PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840443}

Kolor z przestworzy

Color Out of Space
5,4 9 246
ocen
5,4 10 1 9246
6,0 18
ocen krytyków
Kolor z przestworzy
powrót do forum filmu Kolor z przestworzy

Zacznę od tego, że nie czytałem książki. Już jakiś czas temu odkryłem, że oglądanie ekranizacji ulubionych powieści jest w moim przypadku formą sadomasochizmu. Cierpię przeokropnie ale i tak oglądam. Dlatego cieszę się ogromnie, że podszedłem do tego filmu z czystym umysłem i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Genialny klimat, muzyka, świetnie poprowadzona historia. Trochę horroru, trochę thrillera, trochę Sci-fi. Skojarzenia z Unicestwieniem/Anihilacją (mam na myśli genialną powieść Vandermeera) jak najbardziej słuszne - podobny motyw, podobny klimat. Takie Sci-Fi bardzo lubię i do mnie ten film jak najbardziej przemówił. Nie jestem fanem Cage'a ale w tym filmie nawet dał radę. Ogólnie uważam ten obraz za bardzo dobre kino z rodzaju ambitniejszego Sci-Fi. Fanom gatunku polecam!

georgelucas85

Podpowiesz gdzie udało Ci się obejrzeć? Mamy gdzieś na platformach albo w kinach?

ocenił(a) film na 9
Wajar

Niestety nie ma ani w kinach ani na platformach z tego co wiem :(

ocenił(a) film na 5
Wajar

Jeden z tych bardziej znanych serwisów, na wpół legalnych. *DA.

użytkownik usunięty
Wajar

alltube lub ekino

ocenił(a) film na 6
Wajar

Jest na HBO Go

ocenił(a) film na 9
georgelucas85

Ja ze swej strony również polecam film, rewelacja, na rottenie ma bardzo pozytywne oceny, które są zasłużone, a no i ten Cage w formie, znowu w formie tak jak w "Mandy". Polecam.

ocenił(a) film na 6
sheldon_cooper73

Muszę przyznać, że czytałem o tym filmie różne negatywne komentarze. Obawiałem się więc trochę czy nie będzie gniot ale naprawdę pozytywnie zaskoczył mnie ten film - od samego klimatu, przez niezłe efekty, po świetną muzykę spajającą całość. Może za bardzo spłycili historię wywalając wiele tego co opisane było w samej opowieści H.P. Lovecrafta i nie było tego czego się spodziewałem, że będzie ale i tak wyszło to nieźle, naprawdę nieźle. I ta wizja tego innego świata (której chyba w opowieści nie było?) - naprawdę extra. I plakat giciarski! Nie ma co, są tu naprawdę dobre, dziwne, trochę straszne i osobliwe momenty. Udało im się.

georgelucas85

Jakby nie patrzeć to Anihilacja - mało mnie interesuje czy to jest na podstawie książki czy nie, jeśli tak, cóż, autor, pomysłodawca pomysłu ostro zerżnął motyw zmieniania/mutowania otoczenia właśnie z opowiadania Lovecrafta. Stąd też Twoje odczucia podobnego klimatu.
Mnie się film Netflixa kojarzył z niczym innym, jak właśnie z tym opowiadaniem HPLa

Pallantides

Bo anihilacja to kalka Lovecrafta tylko ubrana w XXI w. Była bardzo spoko i nie moglem jej traktować inaczej niż ekranizacji koloru z przestworzy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones