PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}

Królowa

The Queen
7,0 58 299
ocen
7,0 10 1 58299
7,2 27
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa

Frears przedstawił tu wiele warstw społecznych: monarchów, polityków oraz resztę społeczeństwa. Nikogo na szczęście z tej grupy nie wyidealizował ani też z nikogo nie szydził. Postawę Elżbiety II należy oceniać przez pryzmat jej długiego okresu rządzenia oraz doświadczeń i wychowania jakie otrzymała podczas długiego życia. Helen Mirren znakomicie pokazała rozterki tej reprezentantki niemodnego ustroju jakim jest monarchia.
Skromny, kameralny dramat o trudnej sztuce bycia wyłącznie osobą reprezentatywną, za to jednocześnie ikoną kraju, którym rządzi. Dla tych, których brytyjskie kino, z jego całym zniuansowaniem i klasą nie nuży, polecam ten film bez mrugnięcia okiem. Innych może raczej znudzić.

ocenił(a) film na 4
Thommy

Nikogo nie wyidealizował?

Tony Blair został maksymalnie wybieloną postacią.

ocenił(a) film na 8
_Ja_

w tamtym okresie Tony Blair był własnie tak postrzegany jak przedstwaiono go w filmie. Po 10 latach rzadow sie to zmienilo ale w 1997 był bardzo lubianym i świetnie zapowiadającym sie politykiem.

ocenił(a) film na 8
_Ja_

Jak dla mnie Blair był jednocześnie przedstawiony jako postać raczej pozytywna ale i też nieco nudna - taki typowy Angol, któremu się udało zajść daleko;)

Thommy

To jak to jest, że ja, będąc osobą, której nie nuży "zniuansowane" kino brytyjskie porządnie się wynudziłem na tym właśnie "filmie"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones