PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6838}
7,2 1 667
ocen
7,2 10 1 1667
Koniec wakacji
powrót do forum filmu Koniec wakacji

Czy ktoś wie dlaczego dubbingowano aktorów ?? W wypadku Himilsbacha, którego głos do najpiękniejszych nie należał i w pewnym momencie przestał się na ekranie podobać,można to jeszcze zrozumieć, ale dlaczego zmieniono głos Krzysztofa Kowalewskiego ? albo młodego Marka Konrada (czyżby przechodził akurat mutację ? )

ocenił(a) film na 6
belkot666

Odpowiedź jest prosta. Pewnie chcieli dać zarobić większej ilości aktorów. Za jedną rolę dwie gaże. Kowalewski grał, Sochnacki mówił, obaj do kasy :). Oczywiście żartuję, nie mam zielonego pojęcia dlaczego była wówczas taka moda. W latach 60 i 70 powstało mnóstwo takich filmów, całe szczęście że ten proceder umarł śmiercią naturalną. Wciąż nie mogę przyzwyczaić się do Kondrata mówiącego głosem Leszka z "Daleko od szosy" (życiowa rola Krzysztofa Stroińskiego). Daj mi nogę, daj mi nogę... ;)

ocenił(a) film na 7
amon_re

Kiedyś o tym wspominał Cezary Pazura na swoim jutubowym kanale, przy okazji występu w "Rozmowach kontrolowanych". Powiedział prawie dokładnie to samo, co Ty - że ktoś inny zarobił, podkładając głos pod graną przez niego postać milicjanta. Wytłumaczył to tym, że płacono oddzielnie za występ i za głos, a było tak dlatego, bo dźwięk w filmie często był słabo nagrany (pewnie przez słaby sprzęt, przez wiatr, hałas albo za cicho) i dialogi dogrywano w studiu. A że nie każdy był dostępny w dniu nagrania, to brano innych, którzy byli pod ręką.

Innym częstym powodem było to, że aktor miał głos, który nie pasował do postaci, gdzieś się przejęzyczył albo nie był zawodowcem itp.

tomek_spolski

ostatnio na KOWIDA...przytula

ocenił(a) film na 10
belkot666

W tamtych czasach nie było takiej techniki jak dziś i przeważnie dzwięk był nagrywany osobno w studio i nie każdy aktor miał chęci i czas by pojawić się w studio dla powiedzenia kilku zdań, albo nie zawsze się nadawali by nadążyć za ruchem swoich ust.

ocenił(a) film na 10
catrine1

Oczywiście z tym nie nadawaniem się mam na myśli młodych dziecieńcych aktorów. A nie Kondrata

catrine1

To już mamy przyczynę, tragicznej jakości dźwięku w dzisiejszych polskich filmach.
Na większości nic nie słychać bo tło zagłusza dialogi.

ocenił(a) film na 7
belkot666

Kondrat przechodził mutację w 1974 roku ?? Niezłe miał wtedy 24 lata !! Dosyć późna ta mutacja :)

ocenił(a) film na 6
belkot666

przed chwilką obejrzałam ten film w tv i się właśnie zastanawiałam dlaczego Kondrat ma zupełnie inny głos gdy był młody :-)

belkot666

dubbing to najgorszy szajs , najwieksze dziadostwo w historii kina ...

ocenił(a) film na 6
riko62

Zdziwiłbyś się.We Francji wszystkie filmy są dubbingowane i bardzo się dziwią gdy u nas męski ,lektor odtwarza rolę kobiety.Dla nich jest to śmieszne.

lutek

dubbing to katastrofa dla filmu....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones