PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774739}
6,6 7 138
ocen
6,6 10 1 7138
Kodachrome
powrót do forum filmu Kodachrome

Rewelacja absolutna. Nie wiem co sie dzieje ze światem,co sie dzieje ze światem kina,ze światem w ogole,że takie filmy przechodzą bez echa. Nie ma latania w powietrzu superbohaterow? Nie ma gołych cyckow? Strzelanek? Posicigow? NIe wiem..

Cudowne,refleksyjne,dramtyczne kino drogi z nutą humoru w tle.. Zdjecia,melancholijna muzyka,świetne aktorstwo.. Oczywiscie,ktos sie moze doczepic standardowych ckliwych zagrywek,ale kurna..Czasami trzeba sie poniesc,zrozumiec,ze to film. Poza tym padlo tam naprawde wiele madrych słow,ktore mozna by obrobic w cytaty.

Czułem sie jakbym przeniosl sie do lat 90' i strzelil sobie konkretny film drogi tamtego,bliskiego mi okresu.

Aha..I kocham Elizabeth Olsen. Jest magnetyczna i cudowna. Jej warsztat przecedza mnie przez sitko. Ma tak bogaty wachlarz mimiczny,do tego calkowicie dojrzale go uzywa,wie co,jak i kiedy..Jest kompletna. To jest kolejny film w ktorym kładzie mnie na łopatki. Jest to chyba najlepsza aktorka młodego pokolenia. Co do reszty,to Sudeikis potwierdza to o czym mysle od dawien dawna;czyli ze naprawde jest dobrym aktorem,tyle ze zaszufladkowanym w jednym i tym samym typie komedyjek. Zycze mu drogi Steve'a Carrela,ktory jakims cudem wyrwal sie szufladzie ze srodka. Harris to Harris,klasa sama w sobie.. Ale ta Olsen..Uwielbiam 'babke' :)

ocenił(a) film na 5
mateos8

Bez przesady. Co mają cycki czy superbohaterowie do dramatu. To są inne rodzaje filmów. Co do samego przedmiotowego filmu dla mnie bez rewelacji. Wszystko takie trochę oczywiste, bez głębszych emocji, łatwe w tym filmie. Serio tak by wyglądały rozmowy ojca z synem po 10 latach frustracji? Wszystko takie grzeczne za bardzo. Ja tego nie kupiłem.

topjes

"Bez przesady. Co mają cycki czy superbohaterowie do dramatu. To są inne rodzaje filmów"

Absolutnie nic,sam lubie wszystkie typy, gatunki filmowe. Po prostu zauważam jak wiele fajnych filmów przechodzi bez echa na poczet forsowanych np. blockbusterów. Nie,że one mnie rażą,tylko ich dominacja marketingowa na rynku przesłania wiele fajnych, innych niszowych filmów.

"Wszystko takie trochę oczywiste, bez głębszych emocji, łatwe w tym filmie."

Nie każdy film musi być w wydaniu Lyncha,żeby był dobry. Proste filmy,z nutą humoru czy nostalgii też mogą być dobre i chwytać. A zahaczając o Lyncha,który słynie z trudnych filmów,to akurat kiedyś wypuścił film bardzo prosty - i to dosłownie.. "Prosta historia".. I film ten,mimo niebywałej prostoty potrafił być prawdziwie piękny :)

"Serio tak by wyglądały rozmowy ojca z synem po 10 latach frustracji? Wszystko takie grzeczne za bardzo. Ja tego nie kupiłem."

A moim zdaniem,mimo,że dużo było elementów rodem z czarnej komedii, to właśnie w tym filmie gorycz została oddana lepiej niż w niejedynym soczystym, typowym dramacie. Znakomicie ukazana geneza ich problemu, pokazanie charakterów obojga, a żal i rozgoryczenie bohatera granego przez Sudeskisa wobec ojca było czuć gęsto w powietrzu przez prawie caly film.

Naprawde,trzeba temu filmowi troche dać fory, przede wszystkim nie może mylić w obsadzie nazwisko Sudeiksa,znanego glównie z typowych komedii. Ten film w moim mniemaniu ma i dramatyzm i humor, i kilka znakomitych przesłań, do tego klimat,kino drogi. Kawał filmidła. Ale oczywiscie,rozumiem gusta,każdy jest inny,woli co innego,bądz odbiera coś inaczej. Wiec nie narzucam niczego :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
topjes

Za grzeczne? W sensie, że nie pada "ku$%a" w co drugim zdaniu, albo że się nie napierdzielają? W tym filmie jest naprawdę olbrzymia doza, hmm, jak to nazwać? Ozimności? Uraz? Przecież praktycznie 90% tego co mówi Ben to są obelgi w stosunku do najbliższych... Ja sam mam ciężkie relacje z ojcem i akurat myślę, że u mnie to by wyglądało podobnie.

użytkownik usunięty
mateos8

"Nie ma latania w powietrzu superbohaterow? Nie ma gołych cyckow? Strzelanek? Posicigow"
Stary, zdecyduj się. Najpierw dajesz filmowi 9, a potem zniechęcasz... ;->

użytkownik usunięty
mateos8

No dobra, ostatecznie nie dałem się zniechęcić ;-) i nie żałuję.

Film znakomity, kameralny, niespieszny, o ludziach, o czymś. Świetni aktorzy, cudowna Elizabeth, którą uwielbiam, podobnie jak Eda, choć nie w ten sam sposób ;-) Film bez superbohaterów w rajtuzach, korowodu czarnych o nieprzeciętnych cnotach i parady gejów atakujących wszystkich swoim nachalnym gejostwem. Tak mało takiego kina ostatnimi czasy, a bardzo szkoda.

Pod wieloma względami film podobny : https://www.filmweb.pl/film/Piknik+z+nied%C5%BAwiedziami-2015-472754
Jak ktoś zna coś w tych klimatach, chętnie się dowiem.

Ciesze sie,że sie podobal :) Bardzo dobrze to opisałeś wszystko. W tym filmie chyba najwiekszym atutem własnie jest brak tej wszechogolnej ostatnio nachalności. A sznurem za tym atutem idą kolejne, tj; gra aktorska, klimat i nierzadko dialogi. Jak na swój gatunek i małą promocje to musze powiedzieć,że naprawde rewelacyjny film. A z Elizabeth mam to samo - UWIELBIAM!

ocenił(a) film na 9
mateos8

Wspaniały film, jestem w szoku, że co niektóre gnioty, są tak wysoko oceniane, co gorsza dostają Oskara...

ocenił(a) film na 8
mateos8

Otoz to… piekny, porzadny film! Niby nic nowego, czy nadzwyczajnego, a jednak wlasnie 8-9/10 w pelni zasluzone…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones