PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600541}

Królewna Śnieżka i Łowca

Snow White and the Huntsman
6,2 156 345
ocen
6,2 10 1 156345
5,4 16
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i Łowca
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i Łowca

Witam,
Można iść na ten film z 9-latkiem?
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
FilmMojaRadosc

oprócz męczących dłużyzn nie ma przeciwskazań

FilmMojaRadosc

A znajdź se starszego chłopaka!

ocenił(a) film na 8
yasioo

xD

ocenił(a) film na 8
yasioo

odpisz na intruz-ie

użytkownik usunięty
FilmMojaRadosc

Stanowczo odradzam. Obraz jest mroczny, momentami nawet straszny. U dziecka w tym wieku może pozostawić uraz i wywołać lęki. Obraz niekiedy jest zmontowany tak, że wieje grozą, jest to w końcu mroczny film.

ocenił(a) film na 6

ta lepiej mu puścić teletubisie.Ja w tym wieku widziałem predatora i wcale się na nim nie bałem .

Co się dzieje z tym światem...

Lecho1523

Znowu przykłąd uprzejmości, powoli wymiękam przy twoich komentarzach, naprawdę problemy z głową.

Mowiacy_do_reki

W takim razie polecam tobie jakieś leki ale najpierw konsultacja z psychiatrą.

Lecho1523

Możesz mi polecić swojego? Leków mi nie proponuj, bo niepotrzebne mi aż tak mocne.

Mowiacy_do_reki

Mówisz do ręki. Jesteś chory psychicznie.

Lecho1523

Tak, mówię do twojej ręki, bo mądrzejsa od twojej głowy. Mam nadzieję, że nie długo dołącze do ciebie na oddziale. Nerwy puszczają? Przedtem byłeś bardziej wyluzowany i zabawny.

Mowiacy_do_reki

Tak tylko ci się zdaje, mówienie do ręki swojej lub czyjeś to objawy poważnego zaburzenia psychicznego. :)

Baj fanku.

Lecho1523

Wiesz to z rozmów z lekarzem?
No, baj, powodzenia. Miłego i owocnego leczenia.

Mowiacy_do_reki

Wie to każdy inteligentny i zdrowy psychicznie człowiek.

Bez odbioru.

Lecho1523

Odbiór.
Tak ci wmawia lekarz. A prawidzie zdanie brzmi.
Wie to każdy głupi i chory psychicznie człowiek.

Mowiacy_do_reki

Czasami poziom komentarzy na FW mnie przeraża, nawet użytkownicy z jakimś tam stażem, dają się wciągać w kłótnie, "karmią trolli", albo sami trollują.

ocenił(a) film na 6
Writer

tak, niestety masz rację, a ich ilość wzrasta w zastraszającym tempie...
pzdr

ocenił(a) film na 5
Bachenna

buahah uwielbiam wchodzic na filmweb, wlasnie po to by poczytac takie komentarze :D

Proszę cię... Może i nie jest to klasyczna bajka dla młodej widowni, ale Twoja teoria na temat pozostawienia urazu przez film, którym nie jest nawet horrorem, jest wprost śmieszna. Dziś, w dobie internetu, dzieci w tym wieku, nie są już takie jakie były kilkanaście lat temu. Teraz społeczeństwo wygląda inaczej - większość 'dzieci' gra w gry, w które bałby się zagrać niejeden dorosły, pełne przemocy i naprawdę strasznych obrazów, co więcej, nie wywiera to już na nich żadnego wrażenia.

ocenił(a) film na 5
FilmMojaRadosc

Film nie jest mroczny, mroczny jest tylko trailer (niestety)!
Dzieciak prędzej uśnie z nudów niż się przestraszy

FilmMojaRadosc

Jeżeli nie sprawią mu problemu: - jedzenie palcem wnętrzności kruka, - nabijanie człowieka żywcem na konary drzewa, - bójka pijanych mężczyzn, - potwory czające się wśród drzew, - młode kobiety zamieniające się w szpetne staruchy, to bierz dzieciaka na seans bez zastanowienia.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

NIE!!!!!
To mroczna Śnieżka dla starszej widowni nie dla 9-latka!

FilmMojaRadosc

Odradzam.
Ja też w tym wieku - jak jeden z przedmówców - oglądałem horrory i spoglądając na to z obecnej perspektywy, uniknąłbym wielu lęków z czasów dzieciństwa, których się wtedy nabawiłem.
Do tematu - pewnie wielu "kozaków" tutaj nie ma dzieci i gada glupoty, więc słowo od rodzica, który jednak wciąż świetnie pamięta lata dzieciństwa ;)
Śnieżka w tej wersji jest filmem wybitnie z opcją wiekową 12+, o ile nie więcej. To nie bajka o królewnie śnieżce, to swobodnie potraktowana wersja tej historii, przerobiona na ciekawy film gdzieś z pograniczu hard fantasy z high fantasy (mimo istnienia w tym świecie bajkowych ras i mitycznych stworów, część z nich jest mocno urealniona, np. krasnoludom(-kom?) bliżej do karłów z zacięciem do bitki, elfy to część ekosystemu, zła królowa nie jest po prostu "macochą czarownicą" - powód poślubienia jej przez króla i w ogóle jej pojawienie się w królestwie ma swoje uzasadnienie i nie jest ona po prostu "pustakiem pragnącym wiecznego piękna")
Temat jest pokierowany w stronę historii przygodowo-wojennej nieopowiedzianej w powszechnie znanej Śnieżce. Z pewnością nie zabrałabyś dziecka na kolejny film o dziewczynce śpiewającej ptakom wśród drzew. To raczej historia prywatnej wendetty z dość krwawą drogą do celu.
Wiele scen na pewno nie pasuje do obrazu baśniowej fantastyki jaką chciałabyś przedstawić tak małemu dziecku. Sam byłem zaskoczony w jak mroczną stronę poszła bajka, którą swego czasu Disney przerobił na kolorową, pełną barw i życia baśń z happy endem. Pewnych scen po prostu nie zrozumie i będzie się nudził lub bał - jak nie teraz, to w nocy lub na spacerze między drzewami.
Tak czy inaczej można się przygotować na odpowiadanie na masę trudnych pytań, na które odpowiedzi często są jeszcze większą zagadką do rozwikłania. Prosty przykład nie zdradzający specjalnie fabuły - spróbuj wyjaśnić takiemu dziecku, że to co przed chwilą widziała bohaterka, to efekt działania grzybów halucynogennych. A potem czym są takie grzyby. I czemu zadziałały akurat w taki sposób. Może być, że najpierw będziesz musiała je uspokoić i zapewnić, że to tylko film ;)

Odpowiedź prosta i szybka na Twoje pytanie:
Nie, film nie nadaje się dla dziewięciolatka, tak samo jak Saga Zmierzch czy Władca Pierścieni.

ocenił(a) film na 10
FilmMojaRadosc

SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER! SPOILER!SPOILER!SPOILER!
Niektóre sceny są zbyt mroczne (zbyt okrutne etc.) tak jak scena z jedzeniem wnętrzności ptaków...
Sam mam 11 i niektóre momenty były straszne, ale nie aż tak, żebym się bał...

ocenił(a) film na 9
FilmMojaRadosc

nie... ten film jest od 15 ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones