PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6862}

Koziorożec Jeden

Capricorn One
6,9 2 668
ocen
6,9 10 1 2668
5,2 4
oceny krytyków
Koziorożec Jeden
powrót do forum filmu Koziorożec Jeden

Wielu na podstawie

ocenił(a) film na 7

tego filmu kwestionuje lądowanie na Księżycu. No cóż można i tak, ale wracając do filmu, do jest to dobre stare kino...

ocenił(a) film na 4
magdalena133

Co się dziwić, że ludzie nie wierzą w lądowanie na księżycu, skoro coraz większą popularnością cieszy się ostatnio tzw. "stowarzyszenie płaskiej ziemi"?.. Ciemnota się po prostu szerzy. Wracamy do średniowiecza.

A czy komukolwiek przyszło choć raz do głowy, że być może to w naszym społeczeństwie, wśród zwykłych ludzi, żyją tacy manipulanci, którym zależy aby inni zwykli ludzie żyli w poczuciu zagrożenia, że "istnieje jakiś tajny spisek rządowy"? Może ten ktoś ma interes w tym, by straszyć ludzi "tajnym rządowym spiskiem".

Przecież tacy manipulanci istnieją choćby w sektach religijnych. Takimi manipulantami są też znachorzy i słynni bioenergoterapeuci, którzy kwestionują pracę i wiedzę prawdziwych lekarzy.

Jest zatem wysoce prawdopodobne, że nie w rządzie, ale wśród nas są ludzie, którzy z jakichś powodów chcą, abyśmy żyli w poczuciu strachu. Mają w tym interes, żeby straszyć nas jakimś "tajnym rządowym spiskiem".

ocenił(a) film na 9
UFOLOG

Stuk Puk... racjonalny osiołku... odwrócę Twoją odę do twej głupoty... tylko baran bez mózgu wierzy w to co podają na talerzu... po tylu dowodach tylko opasłe hamburgerami w 54% analfabetyczne masy w USA wierzą jak kowboje "zdobywały" księżyc...

ocenił(a) film na 9
alpacino212

DOKŁADNIE. TYLKO OWCE I BARANY.

schiz

Lądowanie na Księżycu jak najbardziej miało miejsce. W to nikt nie powinien wątpić.. Dziwię się, że ludzie lubią podchwytywać w tak łatwy sposób jakieś teorie spiskowe.. Czytałem o tym wiele publikacji, z czego 95% było stronniczych.. I to w szanowanych powszechnie czasopismach.
Jedyną sprawą, do jakiej można się przyczepić, to możliwe podretuszowanie zdjęć i filmu. Stąd też film nie mógł być oryginalny, gdyż łatwo zauważyć by na nim zmiany.. Presja opinii publicznej była tak duża, że NASA nie mogła sobie pozwolić na wpadkę. A tu klops, mamy promieniowanie kosmiczne i zdjęcia oraz filmy są w nie najlepszej jakości.. A przecież trzeba zadowolić lud, by dostać większe dotacje z budżetu.
Moim zdaniem jedynym grzechem NASA jest lekki retusz w miejscach, gdzie promieniowanie prześwietlało film. Oczywiście nie mogą się do tego teraz przyznać po latach, gdyż straciliby wiarygodność.

snierzyn

"A Funny Thing Happened on the Way to the Moon"

Dla bezkrytycznych zalecam obejrzenie powyższego filmu, być może uświadomi im conieco.

snierzyn

NIE DYSKUTUJ Z TYMI KRETYNAMI. TO SĄ KOMPLETNI DYLETANCI,IGNORANCI A POZA TYM PISZA TUTAJ DLA SAMEGO PISANIA....

ocenił(a) film na 8
UFOLOG

taki madrala a nie potrafi cicho pisac..

alpacino212

Na Księżycu znajdują się trzy odbłyśniki pryzmatyczne pozostawione w miejscu lądowania wypraw Apollo 11, 14 i 15 oraz dwa mniejsze odbłyśniki konstrukcji francuskiej, zainstalowane na radzieckich pojazdach Łunochod-1 i 2. Odbłyśniki nie są lustrami lecz zespołami kilkudziesięciu specjalnych pryzmatów, zdolnych odbijać światło lasera dużej mocy połączonego z precyzyjnie prowadzonym teleskopem, sterowanym systemem komputerowym. Odbłyśnik odbija światło lasera padające pod różnymi kątami, stąd wystarczająca część tego światła wraca do sprzężonego z laserem sporego teleskopu.

Więc jeżeli nawet nagranie było mistyfikacją, to jedynie ze względu na ograniczenia czasowe ( wyścig z ZSRR ). Prędzej czy później misja odbyła się naprawdę. Drugim prawdopodobnym powodem nakręcenia filmu w studio ( zakładając, że to prawda ) mogła być słaba jakość materiału z prawdziwego lądowania, lub wykonane wcześniej próbne nagrania w warunkach próżni, które nie nadawały się dla celów propagandowych, także ze względu na złą jakość.

Podejrzewam, że NASA kłamie w wielu sprawach, ale fakt lądowania na księżycu nie jest jedną z nich. Interesuje mnie raczej, dlaczego tak naprawdę przerwano program misji na Księżyc.

ocenił(a) film na 9
Bear_With_Attitude

odbłysniki i inny sprzet zdalnie opuszczono na księżyc.
zadna stopa ludzka nie stanela na ksiezycu.
astronauci krążyli tylko wokół księżyca.
konferencja po świadczy o tym ze kłamali bo musieli.
wszystkie nagrania byly ze studia.
powierzchnie ksiezyca krecono ze zdalnych kamer opuszczanych na ksiezyc.
to tajemnica poliszynela.
teraz ujawniono foty z rzekomymi sladami butow ludzi na ksiezycu a to dobrze spreparowane komputerowo fałszywki śladów.

schiz

Podasz w końcu jakieś dowody na poparcie tych teorii? Bo jak na razie to widzę że tylko gadasz sobie oby gadać.

Na to że Amerykanie wylądowali na Księżycu jest mnóstwo namacalnych dowodów, a na poparcie przytoczonych przez ciebie zarzutów nie ma ani jednego. Wymyślone bajeczki.

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

Wymyślone bajeczki to "dowody" NASA.
Oni dbają o to by nie było zadnych twardych dowodow.
Swiadkowie mistyfikacj giną i sa inwigilowani.
Zadnym argumentem nie przekonam nikogo, bo masz juz kontrargumenty wielkiej agencji kosmicznej i rządu USA.
Ruscy dobrze wiedza ze nie bylo ladowania na ksiezycu, ale zawarli z USA tajne porozumienie o milczeniu o tym.

ocenił(a) film na 9
schiz

http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=557

schiz

"Świadkowie giną" Czyli kto zginął?

"Zadnym argumentem nie przekonam nikogo, bo masz juz kontrargumenty wielkiej agencji kosmicznej"

Gdyby to co mówisz było prawdą to ta agencja nie miałaby żadnych kontrargumentów, ale że to wszystko jest wymyślane przez ludzi, którzy o programie kosmicznym nie mają zielonego pojęcia to NASA bardzo łatwo obala ich teorie.

A dowody NASA w przeciwieństwie do bajeczek, które ty tu podajesz to NAMACALNE DOWODY jak np skały Księżycowe, nagrania wideo, zdjęcia, zarejestrowane sygnały itd.

http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=557
Co ty mi tu za linka podajesz. Nie wierzysz naukowcom z NASA, ale wierzysz byle pajacowi, który pogrzebał sobie chwilę w Photoshopie. Przerażasz mnie. Takie pierdoły co ty podałeś to sobie każdy może pisać. Koleś bawi się tam w speca od fotomontaży a analizuje zdjęcia udostępnione do pobrania na publicznej stronie NASA w formacie JPG. Jest to format z ogromną kompresją i w tym momencie jakiekolwiek analizowanie takich kopii niema najmniejszego sensu. Dla porównania takie zdjęcie w formacie bezstratnym zajmowałoby przynajmniej 100 razy więcej pamięci na dysku! To tak jakbyś analizował ich filmiki, które udostępniają w formacie MPG nie mając dostępu do oryginalnych taśm.

HlTMAN

"Ruscy dobrze wiedza ze nie bylo ladowania na ksiezycu, ale zawarli z USA tajne porozumienie o milczeniu o tym."

I znowu paplanie bez sensu. Chyba że masz na to jakieś dowody?

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

chcesz dokument?
w tych sprawach wszystko jest przekazywane ustnie przez swiadkow.

schiz

Nie ma dowodów - nie ma sprawy.

Zresztą sam się możesz domyślać na ile wiarygodne są informacje przekazywane ustnie. Jeśli bawiłeś się w dzieciństwie w głuchy telefon to wiesz o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

pleciesz jak potłuczony.
wierz w te swe pierdoły NASA.
OVER AND OUT.

schiz

Lądowanie na Księżycu jest faktem i nie ma ono nic wspólnego z wiarą. Problem z tobą polega na tym że za dużo naoglądałeś się tv i wszędzie węszysz spisek. Nie ufasz wykształconym naukowcom badającym kosmos, za to ufasz byle frajerom o których nic nie wiesz. Byle psychol wystuka na necie jakąś bzdurę a ty już ją łykasz jak młody rekin. Ignorujesz namacalne dowody za to ślepo wierzysz w bajeczki, których nie da się w żaden sposób poprzeć faktami.

Jednym słowem - http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/dvd/blog/iwanttobelieve.jpg

ocenił(a) film na 6
HlTMAN

Dobrze powiedziane...też walczę od dawna z tymi osłami... ale bez rezulaltatu- dla nich ważniejszy jest film oszołoma na YT niż twarde dowody i dane.

ocenił(a) film na 7
HlTMAN

schiz powinien sie leczyć :)

ocenił(a) film na 7
schiz

może ciebie też zmordują. W końcu tyle na ten temat wiesz. Nie boisz się o tym głośno pisać :)

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

w wolnym czasie poczytaj
http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=94
http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=489
http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=93

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
schiz

jak dobrze że wypowiedzi idiotów są blokowane

użytkownik usunięty
Rob_Rock

;) wiele osób żyje teoriami spiskowymi. W czasach gdy coraz lepszy sprzęt znajduje się w rękach prywatnych astronomów-fotografów, a najlepsi z nich są w stanie wykonać niezłej jakości zdjęcia astronautów podczas spaceru kosmicznego... z Ziemi takie twierdzenia ocierają się o śmieszność :)

http://www.startje.be//vieuw.php?qid=375025

ale każdy ma swoje hobby

ocenił(a) film na 9

no i CO po tych zamazanych fotach??????
nic!
nawet jak nie z fotoszopa to co?
sprzet zrzucali na ksiezyc / opuszczali ten złom.

ale nogi nie stawiali. tylko w studio.

użytkownik usunięty
schiz

;) radzę podciągnąć się w dziedzinie... a najlepiej - kup sobie sprzęt

BORED

ocenił(a) film na 9

sprzęt do BORED?

użytkownik usunięty
schiz

Nie - sprzęt do obserwacji i fotografowania nieba.

BORED to ja jestem... w tej chwili. No ale takie przekomarzania zwykle tylko do tego prowadzą.

ocenił(a) film na 9

co da mi SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER LUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUNETA?
widziales odciski buta???????

nieeeeeeeeeeee.......resztki sprzetu zrzucenego z orbitu..........ZŁOM!

BORED=BADACZE OSZUSTW REALIZOWANYCH EWENTUALNIE DORABIANYCH

użytkownik usunięty
schiz

;) jak już mówiłam każdy ma swoje hobby - nawet te najbardziej absurdalne należy weryfikować in plus; przynajmniej można kogoś rozweselić.

ocenił(a) film na 7

hobby ok ale ja mam wrażenie że schiz jest chory na głowę. No bo wypisując takie fanaberie nie można być zdrowym

max_38

To prawda,on jest pomylony.Ju ż kiedyś zgłosiłem jego nauzycia(schiz-a,kojarzy mi się ze słowem shit) u admina.Ten debil napisał w "uzasadnieniu" swojej argumentacji,żebym"ssał pałę"" dacie wiarę,że takie debile tu piszą?Proponuję zgłosić Adminowi,żeby go wyrzucili zupełnie z tego grona uzytkowników Filmwebu.Niepotrzebne są nam tutaj Trolle

ocenił(a) film na 7
UFOLOG

dobry pomysł. Może jakiś admin nas wysłucha

max_38

Zgłosiłem już adminowi o całkowie wykluczenie tego trolla i szkodnika.Na innych portalach np.Box org.takich chamów i bezmózgowców wyzrucają na stałe blokując adres IP. Dowiedziałem się,ze tutaj tez to może być możliwe..mamy w całym intenecie masę trollujących "autorów".Jakiś czas temu była kampania przeciko tego typu osobnikom bo z tego,co wiem w żadnym kraju nie am tak zmasowanego ataku takich zwyczajnych małaych,zakompleksionych idiotów,którzy wylewaj swoje chore wymiociny i wypociny dla poklasku jemu podobnych i naszkodę całego portalu

ocenił(a) film na 7
UFOLOG

i bardzo dobrze. Ja też go zgłosiłem i parę innych osób również. Myślę że niebawem będziemy go mili z głowy :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
schiz

"przydupas" jak mnie nazwałeś jest prawnikiem i już ma podstawy żeby wytoczyć proces o zniesławienie. Mnie to nie zajmie czasu ani nie będzie kosztowało.
życzę powodzenia

max_38



Witaj! Max,Na rozmaitych forach prowadzonych przez renomowane portale, ważne i ciekawe poznawczo wypowiedzi sąsiadują właśnie z komentarzami podłymi, plugawymi, emanującymi agresją i nietolerancją. Gdy zaś już zdecydujemy się wejść na konkretną stronę internetową – często nie ma sposobu, by jedne treści od drugich oddzielić.

Mogą i powinni czynić to natomiast właściciele portali i rozmaitych serwisów, jakim towarzyszą wpisy internautów, czego z reguły nie czynią. Dla takiego postępowania nie ma żadnego usprawiedliwienia. Nie jest nim w szczególności tłumaczenie, że ogromna ilość komentarzy zazwyczaj uniemożliwia ich bieżące moderowanie. To kolejne nader wygodne kłamstwo, które ma sankcjonować werbalną agresję i bezprawie. Oczywiście wdrożenie wspomnianego systemu pociąga za sobą dodatkowe wymierne koszty, ale niechęć do ich ponoszenia nie zwalnia od odpowiedzialności za rozpowszechniane treści. Nie może być tak – po prostu nie może – że z jednej strony, wokandy sądowe uginają się od pozwów o ochronę dóbr osobistych naruszanych (w sposób rzeczywisty czy urojony) w publikacjach prasowych, a jednocześnie w internecie wolno bezkarnie kolportować każdą potwarz, często przy użyciu karygodnej, ordynarnej werbalistyki. Dlatego – niezależnie od własnych zapatrywań politycznych; tego czy lubimy konkretnego polityka, artystę albo inną osobę publiczną, obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka jest udzielenie poparcia krokom prawnym, na jakie zdecydował się niedawno Radosław Sikorski (pospołu z reprezentującym jego interesy adwokatem Romanem Giertychem) wobec ludzi i instytucji naruszających bezkarnie cudze dobra osobiste przy wykorzystaniu bezpiecznego kokonu własnej anonimowości. Nie ma innego wyjścia. I bez znaczenia jest, czy rzecz dotyczy polityka opozycyjnego, czy obozu rządowego, geja czy heteroseksualisty, katolika czy wolnomyśliciela, bo chodzi tu o elementarne standardy zachowań w cywilizowanym społeczeństwie.
Dlatego apeluję do WSZYSTKICH autorów informacji i komentarzy o napiętnowanie zachowania SCHIZA i jemu podobnych na FILMWEB .Mam nadzieję,że mój apel pozostanie ważnym argumentem w głosie o kulturę wypowiedzi na FILMWEB.

ocenił(a) film na 7
UFOLOG

w tym tygodniu zostanie wysłane pismo z mojej kancelarii do filmwebu o udostępnienie namiarów na pana schiza. Po tym co tu na mnie i innych wypisywał jest podstawa prawna do tego :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
schiz

już niebawem się zdziwisz

ocenił(a) film na 9
max_38

No prosze, co my tutaj mamy? wyksztalcony tvman, wredna chvjoza i na dodatek pod.pierdalacz ;) Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze tym prawnikiem jednak jestes :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
schiz

po tobie nic lepszej wypowiedzi się nie spodziewałem. Zwykły cham i prostak

ocenił(a) film na 7
schiz

"fotoszopa" ?????? Jak na tak skomplikowane tematy może się wypowiadać ktoś kto nawet pisać nie umie.
Łaskawie objaśnij nam co to " fotoszop". Zdjęcie szopa ? Czy może szop fotograf ? A może fota w szopie ?'
Jak widać nie tylko ty łapiesz za słówka ale też ciebie można złapać. A że niedorozwój jesteś to objaśniam że piszę się photoshop lub fotoshop wersja również dopuszczalna. Nazwa ta nie doczekała się jeszcze spolszczenia

max_38

@Hitman
@Kaduk
Te Wasze rozmazane kropki na zdjęciach są równie mało wiarygodne jak teorie spiskowe.

hattric_2

PS.Czy to prawda że astronauci mieli kombinezony ,z tyłu zapinane na zamek błyskawiczny ?

ocenił(a) film na 9
hattric_2

nie, na haftki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones