PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589666}

Kopciuszek

Cinderella
6,6 74 872
oceny
6,6 10 1 74872
6,4 20
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

Jak to się stało, że cała magia się ulotniła, a jednak szklane pantofelki pozostały? :D

ocenił(a) film na 10
millkies

To był taki prezent od Wróżki, aby Kopciuszek miał jakąś pamiątkę po tym balu ;)

ocenił(a) film na 6
millkies

Bo cała reszta była przeróbką, a tylko one zostały stworzone od nowa - odpowiedź mojej 9-letniej córy :)

ocenił(a) film na 5
enchant

Dokładnie tak samo sobie to wytłumaczyłam

ocenił(a) film na 7
millkies

Inny rzeczy wróżka stworzyła z czegoś innego (dynia, gąsior, itp.) Pantofelki powstały z niczego i dlatego zachowały się na długo.

ocenił(a) film na 10
millkies

i być tak miło, jak wygląd Cinderella dla narzeczonych, który będzie pasował pantofel trochę pomyśleć

ocenił(a) film na 7
arek2010

...słucham?

ocenił(a) film na 7
millkies

raczej: czytam?

ocenił(a) film na 7
rafalm1

Czymże jest ta mała pomyłka w porównaniu do wypowiedzi nieco wyżej. :P

millkies

Niepotrzebnie przyznałeś się do błędu, bo go nie było. Potocznie mogłeś tak napisać, podobnie np. przed wylogowaniem się z czatu zamiast pisać "kończę pisać i opuszczam czat", równie dobrze możesz napisać "idę stąd" czy "spadam nara". xD

ocenił(a) film na 7
arek2010

Yoda?

ocenił(a) film na 7
arek2010

lol wut

ocenił(a) film na 1
millkies

*enchant Twoja 9-letnia córka pomysłowość wzięła na pewno od Ciebie. :) Niestety nie dosłyszałyście najważniejsze zdanie: "...o północy to wszystko zniknie i przywróci jej stary wygląd. " Słowo "wszystko" dla Ciebie znaczy tworzone od nowa :))))
Dlatego zgadzam się z *millkies* "Jak to się stało, że cała magia się ulotniła, a jednak szklane pantofelki pozostały? ".
Wg mnie takie malutkie niedopatrzenie :) Wystarczyło domówić jedno zdanie: "...o północy to wszystko zniknie i przywróci jej stary wygląd. Oprócz pantofelek, bo dostałaś w prezencie " :)
pozdrawiam

użytkownik usunięty
mozimanias

Bez hejtu, ale popraw stylistykę wypowiedzi bo musiałem czytać 3 razy , żeby zrozumieć co chcesz przekazać swoimi zdaniami ... "domówić" ? :D

Co do dzieci , za co poprawiasz enchant dodam tylko tyle , że zdziwił byś się ile interpretacji potrafią wyciągnąć dzieciaki ... nie mówiąc już że to nie 5 letnie dziecko a 9... :D

" o północy zniknie wszystko i przywróci jej stary wygląd" - pantofelki nie zostały stworzone ze starych butów , zostały wyczarowane na nowo co również jej podkreślane wróżkę. Dodając najważniejsza rzecz że disney to disney , kręci się w okół swoich bajek i swoich wcześniejszych animacji , jak nie widziało się animacji z 1950 to i tego się nie zrozumie... aż dziw bierze że nikt nie wyje tu do księżyca że Kopciuszek u Disneya kończy się dobrze , a nie jak napisany pierwowzór, wręcz niebywałe... :)

użytkownik usunięty

...co również jest podkreślane przez wróżkę.*

Dokładnie. Dzieci wyciągają z bajki to, co właściwe i najważniejsze, interpretują poprawnie.
Bo kogo tak naprawdę powinny obchodzić jakieś kruczki, małe luki w logice, skoro to bajka? A w tym przypadku odpowiedź jest prosta i oczywista, a dzieci widać są często mądrzejsze od dorosłych.

ocenił(a) film na 6
mozimanias

Dzień bez czepiania się to dzień stracony? Znamy się? Analiza mojej wypowiedzi (a właściwie cytatu inteligentnej 9latki) i mojej osoby godna dr Housa :D Doprawdy istnieje tylko jedna właściwa interpretacja i to tylko Twoja? Ach, normalnie się wzruszyłam... :P

Ps. Pantofelków, nie pantofelek - dopełniacz liczby mnogiej.

ocenił(a) film na 8
millkies

Bo buty to była specjalność Wróżki, reszta wyszła jej trochę przeciętnie ;)

ocenił(a) film na 8
millkies

Ponieważ były z hartowanego szkła.

ocenił(a) film na 7
millkies

Może dlatego, że specjalizowała się w butach?

użytkownik usunięty
millkies

Popierała bym wersję córki enchant. W oryginalnej wersji językowej wróżka mówi, że wszystko wróci "to what it was before".

millkies

Wiem, że wątek trochę stary, ale ja od najmniejszego tłumaczyłam to tym, że pantofelki nie zniknęły, ponieważ nie były w całości, zostały rozdzielone: jeden u księcia drugi na stopie

millkies

Bo one były z "Biedronki"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones