PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809817}

Kobieta w oknie

The Woman in the Window
5,4 23 346
ocen
5,4 10 1 23346
3,7 22
oceny krytyków
Kobieta w oknie
powrót do forum filmu Kobieta w oknie

Zanim obejrzałam ten film, rzuciłam okiem na opinie, które zaraz po premierze były bardzo słabe. I jasne, nie jest to nic wybitnego/odkrywczego, ale wydaje mi się, że ten popularny, znany motyw jest tutaj dobrze zrealizowany. Szczególnie pasowała mi tutaj rola Amy Adams, która bardzo dobrze wczuwa się w takich zmęczonych życiem bohaterów i trudno było wierzyć w jej słowa. Ba, także w to, co widzi. Trochę rozczarował mnie Oldman - bardzo płaska rola.

Na plus również praca kamery, która sprawiała, że dolegliwość głównej bohaterki była mocniej odczuwalna. Czasami trudno było wyczuć, czy Anna idzie na górę kamienicy, czy schodzi w dół, bo kamera tak się kręciła wokół schodów. Moim zdaniem bardzo zgrabnie potęgowało to napięcie, razem z dobrą, nastrojową muzyką – trochę podobną do tej z filmów Hitchcocka.

Mam sporo zarzutów co do zakończenia, które jak dla mnie było totalnie odklejone od konwencji. Tak, jakby twórcy wymyślili sobie, że pójdą w zupełnie innym kierunku. Wcześniej były przebłyski, że pójdą w takim kierunku, m.in. gdy krew zalała kamerę, ale nie spodziewałam się, że aż tak zmienią koncept… Szkoda, bo przez to cała ta tajemniczość zniknęła.

Więcej opowiadam tutaj: https://youtu.be/8z_RvZoUxf8

Alexandraaa

Tajemniczość nie jest mocną stroną kinematografii amerykańskiej, w tym sensie Wajda jest kimś stamtąd – kawa na ławę, łopatą do głowy.

ocenił(a) film na 6
Alexandraaa

Podzielam opinie w 100%. Ja odnoszę z kolei wrażenie , że gwiazdorska obsada była wciśnięta na siłę i celowo aby zwabić widzów. Ale nie mam co do ich ról nic do zarzucenia, odegrali to co mieli odegrać i zrobili to dobrze. Bardzo dobra gra aktorska głównej bohaterki. Mi się film podobał myślę, że ocena 6 jest obiektywnie trafna.

ocenił(a) film na 4
Alexandraaa

Twórcy odzwierciedlili wiernie książkę, którą ekranizowali, więc jeśli o fabułę chodzi, to nie oni spaprali;). Jedyne co, to można mieć do nich zarzut, że niczego nie dodali od siebie, bo chyba każdy, kto miał styczność z "Kobietą w oknie" A.J.Finn może zarzucić jej brak konsekwencji i dziurawą fabułę. Co do pracy kamery, masz rację. Chyba jest to jeden z nielicznych plusów tego filmu.

Alexandraaa

Mnie ogólnie rozczarowało aktorstwo w tym filmie. A może bardziej fakt że nie ma tu w zasadzie pola do popisu. Adams jest dobra ale już Moore, Oldman, Leigh i Mackie nie mają co grać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones