PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119849}

Koniec świata

Southland Tales
5,1 5 135
ocen
5,1 10 1 5135
4,8 12
ocen krytyków
Koniec świata
powrót do forum filmu Koniec świata

Jaki waszym zdaniem zaserwują nam tytuł nasi kochani dystrybutorzy? Raczej wątpliwe jest to ażeby pozostał oryginał, jest cieżko strawny jak na polskie realia. "Opowieści o południowej krainie"? Nie wiem czy taki tytuł mógłby dobrze się sprzedać? Czekam na propozycje...

Mejwen

Niestety, film został chłodno przyjęty przez krytykę (i tę amerykańską i tę w Cannes). Najśmieszniejsze jest to że nie ma jeszcze konkretnej daty premiery filmu w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce tak. Recenzje nie są jakieś fatalne, ale na jakiś przełom szczególnie w karierze Sary chyba nie masz co liczyć. Tak szczerze to też liczyłem że film będzie jakimś przełomem w swoim gatunku, a tak dystrybutorzy nawet nie mają pojęcia jak upchać ten film podczas listopadowych premier w Stanach Zjednoczonych, druga sprawa jest związana z tym że film miał tam mieć już premierę wcześniej ale jakoś nikomu na tym nie zależało, jak by była to dobra produkcja inaczej by to wszystko chyba wyglądało. Jestem pewny że będzie wypuszczony w ograniczonej ilosci kopii więć dużo kasy też nie zarobi (chyba że zaczaruje widownię); na szczęście budżet nie był wysoki. U nas chyba dlatego jego data premiery jest tak dokładnie sprecyzowana ponieważ miał swoja premierę na festiwalu Cannes, a nasze kina nie przepusczają propozycji z francuskiego festiwalu. Ja oczywiście poczekam i pójdę do kina, ażeby się przekonać co i jak...
Pozdrawiam

Mejwen

Po pierwsze premiera w Stanach jak i w innych krajach została przesunięta na czas nieokreślony. Po drugie Richard Kelly musiał podjąć się (bardziej został zmuszony przez dystrybutorów) pocięcia, skrócenia filmu (chyba o ok. 60 min). Sam jednak twierdzi że film wygląda teraz dużo lepiej (jednak osobiście wątpie, bardziej chodzi o wypromowanie) i na 100% bedzie miał premierę kinową w Stanach (Sony w tym czasie planuje strategię promocji i datę premiery), wydaje mi się że dopiero w następnym roku, nie wiem jak z innymi krajami. Sama sytuacja nie jest jakaś nadzwyczajna np film pt. Harsh Times; Christian Bale w roli głównej, film przyzwoicie przyjęty na festiwalu w Toronto we wrześniu 2005!!! dopiero teraz w listopadzie 2006 będzie miał premierę w Stanach, w dwóch krajach europejskich pojawił się w sezonie letnim 2006, wszystko to wiaze się po prostu z marketingiem, strategią dystrybucji, pierwszymi recenzjami, finansami itd. Link do wyjaśnień Kelly'ego w sprawie Southland Tales http://southlandtales.blogspot.com/ [southlandtales.blogspot...]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones