PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4626}

Kod nieznany

Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages
6,9 3 591
ocen
6,9 10 1 3591
7,0 14
ocen krytyków
Kod nieznany
powrót do forum filmu Kod nieznany

Oczywiście nie dla każdego. Zwykły zjadacz filmów pewnie go po prostu nie zrozumie, ale
tak czy siak warto obejrzeć. Haneke jak mało który reżyser stawia wiele pytań i burzy
uporządkowany świat zwykłych zjadaczy chleba.
Film wciąga jak hipnotyczny sen. Krótkie sceny kończą się niespodziewanie. Bardzo
dobra konstrukcja filmu.
Kapitalne sceny np. w metrze. Nie tylko biali mogą być rasistami, a kod nieznany może
objawiać się na wielu poziomach np. języka, ale to tylko jedna z wielu interpretacji.
Film przeznaczony na pewno dla koneserów dobrego wina.
Polecam nad wyraz gorąco tak jak Hannibal Lecter zapewne polecałby wykwintne chianti z
wątróbką.
Film świetny, dlatego oceniam go na solidną "8".
Pozdrowienia z Poznania :-))))

ocenił(a) film na 9
dajmian

<ziew> ten tekst jest jak sucha kromka, którą jako przeciętny zjadacz chleba co dzień wpierdzielam.

ocenił(a) film na 8
XIPE

<ziew> <ziew> <ziew> dziękuję :-) ps. widzę, że też jesteś fanem filmów Haneke`ego :-))) ps. 2. współczuję tobie, że stać cię tylko na suche kromki ;-)))))

użytkownik usunięty
dajmian

Kolega wyżej dobrze powiedział. Skoro z Ciebie taki fan Hanekiego to może powiedz coś więcej o tym filmie. O czym konkretnie jest, jakie pytanie stawia, a nie strzelaj tylko ogólnikami.

ocenił(a) film na 8

Dla mnie osobiście ten film opowiada o nieumiejętności porozumiewania się między ludźmi, a nawet bardziej o niechęci ludzi do porozumienia się między sobą, czego skutkiem jest mnogość konfliktów. Pytania, jakie stawia"Kod nieznany" dla mnie to przede wszystkim pytanie o naturę człowieka. O to, czy człowiek jest z natury dobry, czy wręcz przeciwnie - jest to byt, który czerpie siłę z wyrządzanego zła.
"Kod nieznany" to także pytanie o to, w jakim stopniu rządzi nami tj. ludźmi - natura czy kultura.
Jak Ty odbierasz "Kod nieznany"?

użytkownik usunięty
dajmian

Jeszcze nie oglądałem, ale nie sądzę, że ten film przebije "Pianistkę".

ocenił(a) film na 8

"Pianistki" to raczej nie ma szans przebić, bo to trochę inna bajka, ale i tak warto obejrzeć "Kod nieznany". Poza tym "Pianistka" to jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Książka Jelinek na podstawie, której powstał film też jest świetna. Pozostałe moje ulubione filmy Haneke`go to "Miłość", "Ukryte" i "Funny Games".

użytkownik usunięty
dajmian

"Funny Games U.S." bardziej mi się podobało niż pierwsza wersja, ale to pewnie dlatego, że najpierw obejrzałem właśnie amerykańską wersję. To bardzo dobra rozprawa o przemocy, o tym, że widzowie chcą oglądać przemoc na ekranie, zwłaszcza, gdy w końcu dobro wygrywa ze złem... dobitnie.
"Miłość" i "Ukryte" natomiast to nudne, bez polotu filmidła, których nie trawię.

ocenił(a) film na 8

Proponuję obejrzeć je za jakiś czas ponownie. Jak pierwszy raz oglądałem "Ukryte" to pomyślałem sobie: "Co to za g...!". Drugi raz obejrzałem kilka miesięcy później i wtedy zupełnie inaczej odebrałem ten film. Teraz kiedy wracam do niego, co jakiś czas, to uważam, że jest fantastycznie tajemniczy i mroczny. Niby nic się nie dzieje, a wciąga jak dobry kryminał.

boś ty tumok jezd...

ocenił(a) film na 9
XIPE

;]

eldoopa

Co znaczy ta emotka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones