PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119849}

Koniec świata

Southland Tales
5,1 5 136
ocen
5,1 10 1 5136
4,8 12
ocen krytyków
Koniec świata
powrót do forum filmu Koniec świata

1/10

ocenił(a) film na 1

Byłby to całkiem niezły film gdyby nie fakt, że jest totalnym, bezsensownym, niedorzecznym, jałowym kawałem grubego, kretyńskiego ścierwa, a na domiar złego - prawie dwu i pół godzinnym. Obejrzałem do końca tylko z zasady - bo nie oceniam filmów, których nie obejrzę do końca. Fabuła była zrozumiała ale widz został na samym początku wrzucony w wir skomplikowanych (i groteskowych) co powodowało pewną konfuzję, a wszystko nabrało (jako-takiego) sensu w ostatnich scenach - choć nie do końca. Najgorszym minusem tego filmu są jego fundamenty czyli fabuła. Jedyne co mi się podobało to ładnie i przejrzyście zagrana rola Scotta czym udowodnił, że poważne sceny nie są dla niego obce - za to szacun - ale reszta? Moim zdaniem jedna wielka kaplica. Pozdrawiam i nie polecam.

ocenił(a) film na 1
pachomir

*"w wir skomplikowanych (i groteskowych) WYDARZEŃ"
gdzieś mi słówko umknęło:)

ocenił(a) film na 5
pachomir

podoba mi się pana styl. nie oceniłbym może tego filmu aż tak krytycznie (ani tak barwnie), ale na pewno zgadzam się, że to jakaś bzdura była.

ocenił(a) film na 7
pachomir

pachomir... Twój komentarz do filmu mnie rozwalił. Nie zgadzam się z nim do końca, ale Twój styl rozsmarował mnie po ścianie. Wiem, że to dyskusja o filmie, ale nie mogłem pozostawić Cię bez własnego komentarza. Filmowi dałem 7. Ale Twojej jego ocenie 10.

ocenił(a) film na 8
pachomir

Rozumiem , że uważasz ten film za kawał Kevina Smitha , a jeg
o samego za grube ścierwo (tak jest napisane). Na dodatek uważasz ,że w tym filmie były jakieś poważne sceny oraz że, fabuła ma jakieś znaczenie w tym filmie. Może najpierw przed obejrzeniem filmów do tej najszerszej publiczności rozszerzyć swoje horyzonty?

ocenił(a) film na 8
featon

strasznie najeżdżają trzeba zobaczyć :D

ocenił(a) film na 9
pachomir

Bardzo mi sie podoba sposob w jaki zrownales ten film z ziemia (spojna, jasna wypowiedz).
ALE tak naprawde to sam siebie pograzyles przez pochopna i powierzchowna ocene. (RADZE PRZECZYTAC RECENZJE)

pachomir

dzieki za mini recenzje. trzymam sie z daleka

ocenił(a) film na 3
pachomir

zdaje się, że zaszło tu pewne nieporozumienie. "Southland Tales" to druga część historii napisanej przez Kelly'ego, pierwsza ukazała się w formie komiksu. większość rzeczy czytanych, oglądanych czy słuchanych od środka zdaje się chaotyczna, a jeśli jest to opowieść stworzona przez gościa od "Donniego Darko" to.. sam nie wiem, ale wyrażenie "totalny chaos" wydaje się nieco zbyt łagodne. także wszystkim niezadowolonym (i zadowolonym też, jeśli jeszcze tego nie zrobili) polecam sięgnięcie po komiks.
"Southland Tales" traktowana jako całość to dość luźna wariacja nt. biblijnej apokalipsy, ale do tego chyba każdy dochodzi mniej więcej w połowie filmu.
jedyne, co mógłbym uznać za poważny zarzut (w tej dyskusji chyba jeszcze nie padł), to że reżyser dostał jakieś nieziemskie pieniądze na realizację tego filmu i wykorzystał je chyba wszystkie, ale jakoś nie wiadomo po co. nie chcę być źle zrozumiany, uwielbiam wybuchające przyczepy, końce świata i dobrze płatnych aktorów i muzyków w rólkach, po zobaczeniu których mogę tylko powiedzieć "co do...?!", ale z drugiej strony za te pieniądze można by... no nie wiem, ale kupę fajnych rzeczy można by zrobić, a filmowi by to szczególnie nie zaszkodziło.
plus, scena nakręcona do "All these things that i've done" Killersów to jest już czysty geniusz, właściwie mówi wszystko, co jest do powiedzenia o tym filmie. zapraszam do obejrzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=zePfScJNdwo&feature=fvst

ocenił(a) film na 8
pachomir

a mi tam bardzo się spodobał polecam fajny film

pachomir

Recenzja pierwsza klasa, chociaż mi się nawet film podobał- lubie takie "odmóżdżacze" ;p

użytkownik usunięty
pachomir

no rzeczywiście , film byłby dobry gdyby nie był zły.

ocenił(a) film na 8

ojtam ojtam ;

pachomir

Obejrzałeś ale nie zrozumiałeś dokładnie czym jest ten film. I tu cie zaskoczę .... no już mogę.? No dobrze. A więc przyszykuj się na '' szok '' - TEN FILM TO SATYRA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones