PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6756}

Król Nowego Jorku

King of New York
6,8 4 173
oceny
6,8 10 1 4173
7,3 3
oceny krytyków
Król Nowego Jorku
powrót do forum filmu Król Nowego Jorku

,,,

ocenił(a) film na 3

Reżyser kompletnie nie poradził sobie ze scenami akcji. Mamy multum postaci - bandę Franka, włoską [?] mafię, Azjatów, policjantów, polityków. Każda liczy po kilka postaci. Mamy bandziorów strzelających w stronę kamery bronią rozbłyskującą w kształcie żółtych iksów. Mamy rannych/zabitych wijących się po ścianach [scena w melinie]. Wszystko w psu na budę potrzebnym spowolnieniu Mamy też policjantów łamiących, ot tak wszelkie prawa, którym do tej pory hołdowali [ta część najmocniej przypomina 'New Jack City'].

Abel Ferrera dobrym reżyserem jest, co pokazał tutaj w kilku scenach, jak i w "Złym poruczniku'. Niestety próbował pokazać zbyt wiele w zbyt krótkim czasie.

Na marginesie muszę dodać, że niesamowicie zawiodłem się Snipesem i Caruso [powinni wymienić się rolami]. I pochwalić Fishburne'a i Walkena za świetne rolę.

ocenił(a) film na 6
half_past_seven

Mam dokładnie takie same odczucia, dobry film, przerywany koszmarnymi, nieudolnymi, śmiesznymi wręcz scenami akcji. To samo pogoń samochodowa - prawie jak parodia z Hot Shots...

ocenił(a) film na 7
half_past_seven

ty z pewnością brałeś udział w niejednej strzelaninie i pościgu, oświeć nas wielki OG, jak to powinno wyglądać, prosimy...

ocenił(a) film na 3
baron666

Jak mi wskażecie gdzie wspominam o strzelaninie i pościgu to wam baron666 odpowiem.

half_past_seven

Za R.L Burnside'a w avatarze, jak dobrze widzę, duży plus, za pisanie głupot o moim ulubionym filmie, kop w dupę...:-)

ocenił(a) film na 8
half_past_seven

Pamiętajmy, że film powstał w latach 90, dlatego wiadomo, że efekty specjalne nie będą dorównywać tym z dzisiejszych produkcji. Ja zawsze podchodzę z dużym dystansem do starszych filmów. Król Nowego Jorku urzeka klimatem, jak ktoś lubi kino o podobnej tematyce, myślę że może się spodobać.

ocenił(a) film na 8
smiglo94

A co do zamiany Caruso ze Snipesem, myślę że masz rację. Zapamiętałem tego drugiego jako charyzmatyczną postać, dla tego faktycznie jakoś nie bardzo pasowała mu przypisana rola.

ocenił(a) film na 5
half_past_seven

Mam podobne odczucia... Nie daję tak niskiej oceny bo pierwsze 2/3 filmu ogląda się naprawdę dobrze. Jednak poźniej fabuła i akcja jest tak bez sensu, że aż cały film uważam za stratę czasu. Gliniarze napadający sobie na gangsterow, gangster wycinający w pień połowę wydziału zabojstw... no i zakończenie prowadzące donikąd. Podobnie jak z filmem Pogrzeb, Ferrara zmarnował cały potencjał i schrzanił zakończenie. Rownież uważam go za niezłego reżysera, bardzo lubię filmy Zły Porucznik i Miasto Strachu, ale widzę też u niego dwie solidne wpadki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones