PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809817}

Kobieta w oknie

The Woman in the Window
5,4 23 372
oceny
5,4 10 1 23372
3,7 22
oceny krytyków
Kobieta w oknie
powrót do forum filmu Kobieta w oknie

Zrobiony poprawnie i z tego, co pamiętam książkę, to naprawdę wierna ekranizacja. Problem mam jednak z tym, że książka mnie bardzo zawiodła i jest jedną z tych, które zapadają w pamięci w negatywny sposób. Po pierwsze, nie wiem, dlaczego ktoś wpadł na pomysł, by ekranizować tę poczwarkę, a po drugie żałuję, że tak dobra obsada została zmarnowana na realizację tego właśnie projektu.

Jak wspomniałam, o fabule się nie będę rozpisywać, bo ma wiele luk, jest miejscami naiwna i nudna. Sama realizacja filmu jest w sumie OK. Ma się wrażenie, że jest się w zamkniętej przestrzeni domu, który jest ciemny, ponury, choć w moim mniemaniu, nie sprawiał wrażenia bezpiecznej przystani. Zdjęcia fajne, dobrze wplecione nieliczne elementy retrospekcyjne. Główna postać raczej nie wywołuje żadnych uczuć. Ani się jej nie kibicuje, ani się jej nie życzy źle. Taka o mdła bohaterka. No, ale to jest ewidentnie skutek pierwowzoru. Poza tym, film, który obejrzy się raz i się do niego nie wróci.

Wszystkim tym, którzy czytali książkę i im się spodobała, polecam obejrzeć, bo to wierna jej kopia. Tym czytelnikom, którzy z książką sie nie polubili napiszę, że jeśli nie obejrzą filmu, to nic nie stracą. A tym, którzy z "Kobietą w oknie" A.J.Finn nie mieli do czynienia i nisko ocenili ten film, wcale się nie dziwię.

ocenił(a) film na 5
Jo_Many

Nie jestem tak surowa dla książki. Moim zdaniem to dobry thriller psychologiczny. Szczególnie cenny był dla mnie opis stanów lękowych Anny, jej zmagania się z depresją po niezwykle traumatycznych wydarzeniach. Sposób, w jaki autor przedstawił jej uczucia - przerażenie, zagubienie, próby pokonania swoich ograniczeń, jest niezwykle plastyczny i przemawiający do wyobraźni. Dla niektórych czytelników pierwsza część książki nadmiernie się dłużyła (bo poznawaliśmy Annę i to, z czym się mierzy każdego dnia), ale dla mnie było to bardzo angażujące emocjonalnie i wiarygodne. Zresztą mające kluczowe znaczenie dla dalszej akcji, która w następnej części rzeczywiście przyspiesza. No i fakt, że autor naprawdę zaskoczył mnie rozwiązaniem. W przeciwieństwie do filmu, gdzie zakończenie jak z marnego kina klasy B.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Dziękuję za odpowiedź. Nie kojarzę już, czy zakończenie książki bardzo odbiegało od tego w filmie (to chyba właśnie skutek tego, że mnie nie porwała). Co prawda, czytałam ją, bodajże w 2018 roku i niewiele jestem w stanie napisać o szczegółach, ale kojarzę, że wiele rzeczy mi się tam nie spinało. Borykanie się Anny z jej stanem psychicznym i traumami, zlewa mi się z paroma niedorzecznymi, w moim mniemaniu, sytuacjami, aczkolwiek, sam wątek agorafobii mnie bardzo zaciekawił. Pozdrawiam:).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones