PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218198}

Król Kalifornii

King of California
6,3 3 920
ocen
6,3 10 1 3920
Król Kalifornii
powrót do forum filmu Król Kalifornii

7.5/10 - pozytywne zaskoczenie

użytkownik usunięty

KRÓL KALIFORNII to małe, niezależne i ciepło przywitane przez krytyków dzieło z USA.
Obraz jest tym ciekawszy, że Michael Douglas pierwszy raz od czasu TRAFFIC i CUDOWNYCH CHŁOPCÓW skusił się an ambitną rolę w małym filmie.
Opłacało się, bo zwariowany CHarlie, którego gra Douglas to jedna z jego najlepszych ról w ostatnich kilku latach.
Nie można też zapominać o młodej Evan Rachel Wood, która zrobiła w tym filmie wyśmietnią aktorską robotę.
To właśnie aktorzy i grane przez nich postaci są największym atutem filmu Mike Cahill'a.

KRÓL KALIFORNII to ciepła opowieść o tym, że warto być wytrwałym w życiu i o tym jak ważne są dla nas życiowe plany i marzenia.
Wszystko to zostało podane w niezobowiązującym dramatyczno -komediowym tonie.
Film ogląda się z przyjemnością jeśli tylko wejdzie się w jego klimat. KRÓL KALIFORNII to miejscami wielozanczeniowa i "podskórna opowieść".
Miłośnicy SCHMIDTA oraz BEZDROŻY powinni się tutaj świetnie bawić. Z resztą nic dziwnego, ponieważ Alexander Payne był współproducentem tego niezależnego dzieła.
SZerze polecam Wam ten film.

Mnie film sie rowniez podobal 8/10. pozdrawiam.

juniorboy

zgadzam się, zgadzam ;)
nie mogę zagłosować, bo coś się wiesza, ale ogłaszam wszem i wobec, że daję 8. i film polecam.

ocenił(a) film na 7
elizkas

Mi też film się spodobał, całkiem zwyczajna historia o życiu pomieszana z całkiem niesztampowym bohaterem. Douglas zagrał kapitalnie, świetnie się przypomniał publiczności.
7+/10

ocenił(a) film na 8
elizkas

Ode mnie też 8

ocenił(a) film na 8
juniorboy

Ja również jestem na tak

ocenił(a) film na 7

Przyjemnie było obejrzeć. To nie tylko opowieść o tym, że warto być wytrwałym w życiu, ale warto mieć jakiś cel i dokonać tego. Przy czym osiągnięcie w życiu czegoś/dokonanie to niekoniecznie ładny domek z ogródkiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones