PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472396}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
6,0 58 379
ocen
6,0 10 1 58379
4,2 11
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

Dla kogo?

ocenił(a) film na 3

Ani dla fanów Koszmaru, bo tacy zostaną odrzuceni na etapie zwiastunu czy nawet plakatu (sam obejrzałem ten film dopiero teraz z całkowitego braku laku, a od premiery minęło 5 lat).
Ani dla nowych widzów, którzy chcą poznać legendarnego Freddy'ego, ale "nie mogą znieść patrzenia na stare filmy" (są tacy, oj są) - dla nich nie, bo oglądając tę wersję nie poznają Freddy'ego.
Dla kogo jest zatem?
Film nijaki, przewidywalny, taki na miarę oczekiwań - aby się sprzedał, w konsekwencji bezpłciowy, podobny do wszystkich.
I ci wyraźnie dorośli, poorani już życiem aktorzy, którzy udają nastolatków (wiem, że dzieje się to często, właściwie zazwyczaj, ale zazwyczaj też udaje się to jakoś ukryć, a tutaj nikt nawet chyba nie próbował).

ocenił(a) film na 4
Cava

E tam. Zwiastuny a szczególnie plakat (porównaj sobie z tym, jak kolo wygląda w samym filmie) nie zwiastowały czegoś aż tak słabego.

Zresztą tu, wydaliłem dawno temu, chyba wszystko:

http://www.filmweb.pl/film/Koszmar+z+ulicy+Wi%C4%85z%C3%B3w-2010-472396/discussi on/Zb%C4%99dny+kalko-wideoklip%2C+pozbawiony+klimatu+i+Freddy%27ego+SPOILERY,138 3232

ocenił(a) film na 3
shamar

Tak, z przyczepieniem się do plakatu przesadziłem, może dlatego że byłem w szoku po skończonym seansie.
Ale pamiętam, że 5 lat temu to na etapie trailera porzuciłem nadzieje.

Tekst dobry, właściwie ze wszystkim mógłbym się zgodzić, poza zawyżoną oceną (którą jak widzę z czasem opuściłeś).

ocenił(a) film na 4
Cava

Bo z tą oceną to była "kwestia sentymentalna". Jako fan, długo się naczekałem na kolejny film z Fredem - oczywiście wolałem bardziej jakąś kontynuację starych. A przy drugim seansie - ledwo to obejrzałem w całości. Przy trzecim może być jeszcze gorzej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones