PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508355}
7,5 20 862
oceny
7,5 10 1 20862
7,8 15
ocen krytyków
Królik po berlińsku
powrót do forum filmu Królik po berlińsku

papierek lakmusowy

ocenił(a) film na 7

ciekawa no i trafna zwłaszcza metafora. "Królik po berlińsku" to przede wszystkim bardzo dobry i oryginalny pomysł na zrobienie filmu quasidokumentalnego i quasihistorycznego, bo nie jest on do końca ani jednym ani drugim. opowiada historię jaka trwała przez kilkadziesiąt lat w Berlinie - konkretnym miejscu, jednocześnie to miejsce jest idealnym symbolem i papierkiem lakmusowym do całego ówczesnego światowego układu polityczno-społecznego. a żeby było oryginalniej wszystko to zamknięte jest w symbolu... królików. quasi bo i wstawki a la dokumentalne trzeba odbierać z przymrużeniem oka i oczywiście historię króliczego stada także samo. twórcy filmu przy opowiadaniu tej historii o dużym przecież ciężarze gatunkowym zrobili to bardzo swobodnie i nie stroniąc od elementów humorystycznych. brawo!

sten44

sten44 napisala: " zrobili to bardzo swobodnie i"... i na dodatek bez zbednego zadecia

ocenił(a) film na 7
midakada

ja ci dam "napisała"!
mam kompleksy w tej kwestii od kiedy swego czasu pani w sklepie powiedziała "o, jaka ładna dziewczynka" do mamy wiozącej mnie w wózeczku!

sten44

co poradzic, bylo zmienic wozeczek;-), w zaistnialej sytuacji moge li i jedynie przeprosic psze pana, co tez czynie- m.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones