PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31981}
7,5 961
ocen
7,5 10 1 961
Kolorowe pończochy
powrót do forum filmu Kolorowe pończochy

...historia Jadźki opowiedziana w piękny sposób. Nie znam wielu filmów Nasfetera lecz ten urzekł mnie swym smutnym, refleksyjnym nastrojem. Myślałem o tym jak rózni się szkoła z tego filmu od szkoły w 2006 roku.

ocenił(a) film na 9
sirgregh

Moim zdaniem, mało się różni...Nadal ludzie są prześladowani, a wielu nauczycieli jest takich bezdusznych, jak baba od matmy z części o Jadzi.

ocenił(a) film na 8
sirgregh

Jedną z pierwszych moich myśli podczas historii o Jadzi, było - cieszę się, że już nie chodzę do szkoły.
Czułam się, jak przeniesiona w wehikule,
w s z y s t k o było dokładnie tak samo
te same teksty, podobne sytuacje. Kłótnie o miejsce, dzieciak, który zawsze się wymądrza i bieganie na wf'ie z tyłu za wszystkimi samotnie, bez pary.
A już publiczne komentowanie zeszytów i niewyraźnego pisma, to po prostu historia z mojego życia ściągnięta ;)

ocenił(a) film na 9
sirgregh

Nie-nie. Zdecydowanie - to nie te 3 piwa :)!

użytkownik usunięty
sirgregh

bardzo dobry, wzruszający film. "Pończochom" dałem 7, ale "Jadźka" zdecydowanie 9. Temat aktualny i ponadczasowy. Dzieci stworzyły świetne kreacje; cały przekrój osobowości. Można to przenieść na grunt pracy czy na relacje międzyludzkie panujące na osiedlach. Może w mniejszym stopniu tych współczesnych, bo obecnie ludzie zamykają się coraz bardziej na innych. Filmy Nasfetera są piękne, wzruszające, poruszające, ale przy tym niezwykle smutne. Maja ten niepowtarzalny klimat minionych lat... A życie dopisało c.d. gdyż tak wspaniały reżyser i scenarzysta - z tego co jest podane w biografii - odszedł w całkowitym zapomnieniu. Myślę, ze kilka z jego filmów śmiało mogłoby stanąć na podium ramię w ramię, np ze wspaniałym filmem "Złodzieje rowerów" Vittorio De Sica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones