PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117146}

Kolekcjonerka

La collectionneuse
7,3 2 039
ocen
7,3 10 1 2039
7,2 10
ocen krytyków
Kolekcjonerka
powrót do forum filmu Kolekcjonerka

...Dwaj faceci slutshamingują nieszczęsną dziewczynę, a ona nie widzi innego wyjścia, jak to znosić. :(

anuszka_ha3

Zaryzykuję i spytam po dwóch latach: co dwaj faceci robią?? Jakby ktoś staroświeckim polskim wyjaśnił jeszcze...

Aristosek

Zawstydzają za rzekome bycie ladacznicą, Slut shaming to słowo oznaczające zawstydzanie kobiet za to, że wykazują zachowania seksualne.

anuszka_ha3

Dlaczego nieszczęsną i dlaczego za "rzekome"? Jeśli się jej to nie podobało, to mogła wyjechać. Czemuż więc na to pozwalała? Czy Pani się jakoś utożsamia z tą postacią?

baginski

Oczywiście, że utożsamiam się. Zgaduję, że Pana pytanie było obliczone na obrażenie mnie, ale w moim świecie to mnie nie obraża.

Dlaczego bohaterka nie reagowała na paskudne traktowanie jej przez bohaterów - ta postać została tak zbudowana przez twórców filmu, żeby pokazać, no właśnie, że pewnie jej się podobało gnojenie jej. To pasuje do staroświeckiego świata, który ten film reprezentuje i który Pan reprezentuje.

Brak reakcji na gnojenie jest mało realistyczny psychologicznie, jednak Pańskie założenie, że człowiek gnojony ma jako jedyne wyjście - uciec, pokazuje, że Pański świat jest bardzo przemocowy.

anuszka_ha3

Moje pytanie było obliczone na dojście do przyczyny takiego komentarza. Cieszę się, że trafiłem.
Jeżeli ktoś złodziejowi wypomina, że jest złodziejem, to czy to jest gnojenie'? Jak się powinni zachowywać ludzie wobec złodzieja? Ignorować? Udawać, że nie ma problemu?
Nie zgodzę się, że podobało się jej to "gnojenie". Z całego filmu wynika, przynajmniej moim zdaniem, że ona ma wszystko gdzieś i też nie wie, co ze sobą zrobić. Poza tym robiąc to co robi nie ma szacunku do samej siebie. A jeśli ktoś nie ma szacunku do siebie, to niech też nie liczy na szacunek innych osób. Chociaż ona akurat nie liczyła.
Co do mojego świata, to jest on raczej logiczny.

baginski

I znowu próbuje mnie Pan obrazić porównując do złodzieja i mówiąc o "braku szacunku do samej siebie". Miłego życia w Pańskim świecie, ja wolę żyć w świecie, gdzie kobieta prowadzi życie seksualne takie, jakie chce i nikt się jej do niego nie wtrąca. Do niezobaczenia.

ocenił(a) film na 7
anuszka_ha3

nie ma w tym nic negatywnego, Ty użyłaś zagranicznego słowa, żeby w negatywny sposób to pokazać; jest to część zabawy damsko-męskiej pokazana w tym filmie, w której ta dziewczyna bierze udział z własnego wyboru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones