PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1128}
7,6 12 464
oceny
7,6 10 1 12464
7,2 8
ocen krytyków
Korczak
powrót do forum filmu Korczak

Naprawdę Korczak był niesamowitym czlowiekiem.
Jako pierwszy zauważył, że dziecko to też człowiek, który ma prawo do równouprawnienia w społezeństwie.
A ten filkm jest przepiękny i pokazuje miłość Korczaka do każdego dziecka.

...................................
"Nie ma dzieci - są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy"

bellatrixnet

Dla tych, którzy nie oglądali tego filmu napisz proszę coś więcej o jego treści - przytocz kilka scen, które utkwiły Ci w pamięci.

Myślę, że nie powinno się potępiać ludzi ze względu np. na kolor skóry, rasę, narodowość, wykształcenie, wygląd, status materialny czy społeczny. Nie powinno się krzywdzić ludzi, a zwłaszcza dzieci - także te poczęte, a jeszcze nie narodzone, bo przecież każdy człowiek najpierw był poczęty, potem się narodził i w miarę upływu czasu stawał się coraz bardziej samodzielny, dorosły.

P.s: Cytat, który przytaczasz w tej swojej wypowiedzi jest piękny.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
komentarz

Najbardziej utkwiła mi scena, w której Korczak wraz z dziecmi wsiadają do pociągu, a następnie wybiegają z niego, wszystkie dzieci uśmiechnięte.
To w tym wszystkim było najsmutniejsze - wszyscy uśmiechnięci, mimo że idą na śmierć.
Ogólnie fil jest ładny - pokazue prawdziwe życie Korczaka, które wcale nie było takie łatwe.
A mimo to wolał on zginąć z dziecmi, a nie (tak jak proponowała mu Falska) - przejść na niemiecka strone.

........................................
,,Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mnie doświadczenia''

ocenił(a) film na 10
bellatrixnet

Albo jak broni chłopca, który ukradł worek z ziemniakami.
Zabawy z dziećmi, kolorowe zdjęcia - wszystko, zeby tylko dzieci miały jak najszczęśliwsze dzieciństwo.
Korczak cały się poświęci dla dzieci - i ten film to pokazuje (a zwłaszcza końcowy wybór: śmierć z dziećmi czy przejście na strone nazistów).

..................................
,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie moze - pomóżź''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones