PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839662}

Król Petar I

Kralj Petar I
6,2 375
ocen
6,2 10 1 375
Król Petar I
powrót do forum filmu Król Petar I

Zasiadłem do niego z wielkimi nadziejami i niestety nieustannie toczyłem bitwę wewnętrzną, aby wyłączyć ten film. Nie raz i nie dwa przyśpieszałem obraz żeby ominąć nużące momenty.

Nie znajdziemy tutaj niczego nowego. Schematy są znane z wielu innych produkcji, a sama fabuła jest nijaka. Zachwyciło mnie tylko i wyłącznie oddanie epoki. Ekspertem nie jestem, ale było to miłe dla oka. Reszta zatarła się wraz z napisami końcowymi.

adrian90_2

Tempo tego filmu jest właśnie jego wielką zaletą. Bo te momenty, które określasz jako nużące, równoważą te ewidentnie apologetyczne i wpisujące się w jakąś nacjonalistyczną narrację. A końcówka jest po prostu genialnie skonstruowana. Całość sprawia wrażenie dużo bardzo zniuansowanej i przemyślanej produkcji, niż gdyby akcja leciała dynamiczniej i nie zostawiała widzowi za wiele momentów na refleksję.

Przyznam, że nie cierpię takich produkcji historycznych, które mają sławić jakąś postać lub zbiorowego bohatera. Także dlatego, że zwykle ten cel ideologiczny przesłania wymiar artystyczny i wychodzi w efekcie nie tylko polityczny smrodek, ale i zwyczajny gniot. A "Król Petar I" się po prostu udał i to chyba nad wyraz. I teraz postawmy obok tego dzieła rodzime smrodliwce pokroju Rojów, Dywizjonów, Piłsudskich, czy nawet uznawane za względnie najbardziej udane Legiony. Niebo a ziemia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones