PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472396}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
6,0 58 379
ocen
6,0 10 1 58379
4,2 11
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

jak interpretujecie zakończenie?

użytkownik usunięty
nina05

Hej, jestem właśnie świeżo po seansie i też nie do końca wiem, co o tym myśleć. Wydaje mi się , że Nancy zatraciła granicę pomiedzy snem, a jawą i część z tych wydarzeń to był właśnie sen. Tylko nie mam pojęcia, która część, ale wygląda na to, że wcale nie zabiła Freddy'ego. Nie wiem, może ktoś jest mądrzejszy albo bardziej spostrzegawczy.

ocenił(a) film na 3

Freddy'ego nie da się zabić, bo tak właściwie to on już nie żyje. Jest istotą pochodzącą ze snu, a więc nie jest na tyle materialny, by móc umrzeć. Jeśli macie wątpliwości, to polecam obejrzeć starą serię.

ocenił(a) film na 7
BrakMiPomysluNaNazwe

SPOILER co do części 6
Przecież w starej serii go zabili. Ostatnia 6 część- zabiła go jego córka i już nie wrócił więc się da.

nina05

Nancy wpadła w pułapkę Fredd'ego. Freddy być może stwierdził, że Nancy nie zabije, a będzie z nią się "bawił w kotka i myszkę". Nasza bohaterka straciła świadomość, żyję pomiędzy światem realnym i snów i już nic nie może z tym zrobić. Żyje w świecie snów wiecznie dręczona przez Kruegera. W oryginalnej jedynce podobnie to zostało ukazane, ale wg mnie dużo lepiej, bardziej surrealistycznie.
W drugiej części oryginalnej serii (pewnie podobnie będzie i w dwójce nowej) było opowiedziane, że matka z nieznanych przyczyn zmarła, a jej córka trafiła do wariatkowa.

szmyrgiel

Lepiej bym tego nie ujęła :)

ocenił(a) film na 7
nina05

Ja myślę, że zakończenie nie ma większego znaczenia. Film skończył się jak typowy horror. Niby wszystko dobrze się skończyło a tu nagle Freddy :D. Twórcy zakończyli to w ten sposób bo nie planują kolejnych części. Chyba :D

Meija17

http://www.filmweb.pl/film/Nightmare+on+Elm+Street+2%2C+A-2012-568190

Planują.. :D

ocenił(a) film na 7
Mr_W

A to przepraszam :D

Mr_W

I tego się obawiam ... choć jest szansa, że mogą zrobić coś fajnego :):)

kam001

Remak'i i kontynuacje w obecnych czasach raczej nie zapowiadają niczego dobrego.

Mr_W

Dokładnie, wiec po prostu spodziewajmy sie czegoś nowego ... choć i tak wszyscy bedą doszukiwać sie porównań z oryginałem :)

kam001

Spodziewanie się czegoś nowego jest dobre. Wszyscy tylko "oczekują" - przykładem jest "Prometeusz".
Wiadomo, nic nie dorówna klasyce tego horroru, ale robią remak'i to robią..wpływu na to nie mamy.
A porównywanie to już w ogóle.. [patrz. "Hobbit] :D

Mr_W

Dokładnie, aczkolwiek jeżeli chodzi o Prometeusza to niestety oglądałam go strasznie przez pryzmat Obcego ...co niezbyt mi pomogło w obiektywnej ocenie filmu :(:(

kam001

Ja oglądałem tylko jedną część "Obcego" - "8 pasażer Nostromo". Szczerze mówiąc zwiastun "Prometeusza" obejrzałem z 10-15 razy, i w dodatku oglądałem go [film] w IMAX'ie w 3D..ahh :D Za mało Obcego poznałem, żeby czegoś oczekiwać. Dla mnie był to po prostu świetny film sci-fi.
A co do tego, kto się czego spodziewał, to słyszałem, że Inżynierowie byli bardzo często wspominanymi postaciami, więc można było się tego spodziewać :)

nina05

Zakończenie to nic ciekawego. Zerżnęli z Freddy vs. Jason

użytkownik usunięty
JohnnyDepp4LIFE

raczej z oryginału... tylko, że tam Freddy wciąga matkę Nancy przez drzwi, a tutaj do lustra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones