PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6862}

Koziorożec Jeden

Capricorn One
6,9 2 663
oceny
6,9 10 1 2663
5,2 4
oceny krytyków
Koziorożec Jeden
powrót do forum filmu Koziorożec Jeden

Co się dziwić, że ludzie nie wierzą w lądowanie na księżycu, skoro coraz większą popularnością cieszy się ostatnio tzw. "stowarzyszenie płaskiej ziemi"?.. Ciemnota się po prostu szerzy. Wracamy do średniowiecza.

A czy komukolwiek przyszło choć raz do głowy, że być może to w naszym społeczeństwie, wśród zwykłych ludzi, żyją tacy manipulanci, którym zależy aby inni zwykli ludzie żyli w poczuciu zagrożenia, że "istnieje jakiś tajny spisek rządowy"? Może ten ktoś ma interes w tym, by straszyć ludzi "tajnym rządowym spiskiem".

Przecież tacy manipulanci istnieją choćby w sektach religijnych. Takimi manipulantami są też znachorzy i słynni bioenergoterapeuci, którzy kwestionują pracę i wiedzę prawdziwych lekarzy.

Jest zatem wysoce prawdopodobne, że nie w rządzie, ale wśród nas są ludzie, którzy z jakichś powodów chcą, abyśmy żyli w poczuciu strachu. Mają w tym interes, żeby straszyć nas jakimś "tajnym rządowym spiskiem".

To tak, jak ze słynnym kryzysem, którego nie ma i nie było. To nie rząd, lecz pracodawcy straszą nas tym kryzysem od prawie 10 lat, aby wymigać się od płacenia godziwych pieniędzy za pracę.

Zwróćcie uwagę, że żadnego kryzysu nie było - sprzedaż i nabór kredytów hipotecznych z roku na rok wzrasta. A średnia płaca od prawie dekady wynosi za niemal każda pracę tyle samo czyli ok. 2000 brutto. Nie zastanowiło was to? To nie rząd was robi w bambuko, tylko pracodawcy, którzy dorabiają się na was, płacąc wam grosze za wasza pracę.

Ale wy się tym nie zajmujecie. macie ważniejsze sprawy na głowie, takie jak to, czy sfingowano lot na księżyc.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Niby dlaczego na podstawie tego filmu ludzie nie wierzą w lądowanie na Księżycu ? Coś w tym jest, wówczas był wyścig zbrojeń Ruskie wysłało Sputnika, a USA musiało zrobić coś większego. Zatem pytanie czy na podstawie filmu mam oceniać ich lot to tak mogę.

Mimo, że technologicznie nie było do tego zdolne.
Inne pytanie dlaczego zdjęcia z Księżyca kwestionuje dziś wielu, ponieważ USA nigdy tam nie było ! I nie wiedziała jak tam jest teraz sondy robią zdjęcia i to wszystko wychodzi. Odsetek ludzi w USA nie wierzących w lądowanie to około 25 mln osób, dużo.

Film bardzo mi się podobał, lubię jak reżyser porusza takie kwestie. Aktorstwo trochę ma słaby poziom jednak fabuła dużo nadrabia.

76rookie

Cyt: "dlaczego zdjęcia z Księżyca kwestionuje dziś wielu, ponieważ USA nigdy tam nie było ! I nie wiedziała jak tam jest" ta logika gniecie mi rozum...

ocenił(a) film na 8
Zakeri

A mi ile rzeczy przeczytanych tutaj gniecie rozum.

Zakeri

Ciekawe, że po tym jak Chiny pokazały ostatnie zdjęcia Księzyca w innej kolorystyce niz te Nasa to ta nagle nie komentuje sprawy. Wszystkie zdjęcia satelity pokazane przez amerykanów były modyfikowane obracane "do góry nogami" i retuszowane kolorystycznie. Po co? Tego nie wiem. Ale jeśli ktoś robi coś tak absurdalnego to stara się coś ukryć. O samej misji Chin na Ksieżyc cisza. Wolą nie podejmować tematu bo jeszcze się coś wyda. Już sobie wyobrażam jak pełne gacie muszą mieć wszystkie kosmiczne agencje w US.

ciosina

Może liczą, że sprawa rozejdzie się po kościach. Albo muszą dopiero wymyślić wiarygodną wymówkę. Albo za jakiś czas zaczną sukcesywnie podmieniać zdjęcia na pokolorowane a potem powiedzą, że przecież takie były od początku a kto się z tym nie zgadza, to szerzyciel teorii spiskowych.
Przecież właściciele świata nie mogą pozwolić żeby trzoda znała prawdę o świecie ;)

Sony_West

Nie wiem jak głupim trzeba być by podważać "spisek rządowy". Popatrz na rządy rodzimej Polski i obietnice wyborcze i odpowiedz sobie na pytanie "czy manipulacja rządów istnieje?" Jeżeli odpowiesz "nie" to współczuję!!
Jak głupim trzeba być by wierzyć w uczciwy rząd, który nie zrobi nic by zmylić wyborcę? Lepiej wierzyć w lądowanie na księżycu i resztę cudów czy być nieufnym i gonić hołotę by się nauczyła, że lepiej jeść prawdziwy chleb niż kiełbasę uwędzoną z kłamstw (albo trocin jak ktoś nie rozumie przenośni)?

Znachorzy byli dawno temu - teraz są parafarmaceutyki. Aha - i tytuł doktora/lekarza nie oznacza, że ktoś się na tym zna i nas wyleczy.

Kryzys był, ale nie w Polsce - jesteśmy za biednym krajem by odczuć jakiś kryzys rozwiniętych państw (ilość branych kredytów rośnie, bo mamy niskie stopy procentowe - minimalne powiązanie z zarobkami, bo NIKT tobie nie da kredytu na 200 tys. z zarobkami 2000 brutto!! <<3000 brutto będzie zbyt mało>>).

Pracodawcy dają ludziom grosze? Tylko gdy zarabiasz te swoje 2000 brutto i na rękę dostajesz 1459, to pracodawcę to kosztuje 2412!! Czyli (przy założeniu pensji 2 tys brutto) w przybliżeniu 40% kwoty płaconej na pracownika zabiera rząd! Ale to wina pracodawcy, że takie zarobki? Podatki przecież się nie liczą...

Nie wiem czy to była próba ironii, ale z twojej wypowiedzi wynika tylko jedno - ludzie podważający wypowiedzi rządu są źli. Rząd jest dobry. Kampania wyborcza pełną parą!!

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Co trzeba mieć w głowie, żeby rozsiewać takie bzdury? Na pewno nie mózg. Lądowanie na Księżycu jest faktem.

Pinto

Faktem bo Amerykanie tak powiedzieli :) A w końcu to najinteligentniejszy naród świata...

ocenił(a) film na 7
vbazyl

To jest bot, z nim nie porozmawiasz hehe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sony_West

Więc musiałem brać przykład z ciebie. Niestety jestem słabym naśladowcą.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Ten koleś od komentarza, to jest ten z tych ludzi co chodzi do Kościoła i na wybory, narzeka na polityków i zdziwiony, że w kraju jest źle. ;-D

Sony_West

Manipulator jest zły ,problem polega na tym ,że to właśnie rząd to najgorszy manipulator świata.W dodatku działający na usługach narodu wybranego a nie swojego .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones