PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719066}

Kong: Wyspa Czaszki

Kong: Skull Island
6,4 95 730
ocen
6,4 10 1 95730
6,0 34
oceny krytyków
Kong: Wyspa Czaszki
powrót do forum filmu Kong: Wyspa Czaszki

W najnowszej odsłonie opowieści o wielkiej małpie nie mamy odległych metafor jak w poprzednich odsłonach serii- tutaj mamy łopatologicznie pokazaną 2 wojnę światową i wojnę wietnamską. Najwspanialszą i inspirującą postacią jest pilot z czasów 2 wojny światowej, który o wrogu którego chciał zabić, młodym Japończyku mówi jak o ukochanym bracie. Podobnie genialne są jego słowa o hotdogu i piwie ze wspaniałą wyciskającą łzy z oczu sceną końcową. Słowem wszyscy ludzie są braćmi i cieszmy się małymi rzeczami które mamy.

ROBERT_STO

Matko Boska, gdzieś Ty w tym filmie się dopatrzył wyjaśnienia przyczyny wojen?? :D To zwykla nawalanka była, nic ponad to :)

Seeker_Sagneale

Oczywiście w najpłytszej warstwie interpretacyjnej. Ale dla bardziej ambitnych widoczny jest uniwersalny mechanizm wojen- zachłanność, podbój-ochrona terytorium, zemsta, obrona wartości. Nawet małpa ma wartości i potrafi zakochać się w kobiecie. Dla mnie małpa to synonim-socjalizmu-komunizmu--- jaszczury szowiniści-faszyści itp. A idąc dalej małpa to Rosja- tubylcy to ukraina np.

ocenił(a) film na 8
ROBERT_STO

Nigdy mnie nie przestanie zadziwiać to jak niektórzy ludzie na siłę doszukują się drugiego dna, nawet w filmie o wielkiej małpie która szykuje się do bitwy z Królem Potworów ;]

ocenił(a) film na 5
BlakJoint

ale najlepsze jest to że tacy jak ten gość zawsze piszą: bardziej ambitny widz znajdzie blabla bla bla
że on ma się za takiego co to patrzy głębiej gdy większość patrzy płytko
no debil, po prostu debil

drogi Robercie_Sto patrząc głębiej to znajdę ci motyw: wszyscy ludzie są braćmi i cieszmy się małymi rzeczami które mamy: w każdym filmie. DOSŁOWNIE W KAŻDYM.
Forest Gump, Titanic, Kac Wawa, Koszmar z ulicy wiązów, Piła, Terminator i po prostu ku*wa wszędzie.
proponuje zabawe.
napisz tytuły 3 filmów a ja ci wskaże w nich ten motyw. :-)

Seeker_Sagneale

To jest właśnie najpiękniejsze w sztuce. Czy to filmowej, muzycznej, obrazowej. Każdy odnajduje tam coś innego. I każdy wychodzi z innym doświadczeniem. Każdego z nas warunkuję inne doświadczenia i okazje i pytanie jaki rodzaj sztuki może w nas coś obudzić. Nawet jeśli przysłowiowo "autor nie miał nic na myśli" to interpretacji jest tyle ile istnień ludzkich. Bo autor ma pokazać co stworzył. A tylko odbiorca będzie wiedział, co tak naprawdę się za tym kryje.

sawto1

Dokładnie. Analogia z malarstwem jest mi najbardziej bliska. Myślę że prawdziwy recenzent filmowy powinien zaczynać od recenzji obrazów. Nawet białe płótno może być pełne ukrytych znaczeń i dlatego życie ma sens. Oglądałem większość filmów o king-kongu i w tej przedostatniej znalazłem sporo takich filozoficzno-ideowych wątków, a ostatnia nie jest wcale gorsza. Osobiście uważam że king-kongi pod tym względem sa lepsze od ostatnich serii przygód komiksowych bohaterów.

ocenił(a) film na 5
sawto1

ale wielość interpretacji nie zależy od autora sztuki tylko od obserwującego.

Autor dzieła (film książka obraz wiersz) ma za zadanie otworzyć jak najwięcej furtek a kong otwiera ich bardzo mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones