PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4626}

Kod nieznany

Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages
6,9 3 590
ocen
6,9 10 1 3590
7,0 14
ocen krytyków
Kod nieznany
powrót do forum filmu Kod nieznany

Trochę jednak rozczarowałam się. Myślałam, że wszystkie główne postacie będzie coś łączyło, że wszystkie wątki jakoś będą się uzupełniać i stworzą pewną całość (szczególnie początek filmu to sugerował, gdy w jednej scenie mamy Juliette Binoche,
tego młodszego brata, murzyna oraz żebraczkę, czyli prawie wszystkie postacie pierwszoplanowe). A tu chyba jedynym ogniwem łączącym je był ten motyw "niemożności porozumienia się".
Trochę to jednak za mało. Poza tym film jest ciekawie skonstruowany, jest swoistą układanką. Szkoda tylko właśnie, że wszystkie elementy nie tworzą takiej perfekcyjnej całości. No ale muzyka (motyw z bębnami) wymiata! I to tyle.

ocenił(a) film na 8
racjo

A w moim odczuciu te historie nie potrzebowały żadnego domknięcia. Już od początku (napis "recit incomplet de divers voyages") wydawało mi się, że po tym filmie nie należy spodziewać się historii opowiedzianej "od do", gdzie "do" stanowiłoby jednoznaczne zakończenie. I wg mnie te trochę wyrwane z kontekstu, jakby przypadkowe, epizody z życia bohaterów były bardzo dobrym pomysłem na ukazanie niemożności porozumienia, tego, że poza własnym (ojczystym) czy wyuczonym językiem, każdy człowiek posiada swój osobisty język myśli i uczuć, który tylko dla niego jest DO KOŃCA jasny(lub nawet nie jest, ale co nie znaczy, że nie może nim operować;), dla innych zaś pozostaje tylko kodem nieznanym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones