PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30634}
8,0 11 942
oceny
8,0 10 1 11942
8,2 15
ocen krytyków
Koyaanisqatsi
powrót do forum filmu Koyaanisqatsi

Film od tyłu

ocenił(a) film na 9

Witam czy to normalne że film jest nagrany od tyłu tak ma być ? czy mam jakąś trefną wersję ?. na początku filmu lecą napisy końcowe i wszystko jest od tyłu.

ocenił(a) film na 4
qwerty_all

Ty tak poważnie czy żartujesz?

ocenił(a) film na 9
RAC_79

prowakacja !!! ty tak na serio ?

ocenił(a) film na 4
qwerty_all

Myślenie, to nie twoja najmocniejsza strona.

ocenił(a) film na 9
qwerty_all

znalazłam obie wersje, najpierw zaczęłam oglądać tą puszczoną od tyłu i nie pasowały mi napisy końcowe na początku, oraz ludzie chodzący tyłem, ale pomyślałam, że tak ma być. Na szczęście była też druga wersja :)

ocenił(a) film na 9
zona_alkoholika

Orginalny nick

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
zona_alkoholika

Ja trafiłem na tą "odwróconą" wersję i też mi nie pasowały napisy końcowe na początku, ludzie chodzący tyłem albo jak sanitariusze ściągnęli tego rannego gościa z noszy i posadzili go na chodniku :D ale tak samo pomyślałem, że "tak ma być", że jest to zabieg celowy. Dopiero po obejrzeniu całego filmu "od tyłu" zorientowałem się że jest jeszcze ta "prawidłowa" wersja, która zaczyna się ujęciami przyrody co rzeczywiście ma znacznie większy sens w kontekście wymowy filmu. Na pewno kiedyś obejrzę tą oryginalną wersję, żałuję że nie zobaczyłem jej jako pierwszej :/

ocenił(a) film na 10
guliver_filmweb

Nawet nie wiedziałem, że jakaś odwrócona wersja istnieje, ja miałem okazję to oglądać lata temu w TV.
Miałeś pecha z tą "manipulacją'' filmową :/
Do dziś pamiętam wrażenia, jakie film wywarł na mnie.
Jak już trochę go "zapomnisz'', warto ponownie obejrzeć w "poprawnej'' wersji.

Część drugą widziałeś?
Też interesująca, choć nie dorównuje Koyaanisqatsi.

ocenił(a) film na 9
Montago

Jeszcze nie widziałem, ale mam zamiar obejrzeć całą trylogię. Chyba zrobię tak jak mi radzisz; jak już trochę "zapomnę" wersję odwróconą to obejrzę oryginał, ale teraz oryginalna wersja nie zrobi już na mnie takiego wrażenia :/ Rzeczywiście, miałem pecha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones