PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746761}

In This Corner of the World

Kono Sekai no Katasumi ni
7,7 2 042
oceny
7,7 10 1 2042
Kono Sekai no Katasumi ni
powrót do forum filmu Kono Sekai no Katasumi ni

Ok. 1:49.20 filmu. Zastanawiam się, o co chodzi? Tj. doedukowałem się, że to jest nie tylko flaga obecnej Korei Południowej, ale historyczna flaga całej Korei i wiem, że Japończycy z Koreańczykami zawsze mieli się na bakier, ale po pierwsze, to raczej Japonia najeżdżała Koreę, a po drugie, jaki to ma związek z II WŚ? Czy ktoś bardziej oblatany w temacie jest mi w stanie to wytłumaczyć?

ocenił(a) film na 7
Polgard

nie do wytłumaczenia :P

Polgard

W tym filmie często są pokazane wyobrażenia bohaterki nakładające się na rzeczywistość. Koreańskiej flagi tam nie było. Ja bym to raczej interpretował jako symbol zwycięstwa państw nękanych przez Japonię od wieków, kiedy bohaterka uświadomiła sobie, że Japonia przegrała.

Polgard

Trochę późno, ale może się przyda. W tej scenie Suzu mówi o tym, że je ryż i soję, które przyszły zza morza - w tamtych czasach większość ich upraw znajdowała się w japońskich koloniach, czyli na przykład Korei właśnie. Wzniesienie koreańskiej flagi nad miastem (myślę że to było koreańskie miasteczko, a nie ruiny Japonii, całkiem to kwitnąco tam wyglądało) zamiast używanej przez Koreę do 1945 flagi cesarstwa oznaczało wyswobodzenie się kraju, a co za tym idzie, Japonia mogła pożegnać się z dostawami żarcia, a ludzie stali się jeszcze bardziej wygłodzeni. No i do tego dochodzi to, o czym powiedział intervigilium - to było ostateczne uświadomienie sobie przegranej kraju.

ocenił(a) film na 8
tabarnak

tabarnak, intervigilium dzięki. Brzmi to sensownie :) (intervigilium - ale koreańska flaga tam była ;) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones