PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184922}
6,5 2 751
ocen
6,5 10 1 2751
6,3 3
oceny krytyków
Kochankowie z Marony
powrót do forum filmu Kochankowie z Marony

jeden z lepszych polskich filmow,gra aktorska swietna. Ale musze przyznac,ze za kazdym razem gdy go ogladam odczuwam smutek, jest dosc przytlaczajacy, moze dzieki temu tak wyjatkowy:)

ocenił(a) film na 7
Martalu

Tak, wyjątkowy - obejrzałam bez przekonania, ale został mi z tyłu głowy i gdy się z tym przespałam, doszłam do wniosku (eureka!), że facet był jeden - tylko w dwóch wydaniach. Taka wersja fizyczna (Simlat) i uduchowiona (Zawadzki), zresztą ten pierwszy mówi, że jest prawdziwy, a ten romantyk to czysty fałsz, na który nabierają się kobiety. Chyba tylko babka grana przez Stenkę nie daje się nabrać z racji wieku i doświadczenia, ona ignoruje Janka i ostrzega Olę - bez skutku! Wątki homo to proste "kocham samego siebie" - oczywiście!

filmela

Kurde jaka analiza,na to nie wpadlam,a faktycznie cos w tym jest.

ocenił(a) film na 7
Martalu

yes! ale tak intuicyjnie na to wpadłam :))) i myślę, że mam racje! Początek - facet na motorze jest sam. Ten na ambonie też sam. Bo to ten sam! Zresztą - na randki we trójkę???

filmela

Ja obejrze to raz jeszcze i zwroce na to uwage:)

ocenił(a) film na 8
filmela

Heh, ciekawa teoria, ale niestety naciągana. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Iwaszkiewicza i, jak większość jego opowiadań, a to szczególnie, jest oparty na motywach autobiograficznych z życia autora i treść nie jest aż tak metaforyczna, jak Ci się wydaje. Tak, na randki we trójkę, bo jakbyś nie zauważyła to wszak trójkąt miłosny...

ocenił(a) film na 7
Lady_Lazaruss

Nie wnikam, "co poeta chciał przez to powiedzieć". Film już jest interpretacją - na motywach opowiadania. Poza tym wielką literaturę rozpoznaje się po tym, że nie jest jednoznaczna i może być odczytywana także metaforycznie :) Cenię Iwaszkiewicza, sporo niegdyś czytałam i jego proza jest wystarczająco subtelna, by nie odczytywać jej wprost i wulgarnie. Tak uważam.

Lady_Lazaruss

W opowiadaniu Iwaszkiewicza ten trójkąt naszkicowany jest bardzo subtelnie. Jego homointerpretacja wynika raczej z życiorysu autora niż z tresci i nie sądzę, by kierunek, w ktorym poszła Cywińska był słuszny. Nie lubie wywalania kawę na ławę tego, co nie wypowiedziane. Kiedy czytalam to odpowiadanie, nie przyszło mi do głowy, że Arek jest gejem zakochanym w Janku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones