PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128673}
6,6 263
oceny
6,6 10 1 263
Kościuszko pod Racławicami
powrót do forum filmu Kościuszko pod Racławicami

Od powstania tego filmu minęło prawie 80 lat, a Polacy nie doczekali się porządnego fabularnego filmu o tym Bohaterze. Co prawda istnieją jakieś filmy dokumentalne ale to moim zdaniem za mało.
Wielu bohaterów doczekało się takich filmów (chociaż też nie wszyscy). Nie rozumiem tego podejścia, mamy tylu zdolnych reżyserów i aktorów. Władze państwowe raczej teraz są przychylne ku takim dziełom, więc pieniądze na dofinansowanie też by się pewnie znalazły.
Od 1999 roku, w którym powstały "Pan Tadeusz" i "Ogniem i mieczem" nie stworzono w naszym kraju porządnego filmu historycznego, który moglibyśmy nazwać bez fałszywej skromności EPICKIM. Może właśnie pora na film o Kościuszce.

użytkownik usunięty
mat_queen

Jak masz kasę to żaden problem. Niestety jeśli chcemy mieć grubą epicką produkcję pokroju Ogniem i Mieczem to potrzeba nam przede wszystkim tony kasy a z zagranicy raczej nikt się nie dołoży bo nikogo to nie interesuje, chyba że paru fanatyków historycznych z USA bo to też ich bohater.
Ja z miłą chęcią bym takie coś nakręcił, mam nawet koncepcję scenariusza ale cóż, ani kasy nie mam ani ekipy do pomocy

mat_queen

Czas na KOSa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones