PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742215}
6,3 343
oceny
6,3 10 1 343
6,0 5
ocen krytyków
Klezmer
powrót do forum filmu Klezmer

Znaleziony w lesie, raniony od postrzału Żyd, staje się punktem wyjścia dla rozmów, dyskusji młodych ludzi ze wsi. Ludzi różnych: wiejska "piękność", mająca opinię puszczalskiej, szmugler, trochę ciężkomyślący Wituś, jego siostra - ostra, pyskata Hanka, dwóch włóczących się po lesie (szukających Żydów?), Marek - trochę antysemita, powtarzający komunały o Żydach rozkradających Polskę itp. Świetna gra aktorów. Wprost pokazane pobudki bohaterów: znalezionego rannego Żyda muszą zanieść do sołtysa (do Niemców nie chcą), bo jest takie rozporządzenie i za żywego (ledwo) dostaną pieniądze i cukier. Kwestia ukrywania Żydów, pobudki czysto materialne, zawiść, ciemnota, chciwość. Różni ludzie (ze wsi) - różne poglądy, postawy. Oglądając go - byłem zaskoczony. Później na napisach końcowych zobaczyłem miejsce kręcenia: Radziłów i tutaj już mnie całkiem zdezorientowało. Film nie jest nowy, a w ogóle nieznany - cisza. ?

ocenił(a) film na 10
kkutz

Sorry - nie w Radziłowie tylko w Radziwiłłowie. Radziłów raczej by się nie zgodził.........

ocenił(a) film na 7
kkutz

Też mam takie odczucia po seansie,pełen wachlarz ludzkich postaw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones