PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106821}

Komandosi

Commandos
6,3 216
ocen
6,3 10 1 216
Komandosi
powrót do forum filmu Komandosi

War Ensemble

ocenił(a) film na 6

Sprawnie zrealizowane kino akcji, o włoskim oddziale pomagającym aliantom zwyciężyć siły wroga w Afryce. Oglądałem głównie ze względu na wkład pana Argento w scenariusz, ale na szczęście się nie zawiodłem. Reżyser nie jest w żaden sposób stronniczy, zarówno komandosi jak i przeciwnicy bywają okrutni i nie kibicujemy nikomu. A już na pewno nie wściekłemu na cały świat i bezlitosnemu Sullivanowi w którego wcielił się weteran spaghetti westernu Lee Van Cleef. Muszę przyznać że największe wrażenie robią tu sceny akcji, zwłaszcza że są nakręcone lepiej niż w niejednym amerykańskim filmie tego okresu. No i dostajemy "jedyne słuszne zakończenie", nie wyobrażam sobie innego...
Mocne 6

Lucky_luke

Cześć, gdzie udało Ci się obejrzeć ten film? Oglądałeś go z polskimi napisami / lektorem? :)

ocenił(a) film na 6
lusi.lu

Nie. Był na yt po angielsku.

Lucky_luke

Aha, dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 7
lusi.lu

Cześć, jeśli jeszcze nie widziałeś filmu to pojawił się polskimi napisami na gryzoniu ;)

gggggrzegorz

W końcu jeszcze nie oglądałam, dzięki wielkie! :)

ocenił(a) film na 7
lusi.lu

jest na netflixie

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Scenariusz na plus, ze względu na to o czym napisałeś: bezstronne podejście do walczących. Nikomu się nie kibicuje, ani Amerykanom włoskiego pochodzenia w ich akcji dywersyjnej, ani Włochom, sojusznikom Hitlera, ani Niemcom. Pewną sympatię mogą budzić pojedyncze postaci.
Na pewno nie jest to film banalny, jak większość współczesnych, czarno-białych, z czarno-białymi postaciami. Tu się, w filmie z 1968 roku, jakąś psychologiczną głębię wydobywa. Są oczywiście uproszczenia, realizacyjnie film jest szarpany, w wielu miejscach jakby niedopracowany albo po prostu, spełniający kryteria filmów wojennych z lat 60. ale na pewno da się obejrzeć i w niektórych fragmentach zaskakuje na plus.

Niestety, bardzo słaba jest finałowa bitwa, która wpływa na odbiór tego dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones