PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424452}

Kosmiczna gorączka

Heatstroke
2,3 711
ocen
2,3 10 1 711
Kosmiczna gorączka
powrót do forum filmu Kosmiczna gorączka

Solidne 1/10

ocenił(a) film na 1

Szczerze mówiąc, zanim nie zobaczyłem tego filmu, nawet nie wiedziałem, że istnieje.
Przegapiłem go i w necie i w tv i na wszystkich możliwych nośnikach. Na całe szczęście (albo
nieszczęście) wpadł mi w ręce i jestem świeżo po emisji.
Cóż, pierwsze co rzuca się w oczy to niedowierzanie, że to film z 2008 roku. To wprost
niemożliwe, zważywszy na efekty specjalne, aby film powstał w XXI wieku. Nie chcę nikogo
zrażać, ale to, co tam się dzieje nie zasługuje na jakąkolwiek ocenę. Już pierwszy kontakt z
kosmitami wymusza mimowolne tiki twarzy, skurcze brzucha a kolejne sceny mogą prowadzić do
schorzeń umysłowych.
Nie wiem, czy film posiadał jakikolwiek budżet, czy aktorzy dopłacali z własnej kieszeni, ale to po
prostu skandal. Efekty komputerowe są na poziomie 10 latka, który i tak oblał sprawdzian z
informatyki. Dramat i żenada to i tak zbytek komplementów, może pośmiałbym się z gumowych
potworów, ale to co tu widziałem przebija o głowę i tak "mocnego" w tek kwestii "Obcego
Początek".
Gra aktorska jest nijaka, dla mnie przynajmniej wszystkie postacie były takie same i nie czułem
żadnych pozytywno/negatywnych skojarzeń z bohaterami. Ot, zginął - fajnie, przeżył - fajnie,
niewiele to do samego filmu wniosło.
Drugim największym minusem tego filmu, tak samo chyba skandalicznym jak efekty jest fabuła.
Większość filmów si-fi o obcych jest w zasadzie taka sama. Albo najeżdżają Ziemię aby nas
zabić czy porwać albo aby zdobyć nasze surowce, ewentualnie spotykamy ich w kosmosie i tutaj
historia się powtarza - na ogół chcą nas zabić, względnie porwać. Sam schemat nie musi
oznaczać, że film jest zły, zależy w jaki sposób historia ta jest przedstawiona i czym okraszona,
czy jest popisem efektów czy urzeka muzyką, czy ma jakieś inne wątki, itp, itd.
Tutaj obydwaj scenarzyści / pomysłodawcy "przegięli pałę" racząc nas absurdalnym pomysłem,
okraszonym (jak wspomniałem) debilno - kretyńskim wykonaniem.
To, przez co najbardziej zgrzytałem zębami to infantylizm i naiwność wszystkich po kolei. Nie
chcę wdawać się w oceny poszczególnych scen, dodam tylko, że jakimś cudem przez 32 lata nikt
nie zorientował się, że po niewielkiej rozmiarami wysepce biegają kosmiczne jaszczury, nikt nie
natrafił na ścianę z hologramem i nikt nie zauważył urządzenia, które przyspieszało proces
podgrzewania temperatury na całej planecie - ba, nie wiedział o tym żaden naukowiec na całym
globie (przepraszam, zapomniałbym o babci Policjanta, która przez cały film wypowiedziała 3
całe zdania, powtarzając cały czas - czerwone oczy, czerwone oczy...). Kulminacją absurdu było
- w obliczu zagrożenia jaszczurów - ustawienie urządzenia do podnoszenia temperatury na taki
poziom, aby zmienić klimat w... 2 godziny?
W mojej ocenie film plasuje się w grupie solidnego 1/10. A jedynkę dałem tylko za ładne plaże i
całkiem ładną modelkę. Gdyby nie to, było by okrągłe zero.

schabolub

Nie no ale jak ja zobaczyłem pierwszy raz tych kosmitów to nie mogłem się powstrzymać od śmiechu przez dobre 10 minut. Chcę myśleć, że ten film był robiony dla żartu bo jak nie to pora chyba spierniczać z tej planety do obcych. Recenzja jak najbardziej trafna. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones