PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231003}
7,8 601
ocen
7,8 10 1 601
Kon Tiki
powrót do forum filmu Kon-Tiki

widziałam!

ocenił(a) film na 7

zdaje sobie sprawę,że dzisiejszej publiki ten film raczej nie porywa,ale nie jest zły, jak to stary dokument, nie ma jakiś zaskakujacych zwrotów akcji, jest tylko zapisem trwającej ponad 100 dni podróży na tratwie, ale cóż,koneser pewnie nie narzeka (w końcu pierwszy norweski film uhonorowany oskarem)

użytkownik usunięty
drakiula

Bardzo polecam Ci też "Nanuk z północy", coś niesamowitego.

ocenił(a) film na 7
drakiula

Zgadzam się z tym co tu piszesz. Jest niezły jako dokument, ale z drugiej strony czegoś w nim brakuje. Te ponad 100 dni to szmat czasu i zapewne mnóstwo przygód, gdy tymczasem to co oglądamy jest takim suchym, kronikarskim zapisem niby najważniejszych wypadków. "Ot, po prostu płyniemy sobie łódką po oceanie". Brak tu trochę werwy. Nic o samych ludziach - jak przeżywali te dni osamotnienia i monotonii. Nie wiele też o przykrych stronach podróży (sztormy, kłopoty z nawigacją itp.). Poza tym oczekiwałem, że więcej będzie w nim naukowych wyjaśnień i przede wszystkim takich zwykłych "ludzkich emocji": strachu, niepewności . Ciekaw jestem jak się to ma do książki. To co na pewno działa na plus tego filmu, to fakt, że mieli możliwość zapisu na taśmie swoich obserwacji i że udało im się zrobić z tego ten dokument.

użytkownik usunięty
srick.pl

film przypomina mi rejs

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones