PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021165}

Klatka

Jaula
6,1 7 543
oceny
6,1 10 1 7543
Klatka
powrót do forum filmu Klatka

dobry ale..

ocenił(a) film na 7

Troszkę i mi zabrakło logicznego wyjaśnienia

ocenił(a) film na 7
aniadolan1

A czego nie wiesz?

ocenił(a) film na 6
Milulu

Chociażby tego jak wbił oddział do domu sąsiada? Na podstawie wezwania Simona że drzwi są w kredzie?

Milulu

No dobra ja zrozumiałam w filmie to wszystko co piszecie ale powiedzcie mi gdzie je znaleziono? bo z końcówki filmu wynika, że obie przeżyły.

ocenił(a) film na 5
aniadolan1

Mi też. Na początku był dosyć ciekawy, nawet mnie wciągnął, starałam się ułożyć w głowie jakiś zaskakujący, logiczny koniec. No ale moim zdaniem to rozwiązanie nie było logiczne... Ja wiem, że miał być to element zaskoczenia,że nikt miał się nie spodziewał że stoi za tym wszystkim facet z naprzeciwka, ale wątek tego sąsiada... Miałam trochę wrażenie że to wręcz dwie różne historie sklejone w jedno. Najpierw opowiedziana historia pary i dziecka, a potem sąsiada i dziecka, która gdzieniegdzie się ze sobą łączą. No nie pasowało mi to rozwiązanie akcji w ogóle i wręcz się zawiodłam.

ocenił(a) film na 5
blurryface_

Całkowicie podzielam Twoją opinię! Mam identyczne odczucia..

blurryface_

Też tak sądzę. Zakończenie w ogóle  nie pasuje do całości historii. Jakby dwie różne  historie.

ocenił(a) film na 7
aniadolan1

trochę to naciągane, ale film dobry

ocenił(a) film na 7
davidns

Przecież jest rozwiązanie. Facet (sąsiad) porywa młodą dziewczynę 12 letnią Ingrid, ma z nią dziecko Clara. Dziewczynka całe życie spędza w niewoli aż do swojej choroby gdy sąsiad wie, że albo umrze albo musi iść do szpitala. Wystawia dziecko (Clara) na ulicę, gdzie znajdują ją sąsiedzi.

ocenił(a) film na 7
marmuf

Albo bohater trzeciego planu czyli ruda sąsiadka która widziała jak koleś wychodzi z ich domu, potem siedzi w aucie

marmuf

Okay. A co ze sprawą tej dziewczynki pojawiającej się w aktach (tej z "leniwym okiem")? Paula znalazła jej akta i akta ze znalezienia zwłok. Na jednym ze zdjęć z miejsca znalezienia zwłok był "aniołek stróż"- taki sam, jak wisiał w "pokoju" Clary.

ocenił(a) film na 5
mrsCamilly

To właśnie Ingrid...

Sol89

Okay, to musiałam coś przegapić... Gdzieś powiedzieli o tym, że to dziecko jego i tej Ingrid? On tą Ingrid zabił po narodzinach Clary?

ocenił(a) film na 5
mrsCamilly

Bodajże główna bohaterka w pewnym momencie zapytała Clarę czy jej mama nazywała się Ingrid. A zginąć musiała co najmniej kilka lat po jej urodzeniu, skoro zdążyła ją nauczyć robić anioły.

Sol89

Kobieta z którą mieszkał sąsiad, która była przez niego zastraszana, która po znalezieniu Clary szantażowała go w obawie o własnych synów, nie wiedział, że gość przetrzymuje w piwnicy Ingrid i Clarę?

ocenił(a) film na 5
Bzium_3

Tego nie wiadomo. Czegoś się ewidentnie domyślała, ale raczej nie wiedziała co konkretnie tam robił.

Sol89

Dzięki

ocenił(a) film na 7
Bzium_3

Wiedziała, tylko go kryła bo miała coś banią nie teges

jasminkaa

Tylko dlaczego nie zaszantażowała go wcześniej, tylko dopiero jak znalazła Clarę przed drzwiami?

ocenił(a) film na 7
Bzium_3

Bo miała coś z banią nie teges. Nie doszukiwałabym się logiki w działaniach tej postaci. Sam fakt że nie uratowała dziecka tylko oddała dalej w ręce potwora świadczy o tym, że była chora na łeb.

ocenił(a) film na 6
Bzium_3

Moim zdaniem to się nazywa współudział.
Jest wiele samotnych matek, które wiążę się z pedofilami i oddają im swoje dzieci byle pedofil był nadal w związku z tą matką, tu możemy mieć podobny przykład przywiązania do psychopaty.

ocenił(a) film na 8
marmuf

Czemu pojawia się motyw kredy? Nie wiem skąd to zostało wzięte. Przecież mógł ją niewolić bez używania tego. Pomożesz?

ocenił(a) film na 6
oziembicki9

taki pomysł na film. Właśnie o to chodzi, że mimo tego, ze ma to tylko symboliczne znaczenie tak mocno wchodzi na psychikę dziecka, że uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Ma to przedstawiać traumę. Oczywiście, że mógłby ją przywiązać i zamknąć drzwi, ale takich filmów mamy od groma. Moim zdaniem to był świetny pomysł na coś innego.

ocenił(a) film na 8
fimdoverao

ale to dalej nie wyjaśnia kredy, rownie dobrze to mogły być pastele. niby znaczenie symboliczne , ale nie jest to jakoś poruszone bardziej

ocenił(a) film na 6
oziembicki9

oczywiście, że mogłaby być to pastela czy czerwoną farba. Tyle, ze to nie jest wątek który trzeba by było jakkolwiek tłumaczyć. Oprawca wybral kredę a dziewczynka się tego nauczyłam. Chyba nie rozumiem w takim razie o co pytasz.

ocenił(a) film na 8
fimdoverao

zaatanawia mnie po prostu ten motyw, bo jest wiele symboli swiadczacych o dziececych nawykach. w kazdym razie, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
marmuf

A choroba nerek ? Nie wiedzieli że rodziła ta Ingrid ?

ocenił(a) film na 4
aniadolan1

Motyw psychopaty jest tutaj bez sensu

maciekb80

Czemu bez sensu?

ocenił(a) film na 5
maciekb80

ten film to takie 5/10 długo sie ciagnie i zakonczenie zdvpy na szybko dorobione

ocenił(a) film na 4
marcinpastuszynski

Dokładnie.

ocenił(a) film na 8
aniadolan1

Jeżeli dla kogoś ten film jest niejasny to albo nie oglądał uważnie filmu albo jest idiotą.

Facet porywał dziewczynki. Porwał niejaką Ingrid, która przewija nam się w aktach zaginionych dzieci, akta te przywłaszcza sobie Paula i wynosi je ukradkiem z sekretariatu. Trafia na trop Ingrid gdyż na zdjęciu Ingrid w aktach widnieje taki sam zrobiony ptaszek z tektury jaki robi Klara.
Pauli świta to powiązanie. Wraca do domu, bierze obrazek namalowany przez Klarę i orientuje się, że rysowała ona okno z widokiem na okno sąsiada. Bliski sąsiad okazuje się porywaczem i zboczeńcem, zapłodnił nieletnia Ingrid, która urodziła Klarę, później ja zabił albo zmarła z różnych przyczyn, tego wątku nie rozwinęli bo można sobie dopowiedzieć. Na końcu dziewczynka trafia do domu swoich dziadków w Hamburgu czyli rodziców swojej zaginionej i zamordowanej matki Ingrid.

OGARNIJCIE SIĘ ;)

ocenił(a) film na 1
roxxkoxx

Ale nie wyjaśniasz zupełnie nielogicznych dziur w fabule, o ktorych piszą ludzie we wcześniejszych komentarzach

jagisio

gdzie ty masz tu dziury w fabule?ludzie jak oglądacie film to skupcie się na filmie ,film jest wyjaśniony w 100%,no oprócz tego jak zginęła Ingrid,masz tu wszystko podane na tacy żeby nawet 10 letnie dziecko zrozumiało

trollu80

Miały chorobę genetyczną nerek, Ingrid prawdopodobnie nieleczona na to zmarła.

ocenił(a) film na 6
aniadolan1

mnie zastanawia, dlaczego Clarę wypuścił (ryzykowne - co, nagle martwił go los porwanych dziewczynek?) a Ingrid zmarła (zabił lub zginęła - ale jeśli zginęła to z jego ręki) - tutaj jest to dla mnie niejasne. Reszta jest powiedziana. Chociaż i tak ta postać porywacza jakoś mnie nie przekonała

ocenił(a) film na 5
Krajsa

Clara była jego córką, może mimo wszystko czuł do niej jakieś przywiązanie.

Krajsa

było mówione w filmie że ta dziewczynka nie była wykorzystywana ,więc wychodzi na to że tak jak kolega wyżej napisał ,zbok był pedofilem ale nie kazirodcą ,ten film jest wyjaśniony w 100 % ,dziwie się że ktos go nie zrozumiał i ma jakieś pytania,ogarnijcie się ludzie

Krajsa

Wszystko jest jasne. Klara trafia do szpitala na początku filmu min. z poważną wg lekarzy dziedziczną chorobą nerek. W akcie zgonu jej mamy czyli Ingrid mamy wśród przyczyn śmierci min. chorobę nerek. Oprawca mógł podejrzewać więc że jeśli Klara nie otrzyma pomocy umrze tak samo jak Ingrid. Ingrid była porwana w 2011 zmarła w 2019. Paula przegląda akta dwa lata po śmierci Ingrid czyli w 2021. Orientacyjny wiek Klary ok 6 lat. Oprawca robi wszystko by odzyskać dziecko i zabić domowników wszystko po to by sytuacja się nie wyjaśniła niemniej jednak nie wszystko idzie po jego myśli.

madziara300

A jak interpretujesz scenę gdzie główna bohaterka krwawi, a Klara Ją zatrzymuje, nie daje odejść, aż główna musi ją odciąć kredą?

edyska92

Skoro szkło zostało wrzucone do szklanki z napojem, to w mieszkaniu był porywacz. Klara zapewne wiedziała, że on tam jest i nie chciała by główna bohaterka ją zostawiła samą.

aniadolan1

Bo to się logiki nie trzymało. Szczególnie zakończenie z tą dziewczynką. Ale nie chcę spojlerować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones