PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108690}

Król Lew 3: Hakuna Matata

The Lion King 1 1/2
7,1 58 337
ocen
7,1 10 1 58337
5,3 10
ocen krytyków
Król Lew 3: Hakuna Matata
powrót do forum filmu Król Lew 3: Hakuna Matata

A ten film to największa porażka z nich wszystkich , dawno nie widziałem filmu który tak dobitnie
uśmiercił by magię pierwszej części .... i tak niestety ale nie tak dobitnie jak tu jest z każdą kolejną
częścią filmów tej wytwórni Mulan 2 nuda , Pokachontas 2 również uśmierca magię pierwszej
części , Dzwonnik z Notre Dam 2 chała ... Król Lew 2 ujdzie , ale to ... to już jest kompletna
masakra :(

ocenił(a) film na 10
StargardX

wcale nie ;)

ocenił(a) film na 2
jestemtwoimojcem

Nie każdy musi się ze mną zgadzać :P do mnie ta bajka nie trafia ani trochę :P

StargardX

Nie wszystkie, znam jeden wyjątek a mianowicie Toy Story 2. O wiele lepsza od jedynki ;)

ocenił(a) film na 2
Kwarak

A to się zgodzę z opinią Pana / Pani Kwarak ale gdybym przypomniał sobie wszystkie kontynuację filmów Disneya to większość poza kilkoma wyjątkami dostała by minusa

użytkownik usunięty
Kwarak

TOy Story 2 nie było kierowane na rynek video.

Kwarak

Toy Story 2 i 3 to de facto produkcje Pixara, a nie Disneya.

ocenił(a) film na 2
Kwarak

W moim rankingu jeszcze od tej reguły odbiega Madagaskar. Na 2 bardziej się ubawiłem.

ocenił(a) film na 7
StargardX

Jedyny problem Disneya polegał na tym, że sequele kierował na rynek DVD/Video. Jako, że są na wideo, nie muszą błyszczeć kreską. Animacja nie musi być płynna, muzyka nie musi być dobitna, fabuła też nie musi być skomplikowana itd, itd. Po prostu kinówki Disneya były filmami, które za pomocą głównie rozmachu miały przyciągać do kin tłumy. To się czuje zwłaszcza oglądając animacje z lat 90-tych - renesansu Disneya. Niestety twórcy kontynuacji wyszli z założenia, że nie ważne jest to jak wygląda strona wizualna. Widzowie zapłacą nawet grube pieniądze, byleby tylko dowiedzieć się co było dalej. Warto tutaj wspomnieć, że wszystkie sequele powstały w filii Disneya - DisneyToon Studios z siedzibami w USA/Australii i Japonii. Dzisiaj ta polityka upadła, głównie dlatego, że tradycyjna kreska przestała przynosić dochody.

Współczesny Disney jeśli będzie myślał o kontynuacji, stworzy ją raczej w macierzystym studio z dużym budżetem i wprowadzi do kin. Wyjątkiem jak do tej pory był "Bernard i Bianka w krainie kangurów" który technicznie zmasakrował poprzednika. Żyjemy w czasach, gdy właściwie grube pieniądze zarabia się już tylko na kinowych biletach. Dystrybucja DVD/Blu-ray to już tylko niewielki, dodatkowy przychód.

ocenił(a) film na 7
StargardX

http://www.filmweb.pl/film/Pocahontas+II+-+Podr%C3%B3%C5%BC+do+Nowego+%C5%9Awiat a-1998-32430/discussion/U%C5%9Bmiercenie+pierwszej+cz%C4%99%C5%9Bci+.......,2377 560

Powtarzasz się.

ocenił(a) film na 2
Finalny_Odbiorca

A co mam nowe teorie wyglaszac jak to sie tyczy tego samego , kontynuacje disneya sa bardzo bardzo bardzo zle dlatego zdanie mam takie samo

użytkownik usunięty
StargardX

Zgadzam się.

użytkownik usunięty
StargardX

no popatrz, a akurat ta część jest moją ulubioną c:

ocenił(a) film na 2

Każdy ma swój gust . mnie kompletnie nie przekonała , taki film robiony jak by na siłę byle by powstał i jak pisałem wcześniej za bardzo uśmierca magię pierwszej części :D ale bez obaw większość kontynuacji filmów Disneya to dla mnie klapa :D

ja w dzieciństwie nie miałem pierwszej części. Miałem TYLKO trzecia i do tej pory jest moją ulubioną.

Antoni_Jedrak

to naprawdę śmieszny film i wszystkim go polecam

ocenił(a) film na 2
StargardX

Zgadzam się, dla mnie to było nieprzyjemne do oglądania. Żałuję, że się za to zabrałam. Dziwi mnie wysoka ocena, bo nie dość że historia nie zgadza się czasowo z wydarzeniami. (Jednego dnia "Chrzest" Simby a następnego śpiewa, że chce być królem), zupełnie inaczej sobie wyobrażałam wcześniejsze życie Timona i Pumby, myślałam, że żyli dużo wcześniej w dżungli przed przybyciem Simby. I te ich wszystkie " wtargnięcia" były dla mnie ciężkostrawne, na siłę chcieli wyśmiać niektóre sceny, sceny które wcześniej były piękne w swoim wykonaniem. A te ich akcje popsuły ten cały czar.
Udam, że ten film nie istnieje. Tak samo jak kolejne sequele.

StargardX

Co do Pocahontas 2 to tez mi się wydaje ze zniszczyli magie pierwszej części tej miłości miedzy zupelnie różnymi ludźmi. Okazuje sie ze ta milosc nie przetrwała. Ja wiem ze to tylko bajka ale wiecie :(

gadzinka__2

Z tym, że w prawdziwym świeci Pocachontas też wybrała Rolfa.

ocenił(a) film na 3
StargardX

zgadzam się w 100%. Pierwsza część to arcydzieło a ta to kompletne dno. Chcieli z niej zrobić komedię wyśmiewającą piękne momenty z jedynki, tyle że to nie było śmieszne tylko tragiczne, i wręcz żenujące. Tak jak napisałeś/aś uśmiercili magię pierwszej części. Ten film nigdy nie powinien powstać i sama też udaję, że nie istnieje

ocenił(a) film na 2
_Alex_96

Szczerze dla mnie wiele kontynuacji Disneya uśmierca magię pierwszych filmów daleko szukać, Pokachontas 2 Podróż Do Nowego Świata czy jakoś tak Kopciuszek 2 a nawet Kopciuszek 3 Auta 2 i td ale akurat 3 część Króla Lwa to kompletna pomyłka dla fana filmów Disneya , wymuszona zrobiona na siłę opowieść która tak jak piszesz uśmierca piękne sceny z pierwszego filmu ...

ocenił(a) film na 8
StargardX

jest to racja ale są wyjątki, ja np. lubię 3 króla lwa nawet bardziej od 1, ale poza tym też: piotruś pan, bernard i bianka, toy story, fantasia czy Leo i Stith mogą pochwalić się przynajmniej jedną dobrą kontynuacją

ocenił(a) film na 2
mlustig

Mlustig ja też zaznaczam ze nie wszystkie tylko znaczna większość kontynuacji Disneya to uśmiercanie magii pierwszych części ... ale nie twierdzę ze każdą tak jest :)

StargardX

Disney powinien opowiedzieć w 3. części zupełnie nową historię, np. dzieciństwo Mufasy i Skazy to byłoby coś! A poszli na łatwiznę i opowiedzieli na nowo część pierwszą. Sądzę, że przez to film jest tak słaby. "Czas Simby" z kolei bardzo mi się podobał, ale KL1 jest odrobinę lepszy.

ocenił(a) film na 1
Anna_Sandstorm

Zgadzam się !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones