PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1128}
7,6 12 449
ocen
7,6 10 1 12449
7,2 8
ocen krytyków
Korczak
powrót do forum filmu Korczak

Czy ktoś wie jakie były dalsze losy tego dyrektora Polskiego Radia?
Gra go Andrzej Kopiczyński. To raczej nie fikcyjna postać bo opieramy się
na dziennikach Janusza Korczaka.
Widzimy go w 1940 roku w więzieniu Gestapo wraz z J. Korczakiem.
Jakby ktoś wiedział to niech proszę napiszę.

ocenił(a) film na 8
Irish_Americ

Hej,nie wiem czy ten temat jest jeszcze dla Ciebie aktualny po 3 latach?Może chodzi Ci o Edmunda Rudnickiego?

ocenił(a) film na 6
lisafreemont

No dziękuje za info.
Aż ze strachem patrzyłem kto pisze bo pewien pseudo-użytkownik tego forum o ksywie RAC_79 jako, że się ze mną nie zgadzał życzył mi raka mózgu, no nic podziękowałem bo może zła myśl wróci i się ktoś opamięta, chociaż wątpie, za dużo tutaj żółci i hejtu na filmwebie.
Ale jest też i miła odskocznia- Pani Info. Dziękuje, pozdr.

ocenił(a) film na 8
Irish_Americ

Przykro mi to słyszeć, a podobno to platforma dla miłośników kina...widocznie miłości wystarcza niektórym tylko dla kina a dla drugiego człowieka to już niekoniecznie.Wczoraj oglądałam „Korczaka“ i po twoim wpisie sama się zainteresowałam Rudnickim.Niewiele informacji znalazłam ale poszukuję teraz książek Macieja Józefa Kwiatkowskiego, „Wrzesień 1939 w warszawskiej rozgłośni polskiego radia” oraz „Polskie radio w konspiracji1939-44”.Trudno je zdobyć ale może sie uda przy odrobinie szczęścia.Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
lisafreemont

Dziękuje za miłe słowa, mam nadzieje, że więcej się z tą kreaturą nie spotkam na tym forum, no może akurat będziemy oglądać inne filmy i inne komentować, Ale teraz ad rem: faktycznie w internecie śladowe ilości o Rudnickim, co do książek- szybko zerknąłem w allegro i są, drogie koszty przesyłki, być może jeszcze a olx albo na gumtree, a może lokalne antykwariaty lub tylko do pożyczenia. Ja u siebie te 2 książki znalazłem, ale tylko w czytelni, być może dałbym radę je pożyczyć, ale tylko na kilka dni, tematyka mnie zainteresowała dzięki Pani. Nic więcej chyba nie doradzę- giełdy staroci i książki za 1 zł sprzedawane w bibliotekach? Pozdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones