PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719066}

Kong: Wyspa Czaszki

Kong: Skull Island
6,4 95 760
ocen
6,4 10 1 95760
6,0 34
oceny krytyków
Kong: Wyspa Czaszki
powrót do forum filmu Kong: Wyspa Czaszki

Jako jedyny...

ocenił(a) film na 8

ze swoich znajomych oceniłem ten film wysoko. Nie wiem czemu ludzie go tak krytykują. Jak włączałem ten film spodziewałem się kolejnego hollywoodzkiego plastiku, a tu spotkała mnie miła niespodzianka.

Bardzo fajnie została pokazana amerykańska armia, czyli nie jacyś niezniszczalni, napakowani maczo (co jest typowe dla takich filmów) tylko zwykłe, proste chłopaki których można zranić i uśmiercić.

Inną rzeczą, która mi się podobała to duet pani fotograf i pana tropiciela. Spodziewałem się kolejnego płytkiego romansu i bzykania przy pełni księżyca, ale jak się okazało można nakręcić film akcji bez takich rzeczy. Co do pani fotograf to można się dopatrzeć w scenach z jej udziałem dużo zaczerpniętego konceptu z relacji Konga a bohaterki z wersji z 2005 roku.

Wiele osób narzeka na dialogi, że były głupie i proste. Powiem tak- dla mnie one były adekwatne. Nie jakieś przerysowane ani nad wyraz ambitne, po prostu adekwatne do scenek. Z resztą to jest film o żołnierzach, poszukiwaczach przygód i szalonych naukowcach, a nie dramat Larsa Von Tiersa.

Jedyną rzeczą, która właściwie mi przeszkadzała to momentami psychologia bohaterów, którzy jednak czasami zbyt łatwo zachowywali zimną krew.

ocenił(a) film na 7
Peter_Quinzel

rzadko tutaj się z kimś zgadzam w 100%, ale teraz tak jest. dialogi nie był jakieś ambitne, bo sam film takim nie jest. ale powiem szczerze, że liczyłem na coś innego, ale to co obejrzałem to mnie w pełni satysfakcjonuje. dobry wybór lat 70-tych kiedy niby wszystko było odkryte, ale tak nie do końca... Landsat wtedy wiódł prym i wiedzie do dzisiaj w pozycji zdjęć satelitarnych. w tej chwili pewnie jakiś satelita strzela nam fotkę. nie ma w tym filmie drugie dna itp, normalny film przygodowy z momentami WOW ! ale pokazuje też że szaleni naukowcy mogą mieć trochę racji ;) nie wiadomo co się kryje na naszej planecie. chcemy eksplorować Marsa, a nie znamy własnej planety ;) oceany są zbadane w około 30% więc kto wie, czy jakiś Aquaman czy Syrenki nie istnieją naprawdę, jak Kong na wyspie czaszki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones