PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 176
ocen
6,8 10 1 45176
5,5 6
ocen krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Jak wyżej. Oglądałem od środka film i może przeoczyłem coś ważnego. Proszę, wytłumaczcie mi czemu skończyło się tak źle. Przecież wszystko już prowadziło do szczęśliwego finału. Czy twórcy chcieli pokazać, że zło jest wieczne? Powiedzcie co o tym sądzicie

ocenił(a) film na 7
fajne_filmy

Dusza murzynki weszła w ciało Caroline, jednocześnie opuszczając Violet, przez co stała się taka, jak jej mąż, jakby była po udarze. I w sumie koniec.

ocenił(a) film na 6
Hadley

A dusza Caroline weszła w ciało Violet, tak samo jak dusza prawdziwego Luka w ciało Bena.

ocenił(a) film na 7
claudia_92

Tak tego nie dostrzegłam :)

ocenił(a) film na 6
Hadley

To dlatego Ben mówił "help" , tak samo pod koniec filmu widać, że Caroline w ciele tej staruchy też próbuje prosić o pomoc.Właśnie w ten sposób ci murzyni zyskali w pewnym sensie nieśmiertelność wchodząc w ciala młodszych osób,najpierw te dzieci, potem Violet i Ben itd

ocenił(a) film na 7
fajne_filmy

Czemu skończyło się tak źle, bo ona nie miała zbytnio dużych szans na wygraną praktycznie nie znała się na tych magicznych obrzędach i rzuciła wyzwanie parze którzy praktykują to już od dawna i sama sobie sprawiła taki los robiąc ten niby ochronny krąg w finałowej scenie.

ocenił(a) film na 8
ViruS_filmaniak

Skończyło się tak źle, bo miało to stanowić największą wartość filmu. Happy endy już widzowi bokiem wychodzą, a tu niespodzianka.

ViruS_filmaniak

Zaskakujące zakończenie to główny atut tego filmu. Ja też, gdy pierwszy raz oglądałem, to spodziewałem się happy endu. Ale patrząc z perspektywy całości, szczęśliwe zakończenie zepsułoby ten film. Dopiero ostatnia scena wyjaśnia "chorobę" Bena i dziwną historię domu.

ocenił(a) film na 8
fajne_filmy

dopiero nastepnego dnia po obejrzeniu doznalam olśnienia nie wiedziec czemu że podczas wspomnieia Violet o tej"imprezie" na której znaleziono dzieci w kregu a "służba" wypowiadala rytualne tresci i byli jak gdyby" w jakims transie" to te dzieci w kregu to juz byla Cecilei jej mąż,tak wiec Panstwo tego domu wieszając i paląc Cecile powiesili i spalili swoje dzieci,które przeszly do cial służby czyć nie?strrraszne...

ocenił(a) film na 8
fajne_filmy

Główna bohaterka uważa, że magia jest nie szkodliwa, "ciemnoskóre" małżeństwo przedstawione jest jako ofiary szaleństwa właścicieli. Ostatnia scena przejścia dusz, jest jak hamulec ręczny, obraca wszystko o 90 stopni. Wydaje mi się , że pozory mylą i dla jednych wiara może być kluczem do zbawienia a dla innych do potępienia.

fajne_filmy

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale chyba będę musiał jeszcze raz obejrzeć ten film, żeby zrozumieć całą historię

użytkownik usunięty
fajne_filmy

Moim zdaniem cały sens filmu polega na tym, żeby pokazać, że to nie sama magia jest szkodliwa, ale dopiero wiara w nią. Caroline uwierzyła w nią, dlatego spotkał ją taki los. Gdyby nie uwierzyła, magia nie byłaby dla niej szkodliwa. Zakończenie było przerażające, ale pozytywnie mnie zaskoczyło. W końcu nie zawsze wszystko musi kończyć się happy endem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones