PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762597}

Kolacja

The Dinner
4,8 1 742
oceny
4,8 10 1 1742
4,0 5
ocen krytyków
Kolacja
powrót do forum filmu Kolacja

Przerażające jak akt bestialstwa przeradza się w żart, dobra zabawa, okazja do uzyskania popularności.
Przerażająca jest reakcja rodziców na aberracja ich dzieci. To, w jaki sposób tłumacza ten postępek, popełniony przez nastoletnich zwyrodnialców. Mało tego. Jeden zwyrodniały postępek, indukuje kolejne.
Film jest naprawdę mocny. Obnaża hipokryzje rodzin o wysokim statucie społecznym, elit intelektualnych. Gdzie pod pozorem normalności, kryje się skłonność do zachowań patologicznych, które przypisane się nizinom społecznym
Czasy niewolnictwa minęły, ale schemat pozostał. Człowiek słaby, poza nawiasem społeczeństwa w definicji socjologicznej, traktowany jest jak cos gorszego, jak rzecz.
Dlaczego te dzieciaki tak postąpiły? Nie rozumiem. Tak ja nie rozumiem, tak niskiej oceny tego filmu. Przecież porusza on tak ważny aspekt naszego życia, jak empatia, wrażliwość, czy może raczej jej brak, na los innej istoty żyjącej.
Na mnie ta historia wywarła duże wrażenie

ocenił(a) film na 4

Fakt, film porusza bardzo ważne aspekty filmu. Należało by się spodziewać, że człowiek któremu czyny tych dzieci zaszkodził najbardziej, to przyszły gubernator, ale on chce ustąpić i ma nadzieję że spotka je kara. Natomiast "zwykli" ludzie jak brat i bratowa chcą mataczyć, dawać pieniądze i naiwnie myślą, że dzieci sobie poradzą. Bzdura! Ciekawie pokazany jest fakt, że ambitny polityk chce wszystko zostawić, aby w pewnym sensie uratować tych chłopców, bo jego syn już nie daje sobie rady, a syn brata w przyszlośći będzie miał problemy, pewnie większe niż ojciec. Ale sam sposób realizacji i narysowanie postaci jest momentami żenujące. Spodziewałem się zaciętych rozmów w restauracji, potyczek słownych. Wszystko w eleganckiej restauracji - to byłoby coś. A dostajemy jakieś historie z dzieciństwa, jak robili szybę czy chcieli odebrać dziecko. Po co to? Bez sensu. Ostatnio oglądałem włoski "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" i tam cały film dzieje się w pokoju gościnnym. Da się? Da się ! Nie ma flashbacków z przeszłości tylko wszystko zgrabnie opowiedziane. Tutaj ostrzyłem sobie zęby na duszną, ale elegancką atmosferę w restauracji, a dostałem takie nie wiadomo co....

ocenił(a) film na 8

Świetny film. Mimo że. Przecinek przed mimo, przed że bez przecinka, mimo że.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones