PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472396}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
6,0 58 379
ocen
6,0 10 1 58379
4,2 11
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

Bardzo me serce krwawiło podczas oglądania tego film. Robert Englund jako Freddy jest jedyny i niepowtarzalny! Jeśli ktoś tak jak ja uwielbia stare części niech tego nie ogląda, bo ja żałuje, że to zrobiłam.

ocenił(a) film na 1
Kaniioszka

O tak. Mnie aż to zezłościło... Po co ruszać taki klasyk?
Jedyne co zadziałało mi na nerwy bardziej niż ten gniot, to nowy Footloose.

użytkownik usunięty
Floyd_filmweb

Dla kasy, normalne.

Kaniioszka

Ja ze wstydem przyznaję, że był to mój pierwszy Koszmar jaki oglądałem, co i tak wpłynęło na mój odbiór tego gniota. Film jest głupi, naiwny, niestraszny, męczący i kiepsko zrealizowane. Potem obejrzałem oryginał, po tym jak słyszałem jaki to klasyk, i podczas seansu remakeu cały czas miałem wrażenie zmarnowanego potencjału "O ciekawy pomysł, tylko szkoda, że zmarnowany... a nie to tylko remake, więc nawet pomysł nie był ich". Film z Englundem oczywiście super, mój ulubiony slasher.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

"był to mój pierwszy Koszmar jaki oglądałem"-to z jakiej ty planety wróciłeś?

Berith7777

Wspólnie z kolegami urządziliśmy sobie seans filmowy i oni byli za remakem Koszmaru z ulicy wiązów. Wtedy specjalnie nie interesowałem się horrorami, slasherami itd. więc dla mnie było wszystko jedno co to będzie. Z czasem kiedy horrory zaczęły mnie ciekawić to postanowiłem na poważniej podejść do tej kultowej marki i tym razem obejrzeć filmy z Englundem. Strasznie żałowałem, że zacząłem od remakeu, ponieważ wiele scen w oryginale już mnie tak nie zaskakiwały, mimo iż były wykonane dużo lepiej.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Lepiej pózno niz wcale-ciesze sie bardzo,ze w końcu sięgnałeś po "A Nightmare On Elm Street".Życze dalszego odkrywania ciekawych serii filmowych.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

To teraz polecam(o ile nie widziałeś jeszcze)sięgnąc po serie "Hellraiser".

Berith7777

Spoko. Od czasu seansu z remakem zacząłem oglądać dużo prawdziwych horrorów i już obejrzałem prawie każdy klasyk. Pierwszego Hellraisera oglądałem i przyznam, że dla mnie film był bardzo nie równy- z jednej strony filmowi blisko do kina klasy A, świetny klimat, postacie (zwłaszcza Cenobici), niektóre efekty specjalne (kapitalna scena odrodzenia Franka), charakteryzacja, ciekawa historia i aktorstwo, a z drugiej strony film momentami przypomina tandetne kino klasy C- kiepskie chwilami gore, beznadziejny pomysł z "potworkiem na wózku", komputerowe efekty specjalne (czasem myślałem że oglądam podróbkę Gwiezdnych Wojen) no i beznadziejny finał, od momentu kiedy bohaterka złapał za kostkę film stał się zwyczajnym gniotem. Mimo wszystko film oceniam pozytywnie, ale nie jestem przekonany jak wyglądają kontynuację- czy bliżej im do tej lepszej strony jedynki, czy raczej do tej drugiej.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Dlatego warto zobaczyc całą serie.Niektóre części są wręcz filmami sensacyjnymi lub typowymi thrillerami.Jest to jedyna seria filmów która jest tak "rozrzucona' miedzy gatunkami.Warto zobaczyc wszystkie.

Berith7777

Tak uczynię ;). Nie byłem do końca pewien, czy warto, ponieważ za zwyczaj ta pierwsza część to ta jedyna słuszna, np stara Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną, chociaż jest parę wyjątków np Koszmar z ulicy Wiązów (oprócz dwójki), Piątek 13-go (dwójka i szóstka rządzą), czy przede wszystkim Martwe zło (jeden z nielicznych przypadków w którym wszystkie sequele są dużo lepsze od pierwszej części).

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

A z ciekawości,który 'Koszmar..' podobał sie tobie najbardziej(o ile juz widziales calośc)?

Berith7777

Jedynka (za całokształt, ale zwłaszcza za klimat) i trójka (może nie taka straszna, ale za to dużo się dzieje, dużo świetnych pomysłów). Czwarta i piąta część były całkiem dobre, ale gorsze od jedynki i trójki, stawiam je na równi. Szósta część, przez wielu znienawidzona (chyba nawet bardziej niż remake) o dziwo mi się podobała. Nie jest w ogóle strasznie, ale fajnie się to oglądało z odpowiednim dystansem, film właściwie stał się taką kreskówką rodem z Warners Bros. z Freddy w roli główen i to mi się bardzo podobało. Ja bym tylko wywalił motyw z córką Freddyego i ogólnie dramat związany z psychopatycznym ojcem. Nowy Koszmar Wesa Carvena troszkę mnie zawiódł. Słyszałem wiele pozytywnego o tym filmie, więc szykowałem się na coś wielkiego. Dobry pomysł, nastrój i w ogóle, ale jak na film o Kruegerze (chociaż to tak naprawdę nie on) trochę za wolno się rozwija. I kompletnie nie podobał mi się finał- demon-seryjny morderca została w tak banalny sposób zabity przez... zwykłą kobietę i jej 6-letniego syna. Z całej serii nie podobała mi się najbardziej dwójka. Film posiadał świetny pomysł, ale w praktyce okazał się strasznie nudny i wręcz żenujący. Film wręcz gorszy od remake, gdyby nie Englund.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Dzieki za wyczerpujacą opinie.A ja cie zaskocze jak wiekszość ludzi.Mimo,że jestem wielkim fanem Freddyego juz od ponad dwudziestu lat to za najlepszą cześć uważam 'Freddy's Dead: The Final Nightmare,ponieważ ten obraz zawiera wszystko co cała seria posiada-od genialnego klimatu po wyjatkowy humor glównego bohatera.A najgorsza część to "A Nightmare On Elm Street 4: The Dream Master".

Berith7777

Podobnie uważam o szóstej części Piątku 13-go. Seria jest tak głupia, schematyczna, że po prostu nie da się jej brać poważnie. Humorystyczne podejście w "Jason Żyje" sprawiło, że na wszystko patrzymy tak, jak zawsze powinno się, czyli z dystansem. Swoją drogą, humor w "Jason żyje" trochę mi przypomina "Krzyk"- często film wyśmiewa oklepane slasherowe schematy.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

"Friday the 13th Part VII: The New Blood"-to dla mnie najlepsza część,chociaż nie przepadam za Jasonem i tą serią,jestem miłośnikiem "ojca wszystkich nozowników" czyli Michaela Myersa("Halloween").A cała seria "Scream" jest swietna.

ocenił(a) film na 3
Berith7777

Freddy's Dead: The Final Nightmare to jedna z najlepszych części serii,ponieważ zamiast dalej kopiować schemat postanowili stworzyć film który na dobrą sprawe jest autoparodią serii .

ocenił(a) film na 7
juzek124

Oooo,ciesze sie,ze poznaje kolejna osobę która jest za tym filmem.Dodam od siebie,że twórcy przy tym jeszcze nie stracili na klimacie,a wrecz przeciwnie,bo dla mnie własnie w tej części jest najlepszy klimat-mrok,odizolowanie itd.

ocenił(a) film na 3
Berith7777

Klimatu w tym filmie nie brakuje,a niektóre akcje w tym filmie są po prostu przekomiczne(jak choć by scena z Freddim grającym w grę).

ocenił(a) film na 7
juzek124

Same teksty Freddyego:"Kung-Fu?Ty suko","Ach te dzieciaki,zadnego szacunku" no i jeden z najsłynniejszych cytatów w historii gatunku:
"-przecież to nie jest ulica Wiązowa.
-w każdym miescie jest jakaś ulica Wiązowa"-co dla w tajemniczonych wiadomo co oznacz,że Freddy wyłamuje sie z wykresów i wszystkich zasad.Nie zapomne gdy chwili gdy pierwszy raz to usłyszałem.wiele lat temu;)

ocenił(a) film na 7
juzek124

No i sam poczatek(wejście do filmu)-cytat Nietzchego a zaraz za nim:"Welcome to prime time bit*h"-Freddy Krueger;)

ocenił(a) film na 3
Berith7777

Cytat genialny.A w momencie kiedy bohater każe Tracy żeby mu przywaliła mało nie spadłem z krzesła.

ocenił(a) film na 7
juzek124

Tracy niezle wje*ała samemu Freddyemu ;)

ocenił(a) film na 7
juzek124

No i:"Nie krzyczymy podczas jazdy"-scena z autobusem;) Dobra koniec ,bo ja bym mógł o tym filmie gadać bez końca;)

ocenił(a) film na 4
Berith7777

Zgadzam sie..."Czworka" jest najgorsza z serii (co nie znaczy ze jest zla)...zabraklo tam klimatu poprzednich czesci...no i za duzo komediowych momentow...

ocenił(a) film na 3
otfi

Czwórka jest najgorsza, ale trzyma jeszcze jakiś tam poziom w przeciwieństwie do tego czegoś z roku 2010.

ocenił(a) film na 4
juzek124

Zgadzam sie...remake nie jest moze najgorszy ale zupelnie niepotrzebny jak dla mnie!

ocenił(a) film na 7
Kaniioszka

Ktoś kto jest miłosnikiem poprzedniej serii to na pewno sięgnie po ten tytuł-tak jak ja.Nie jest zle,trzeba sobie uswiadomic natomiast,ze to juz nowa seria gdzie Freddy nie jest tylko "bajkowo narysowany" ,tylko z krwi i kosci ten sam zabieg zrobiono z Jasonem w "Piatek 13-ego".Ja osobiście,gdy dowiedziałem sie o tym,ze powstaje ten film byłem "lekko" wkur*iony,bo kazdy wie jak wyglada Freddy i zastapienie go innym aktorem mija sie z celem,ale twórcy postanowili iśc inną ściezką więc niech sie dzieje wola Boga.Jedyne czego nie moge im wybaczyc to tego,że zrobili z Freddyego pedofila.

ocenił(a) film na 6
Kaniioszka

Twórcy dzisiejszych horrorów nie mają już żadnego szacunku do klasyków i żerują na starych filmach po całości(Piątek 13, Halloween, ostatnio Martwe Zło). Nowy "Koszmar" w porównaniu do niektórych dzisiejszych "perełek" nie wypada jednak wcale tak źle. Ale jak sobie pomyślę, co zrobili z moim ukochanym Silent Hill to po prostu nóż się w kieszeni otwiera...

karlaine

Dokładnie o to samo mi chodzi. Film jako taki ogólnie nie jest zły czy źle zrobiony, ale ubóstwiam oryginał i uważam, że nie powinno się go ruszać bo wychodzą właśnie takie... rzeczy. W ogóle to uważam, że remaki są czymś złym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones