobię zaraz po obejrzeniu filmu.

remi1982

Film słaby. Spójrzmy na efekty specjalne - tragiczne. W ogóle gdyby porównać polskie filmy akcji z amerykańskimi z tamtych lat, to nasuwa mi się wniosek, że polscy aktorzy nie byli stworzeni do grania ról w stylu Indiany Jonesa czy Ramba.

lachus77

Zapominasz, że w owym okresie oprócz filmowego pionu decyzyjnego (z Ministrem Kultury i Sztuki włącznie, bo to on zatwierdzał środki na produkcję) istniała jeszcze cenzura prewencyjna i wiele tematów nie mogło być poruszanych. Gotowy film przechodził jeszcze kolaudację i czasem nie dopuszczano go do dystrybucji, stąd tzw "półkownik" (od odłożenia na ową). Dobrzy aktorzy (a mieliśmy ich wówczas mnóstwo) grają wg życzeń reżysera. Inna rzecz, że ze względu na cenę taśmy dubli było znacznie mniej niż w produkcjach zachodnich.

ocenił(a) film na 3
remi1982

tak samo może konkurować jak monofoniczny "Kajtek" z walkmanem. Ach-ten czar komuny :)

ocenił(a) film na 6
remi1982

Też uważam, że nie jest aż tak zły. Pominąwszy niektóre oczywiste elementy, które nie przetrwały próby czasu, to całkiem oryginalny i dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones