PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119849}

Koniec świata

Southland Tales
5,1 5 135
ocen
5,1 10 1 5135
4,8 12
ocen krytyków
Koniec świata
powrót do forum filmu Koniec świata

Od razu na początku napiszę że film mi się podobał. Przede wszystkim dlatego ze bardzo sobie cenie oryginalność i inność w kinie. Jednak narracja jakiej poddane nas reżyser jest dość dziwna, zagmatwana to nie jest odpowiednie słowo, ona jest zupełnie inna od tej do której nas przyzwyczajono. Więc może to plus tego filmu? Nie wiem może tak. Mnie osobiście trochę to zmęczyło. To co w Donnie Darko było dobre tu wydaje mi się przeszarżowane. Jednak sam jestem twórcą i dlatego nie będę zbyt krytykował reżysera bo może nie do końca zrozumiałem jego intencje.
Na pewno jeszcze do tego filmu wrócę, aby zobaczyć to co mi umknęło.
No i z niecierpliwoscia czekam na następny film tego niejednoznacznego twórcy.
PS. Kiedy do cholery wyjdzie u nas Donnie Darko na DVD?

MikeWodzowski

A co takiego tworzysz?

ocenił(a) film na 8
Yes19

Grafika i fotografia :)
Napiszę jeszcze coś bo mi piszą że tekst za krótki. Napisałem.

użytkownik usunięty
MikeWodzowski

Za krótki?

ocenił(a) film na 5
MikeWodzowski

Musimy wykroić jakąś petycję o wydanie 'Donniego Darko' na DVD, bo do tej pory żaden dystrybutor nir zainteresował się tym tytułem :/

A 'Koniec świata' wg mnie za bardzo pojechany i pokręcony, choś kilka motywów było niezłych. A może nie zrozumiałem...

ocenił(a) film na 5
Klarens

* nie zainteresowł się

MikeWodzowski

Mi z kolei film w ogóle się nie podobał. Zgodzę się, że jest dość oryginalny, ale czy oryginalność sama w sobie jest celem? Moim zdaniem nie, przynajmniej nie w kinie. A niestety poza wspomniana oryginalnością, Southland Tales nie wnosi nic więcej. Żeby chociaż reszta była na porządnym poziomie, to uratowałoby film. Niestety tak nie jest. Scenariusz i ogólnie historia opowiedziana w tym filmie dla mnie jest największym minusem, który spowodował, że żałuję tych dwóch godzin poświęconych na oglądanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones